Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kāds

10.01.2021. 15:11

Pietiek portālam komplimenti - krievu troļļi nopietni pievērsušies komentāriem. :D

Atbildēt

!

09.01.2021. 10:24

»

juzis

Idiota cienīgs raksts un secinājumi


vins tacu propogande karinlevita rezima oficialo politikas kursu .

Atbildēt

Jā, bet

08.01.2021. 14:06

Šī paša raksta autors kādu laiku atpakaļ rakstīja, ka ziņas par Krievijā izgudroto vakcīnu ir feiks un nekādu vakcīnu Krievija uzražot nav spējīga.

Atbildēt

Suverena Krievija ir bistama asv kolonijai

08.01.2021. 11:45

»

Lasītājs

Labs raksts par Latvijas bīstamā kaimiņa Krievijas politiku, bet šī portāla lietotāji nav auditorija kam tas varētu interesēt


labi ,ka izcilibas centra propogandisti un kudora sektanti to beidzot ir sapratusi.Perieties pa saviem delfiem,kas jauns,tvnet, latvijas cnn tv,latvijas radio ka zvirbuli pa smiltim.

Atbildēt

Lasītājs

08.01.2021. 11:10

Labs raksts par Latvijas bīstamā kaimiņa Krievijas politiku, bet šī portāla lietotāji nav auditorija kam tas varētu interesēt.

Atbildēt

VB

08.01.2021. 09:08

»

juzis

Idiota cienīgs raksts un secinājumi


Pašiem nekas nav vēl tā īsti skaidrs, kur nu vēl labi, BET, tas tā, labāk kasāmies par Krieviju...

Atbildēt

Manas domas.

08.01.2021. 09:02

Šie cilvēki, kas potē kovid vakcīnas ir mūsdienu varoņi, jo piedalās kovid vakcīnas izstrādes trešajā posmā. Ne tur, ne te vēl nevarēja pusgada laikā izstrādāt drošu vakcīnu, bet pateicoties šiem cilvēkiem viņas kļūs drošākas.

Atbildēt

anonimu ar palamu kasiklis,stavoklis Latvija neuztrauc !

08.01.2021. 08:52

»

juris

Pēc katra kasīkļa raksta arvien skaidrāk saprotu, ka nevis Krievija, bet Latvija ir galīgā pakaļā nevar peļu sūdu Latviju , salīdzināt ar Himalaju kalniem, Krieviju


https://sputniknewslv.com/Latvia/20210105/14967143/Daugavpils-slimnica-atsakas-veikt-operacijas-onkologijas-pacientiem.html

Atbildēt

juris

08.01.2021. 07:52

Pēc katra kasīkļa raksta arvien skaidrāk saprotu, ka nevis Krievija, bet Latvija ir galīgā pakaļā nevar peļu sūdu Latviju , salīdzināt ar Himalaju kalniem, Krieviju!

Atbildēt

juzis

08.01.2021. 07:40

Idiota cienīgs raksts un secinājumi!

Atbildēt

S

08.01.2021. 01:42

»

Solī

Bet, paskatīsim, ko par vakcinācijas procesu saka pašā Krievijā. Protams, ka šādus tekstus neatradīsiet varas kontrolētajos centrālajos medijos


Jūsu abu ar Kasīkli, draugi amerikāņi, pat Trampam nobloķēja Feisbuku un Tvitteri, jo ne tā rakstīja. Vai tā nav vēl izcilāka rīcība? Kāds pamats ticēt, ka šādi Amerikas izcilnieki raksta patiesību un runā patiesību par Vakcīnām?

Atbildēt

Šī ir Latvijas propoganda

08.01.2021. 01:26

»

Solī

Bet, paskatīsim, ko par vakcinācijas procesu saka pašā Krievijā. Protams, ka šādus tekstus neatradīsiet varas kontrolētajos centrālajos medijos


+1 Vienkārši kasīklim jānovērš uzmanību no problēmām Latvijā. Tas pats, ko dara Krievijā.

