Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Kas mainījies? Kad studēju medicīnu, mums mācīja, ka no desmit cilvēkiem vismaz viens ir savādāk domājošs. Vai nu šim indivīdam vienmēr jābūt psihiatra uzraudzībā, vai viņa domas un izdarības būtu neizprotamas apkārtējiem.

Gadiem ejot, nonāku pie secinājuma, ka savādāk domājošo skaits ir daudz lielāks. Pārsteidz, ka cilvēki bez medicīniskās izglītības visu zina par vīrusu slimībām un to apkarošanu. Dažam ir pilnībā skaidrs, ka Covid-19 ir izdomājums un no tā bagātāks kļūs Bils Geits un vecais Soross. Vakcīnas ir izdomātas, lai atmazgātu naudu un ievadītu čipus. Vienīgi nav skaidrs, vai tā ievadīšana notiks pirmajā špricēšanas reizē vai otrajā. Šos jautājumus cenšas apspēlēt arī daži žurnālisti, analizējot šos slimā suņa murgus.

Valdība, protams, nevar atpalikt šajā spēlē. Tiek rīkotas ārkārtas sēdes un pieņemti kardināli grozījumi nopietno aizliegumu sarakstos. Kā galvenais pasākums jāmin zeķubikšu pirkšanas atļauja, kas radikāli sāks ietekmēt pandēmijas gaitu. Kaut gan neviens vēl nav redzējis mūsu seksīgo ministri svinīgos saietos ar saplēstām vai lāpītām zeķubiksēm, tomēr par prestižu tiek domāts. Tā nu katrs ņemas, kā māk.

Tas, protams, nemaz nav smieklīgi, bet mēs redzam, ka valstīs, kurās domā par ātrāku ekonomisko atveseļošanos un atgriešanos pie agrākās normālā dzīves rituma, tiek veikta ātra vakcinācija. Spilgts piemērs ir Izraēla, un diez vai kāds apšaubīs, ka šajā valstī būtu daudz idiotu. Turklāt šī valsts ir nepārtrauktā kara stāvoklī un viegli mobilizējas.

Zviedrijā, ko daži gudrinieki centās parādīt kā piemēru Latvijai, situācija ar pandēmiju strauji pasliktinās. Jāsecina, ka vienīgais glābiņš ir forsēta vakcinācija un reāla krīzes centra izveidošana. Diez vai veselības ministru kā pasta zirgu maiņa mūs strauji izvedīs saulītē, bet kustība ir parādījusies. Sākta vakcinācija ģimenes ārstu praksēs un rajona slimnīcās. Liekas, ka tuneļa galā paspīdējusi vāja gaismiņa.

Vakcinējamo grupu prioritātes sarakstos būtu jāizdara neliela korekcija un steidzami jāvakcinē valdība un deputāti, lai pārtrauktu attālinātās sēdes un varētu atjaunot normālu valsts vadības darbu. Pietiek norādīt kā piemēru citu valstu neizdarību, attaisnojot mūsējās. Domājot par Covid-19 noliedzējiem un vakcinācijas pretiniekiem, būtu klusībā jāpriecājas. Ātrāk tiksim pie vakcinācijas, un mūsu ģimenēs varbūt izpaliks dažas bēres. Ar šo pozitīvo noti arī beigšu šo komentāru.

Novērtē šo rakstu:

42
39