Menu
Pilnā versija
Foto

Pilnmēness mistērijas

Aivars Strakšas · 28.01.2024. · Komentāri (30)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi bagāta pieredze šajā jomā. Saprotams, ka fizikas likumiem grūti vai pat neiespējami pretoties. Turklāt esam taču arī zinātnē un tehnoloģijās balstīta sabiedrība kā arī ceļā uz kompetenču izglītību, tāpēc fizikas likumi ir jāņem vērā, nevis jāignorē.

Ir priekšlikums iesniegt tautas apspriešanai izmaiņas kādā mediju likumā, piemēram, "Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem", varbūt pat Satversmē, kas paredzētu būt iecietīgiem pret ziņām un intervijām, kas tapušas pilnmēness laikā.

Būtu labi atzīmēt ar zvaigznīti, lai lasītājs vai klausītājs būtu informēts un pārāk nesatrauktos, kā arī izrādītu iecietību un smalkjūtību pret autoriem. Varbūt tas varētu vispār būt labais tonis – neapspriest pilnmēness laikā sarunāto un pārprasīt pēc pāris dienām ko tad runātājs ir īsti gribējis pateikt.

Tomēr, kamēr šāda kārtība nav vēl vispārpieņemta, gribētu norādīt uz divām pilnmēness laikā tapušām ziņām.

Pirmā: "Briškena „plāns B” – pieļauj atgriezt jaunos vilcienus „Škoda” un prasīt valdībai naudu veco remontam".

Nezinu – smieties vai raudāt. Ministrs publiski paziņo - tā kā Satiksmes ministrija un tai pakļauto uzņēmumu pārvaldība ir tā degradējusi, ka vairs nespējam uzrīkot konkursu un nopirkt jaunus pasažieru vilcienus, jums, dārgā tauta, būs jābrauc ar vecajiem. Valdībai būs jāslēdz vēl dažas skolas un pāris slimnīcas un jāiedod nauda veco, labo, sirdij tik mīļo RVR būvēto vilcienu remontam.

Neticu, ka ministrs ir tā patiešām domājis, taču pilnmēness dara savu. Neviens taču skaidrā prātā un pie pilnas saprašanas neiedomāsies, ka vilcienu iegāde ir līdzīga kurpju pirkšanai internetveikalā. Pasūtīju, nepatika un atdevu atpakaļ. Un panikai par nespēju nopirkt nevajadzētu ļauties. Ja pašam nesanāk, tad palaid kādu citu. Esmu pārliecināts, ka pirmdien ministrs paziņos, ka ir ticis pārprasts.

Otrā: "Latvijas dzelzceļa infrastruktūra atbilst noteiktajam "Škoda Vagonka" vilcienu standartam".

Mēs tagad infrastruktūru pielāgosim katrai jaunai vilcienu sērijai vai modelim?

Tātad „Pasažieru vilciens” nopērk vilcienus, un čehi paziņo, kādai infrastruktūrai viņu vilcieni ir derīgi, savukārt dzelzceļš steidz mainīt infrastruktūru un pielāgoties? Un tad nāks vēl bateriju vilcieni, un tad vēl kādi, un visiem būs jāpiemērojas. Varbūt tomēr otrādi?

Manuprāt, viennozīmīgi pilnmēness. Pirmdien viss būs kārtībā, un ziņa tiks pielabota: "Škoda Vagonka" vilcieni atbilst LDZ infrastruktūras standartam. Nu, vai arī neatbilst, jo neviens šos standartus specifikācijā (varbūt) nav iekļāvis. Taču tas būs pirmdien. Tāpēc pašlaik nav jēgas uztraukties.

Novērtē šo rakstu:

96
4