Atbildēt

Šī ir

08.01.2021. 01:25

Latvijas propaganda. Kāda mārrutka pēc man vajadzētu visu laiku borēt, ka Putins ir slikts?! Putins ir slikts, es to arī bez kasīkļiem zinu un saprotu, bet vai tad Putins ir Latvijas prezidents? Vai tad es Krievijā dzīvoju?! To, ko visādi kasīkļi te raksta, bieži var 1:1 attiecināt arī uz Latviju. Latvijas oficiālās propagandas trollis Kasīklis ir.

Atbildēt

Solī

08.01.2021. 01:24

Bet, paskatīsim, ko par vakcinācijas procesu saka pašā Krievijā. Protams, ka šādus tekstus neatradīsiet varas kontrolētajos centrālajos medijos.
Izcili. Nu gluži kā Latvijā.

Atbildēt

Blondīne

08.01.2021. 01:08

Nesaprotu kāpēc tādam Kasīklim tik ļoti jāsatraucas par vakcinēto skaitu Krievijā . Mums jāsatraucas par to, ka Latvijā ar vakcināciju ir stipri bēdīgi. Kāpēc kasīklis satraucas par to, ka daudzi ārsti tur jau covidu pārslimojuši. Labāk būtu painteresējies cik daudz ārstu Latvijā saslimuši. Varu pateikt, ka daudzi, pat ļoti daudzi.

Atbildēt

Lai fakti runā patiesu par Latviju

08.01.2021. 00:16

Minimālā alga 2021:

Latvijā 500€
Igaunijā 584€
Lietuvā 607€

OECD fakti:

Latvia’s old-age poverty rate is the second-highest in the OECD (veco ļaužu nabadzība Latvijā otrā lielākā starp OECD valstīm - tulk.).

Administrative fees charged by private financial service providers for the management of the FDC scheme are high in international comparison. In part, this may reflect the relatively recent introduction of the system, but it is mostly due to a lack of competition between pension providers. (pensiju sistēmas II līmeņa uzturēšana maksā neadekvāti dārgi).

Latvija ir korupcijas līdere starp Baltijas valstīm. Avots: https://tradingeconomics.com/latvia/corruption-rank

Kasīkli, ej smirdēt viens.

Atbildēt

pietiek lasītājs

07.01.2021. 23:48

K.k-gs kārtējo reizi pierāda savas nespējības.

Atbildēt

utu kasītājam

07.01.2021. 21:53

Tu, kasīkli uzraksti par Latvijas zinātnieku izstrādāto vakcīnu, kuru Latvijas zinātnes dižgari solījās izstrādāt! Un par to, kā Latvijā sokas ar vakcinēšanos, uzraksti! Un par Latvijas zinātnieku un inženieru uzbūvētajiem kosmiskajiem kuģiem, kas lido kosmosa tālēs, un ātomledlaužiem, kas lauž arktikas ledus uzraksti. Un par Latvijas zinātnieku atklājumiem kodolfizikā un astronomijā uzraksti. Un par Latvijas vareno armiju un jūras kara floti uzraksti. Par tās armijas moderno tanku kolonnām, jaunākās paaudzes lidmašīnām un aviācijas bāzes kuģiem uzraksti.

Atbildēt

Klauss Švābe un lielie oligarhi, finanšu korporokrātija, tostarp Latvijas

07.01.2021. 21:03

»

īstenībā

globālais trends darbojas arī Krievijā...


4. maija finanšu korporācija savā finanšu un morālajā izvirtībā, atzīstot, ka parsts vīrss Covid-19 ir pandēmija - mirstība vien viena procenta robežās, ir citu spēku - sātanisku spēku, to kodola, uzdevumu izpildītāji. Viņi ir ēnā.

Faktiski pandēmijas nav. Jo vairāk testē, jo lielāks inficēto skaits testu kļūdas dēļ, pat ja pieņem, ka kļūda ir 10 procenti. Runā, ka 30.

Patērētāju sabiedrības pretoties gribu salauza ar masku piespiedu lietošanu, līdz komendantatundai vairs atlika pavisam maz. Samaitātajai patērētāju “šopinga” sabiedrībai (sātanisti saka - nekad neesam dzīvojuši tik labi), kura atšvešinājusies no Latvijas zemes un latviešu tautas var jau ar masmediju TV iebarot visu ko. Izvirtībai nav robežu.

