Menu
Pilnā versija
Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Agnese Logina, Progresīvie, kultūras ministre · 02.11.2023. · Komentāri (41)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un kolektīvu vadītāji, kas ar šo tradīciju uztur mūsu spēku, identitāti un valstiskumu, netiek pienācīgi atalgoti.

Es vēlos dot skaidru vēstījumu – es iestāšos par šī atalgojuma palielināšanu un šo svētku aizsargāšanu. Lai šo mērķi sasniegtu, svētku veidotājiem, dalībniekiem un politiķiem ir jāstrādā kopā pie visu likumdevēju atbalsta panākšanas.

Dziesmu un Deju svētku organizētāji saprot, ka darbs pie nākamo svētku izveides sākas uzreiz pēc katru svētku noslēguma. Pienācīgi ir jāfinansē ne tikai paši svētku koncerti un notikumi, bet arī šis sagatavošanās process - kolektīvu vadītāju, profesionālo mūziķu un diriģentu atalgojums. Tieši tas nodrošinātu to, ka koru un mākslinieku skaits palielinās un šī varenā tradīcija tiek nodota no paaudzes paaudzē.

Lai gan Kultūras ministriju vadu pusotru mēnesi, atalgojuma jautājumi, it īpaši Dziesmu un Deju svētkiem, ir uz mana galda no pirmās darba dienas. Un no pirmās dienas redzu, ka atbalsts sagatavošanās darbiem līdz šim ir kritiski iztrūcis. Es strādāšu, lai to mainītu.

Novērtē šo rakstu:

18
107