Vai viņi tādi ir, vai ar izvirtības propagandu, sātanistiem uzņemoties izvirušo grēkus pat ST līmenī un VP līmenī, viņus izvirtušus taisa? Ja kapitālisms ar savu patēriņkultu viņus tādus izvirtušus uztaisījis, ko darīt ar šīm stulbajām aitām?

Atliek palaist C19, bloķēt ekonomiku un vakcinēt, izgriežot no genomas posmiņu, lai padarītu par paklausīgiem biorobotiem - viņi iegūs racionālu noteiktību un pielitojumu - sterilizēti un kastrēti. Izvirtuši un bez nākotnes.Laimīgi bez īpašumtiesībām.

Lielais inkvizitors, kurš diktē Klausam tekstus viņa grāmatai, nekļūdīgi zin, ka cilvēks nav vājš un buntinieks, bet tādu viņu radījis kapitālisms, atsvešinot savā attīstībā cilvēku pašu no sevis.

Atbildēt

...jaa , jaa..

07.01.2021. 20:51

»

īstenībā

globālais trends darbojas arī Krievijā...


Bordāna kā tieslietu ministra pirmais uzdevums bija latviešu valodā informēt sabiedrību un pilsoņu kopumu par valdības, kuras sastāvā J. Bordāns ir kā ministrs, rīkojuma no 12. marta 2020. gada Nr.103 par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu Latvijas teritorijā, obligāti sabiedrību informējot valsts valodā par valdības ziņojumu ANO angļu valodā, ka Latvijas valdība atsakās no noteiktu cilvēktiesību ievērošanas. Tā rezultātā ar J. Bordāna bezdarbību pārkāptas Satversmē noteiktās pilsoņu tesības zināt savas ar likumu ierobežotās cilvēktiesības.

Kas attiecas uz Ventspils ostas darbību ierobežošanu, globālistu lēmumi ir kontekstā ierobežot ekonomikas attīstību gan globāli, gan LV teritorijā, to bremzējot ar “pandēmijas” izsludināšanu, ārkārtas stāvokļa izsludināšanu, cilvēktiesību ierobežošanu ar globālistu plāniem ierobežot citas cilvēktiesības, iespējams, ka tiesības uz nekustamo īpašumu, kas jau tiek apspriests 12/dec/20 izveidotā Pasaules valdības Lielajā aliansē, apvienojoties ultraglobālistu politikas stratēģijā 240 pasaules miljardieriem. 240 miljardieri jau parakstījuši 50 procentu no savu īpašumu “dāvināšanas zvērestu” Pasaules valdības izveidei, atstājot trīs valstis ASV, ĶTR un KF - visas ar kopēju Pasaules valdību un globālo elektronisko koncentrācijas nometni, ieviešot identifikācijas kartes, imunitātes pases un digitālos sociālā reitinga algoritmus, kādi jau ir ĶTR.

Ierobežojot cilvēktiesības brīvi pārvietoties, tieši tiek ierobežotas cilvēktiesības uz nodarbošanās izvēli, gūstot iztikas līdzekļus.

Secināms, ka ne velti L&K kliķe un ministru prezidenta biedrs J. Bordāns noslēpa Latvijas sabiedrībai Latvijas valdības paziņojumu ANO par cilvēktiesību ierobežošanu Latvijā, slepeni plānojot jaunus cilvēktiesību ierobežojumus.

Tiesībsarga funkcijas ir pakārtotas valsts, nevis sabiedrības interesēm, jo tiesībsargu valsts izvēlas pēc tā lojalitātes kritērijiem pret valsts iekārtu un algo savu mērķu sasniegšanai.

Ja tiesībsarga intereses būtu sabiedrības intereses, kā deklarēts likumdošanā, tiesībsarga uzdevums būtu bijis izpildīts - tiesībsargs publiski būtu informējis sabiedrību valsts valodā, ka Latvijas valdība uz zināmu laiku ir atteikusies no cilvēktiesību ievērošanas. Tiesībsargs JANSONS JURIS neinformēja sabiedrību valsts valodā publiski un savā mājaslapā par to, Latvijas valdība ziņojusi ANO par atteikšanos no cilvēktiesību ievērošanas Latvijas teritorijā no 2020. gada 13. marta.
Atbildēt

vietējais 02.01.2021. 10:55
»
atbilde

Bet -neiet jau runa par manu jaungada runu, bet valdības vadītāja runu un es izteicu savas domas bet jūs, kas esat iemācījies tikai vienu frāzi, neko no rakstītā nesaprotot, it kā metaties man virsū. lieta IR TĀDA, KA ŠĪ IR MANA DZIMTENE, un man nav vienalga, kas viņu vada. Vai galīgs nejēga, vai no...

Piekrītu teiktajam,bet daudzi kuri lasa komentārus nedraudzējas ar veselo saprātu un loģisku domāšanu un tad netiek piestādīti argumenti, bet tie tiek aizvietoti ar rupjībām un lamuvārdiem

Atbildēt

3 nelaimes 02.01.2021. 10:19
3 nelaimes,karins,levits un covid-19.

Atbildēt

K. Kariņa valdības rīkojums, kurš ir vēl spēkā 02.01.2021. 08:48
»
ESMAIJA

Lasu un brīnos, kur vienā cilvēkā salien tik daudznelietības. Tur taču neviens vārds neliecina, ka runātājs pats saprot, ko viņš runā. Atkārtojas apmēram tas pats, kas ar to Grinberga lietu, kad, kariņš , ministrs būdams, tik daudz neapjēdza, ka dokuments ir jāizpilda kā dokuments ar visām no tā izritošām...

Ārkārtas situāciju K. Kariņa vadītā valdība izsludināja 2020. gada 13. martā un ANO paziņoja, ka tā paliks spēkā līdz 2020. gada 14. aprīlim. Ārkārtas situācija ar cilvēktiesību un politisko tiesību ierobežošanu valdības diktatūras laikā palikusi spēkā un turpinās arī pēc 2021. gada 1. janvāra jau ar komendantstundu ieviešanu.

Dokuments, ar ko un kā, un kad K. Kariņa vadītā valdība ar E. Levita akceptu ir izsludinājusi cilvēktiesību ierobežošanu Latvijas teritorijā, pārkāpjot Valsts valodas likumu un Satversmē noteiktās tiesības zināt savas tiesības ikvienam - dokuments, ar kuru K. Kariņa vadītā valdība atteikusies no cilvēktiesību ievērošanas, publiski latviešu valodā nav pieejams.

Šeit ir dokuments angļu un latviešu valodās.


Reference: C.N.105.2020.TREATIES-IV.4 (Depositary Notification)
INTERNATIONAL COVENANT ON CIVIL AND POLITICAL RIGHTS NEW YORK, 16 DECEMBER 1966
LATVIA: NOTIFICATION UNDER ARTICLE 4 (3) 1
The Secretary-General of the United Nations, acting in his capacity as depositary, communicates the following:
The above action was effected on 16 March 2020. (Original: English)
“No. UN-N-6633
The Permanent Mission of Latvia to the United Nations presents its compliments to the Secretary- General of the United Nations and pursuant to Article 4 of the International Covenant on Civil and Political Rights informs that Latvia exercises the right of derogation from its obligations under [the] International Covenant on Civil and Political Rights in the entire territory of Latvia.
The Permanent Mission of Latvia to the United Nations informs that following the announcement of the World Health Organization of 11 March 2020 that COVID-19 has been confirmed as pandemic, and taking into account the significant danger the spread of COVID-19 has posed to public health, on
12 March 2020, the Government of the Republic of Latvia declared emergency situation in the entire territory of [the] Republic of Latvia. The aim of the declaration is to ensure epidemiological safety and restrict the spread of COVID-19. The emergency situation commenced on 13 March 2020, and will remain in force until 14 April 2020. Among the measures adopted by the Government of Latvia, in- class learning at schools has been suspended, access of third persons to hospitals, social care institutions and places of detention has been restricted, all public events, meetings and gatherings have been cancelled and prohibited, as well as movement of persons has been restricted. The application of these measures gives reasons for the necessity to derogate from certain obligations of Latvia under Articles 12, 17, and 21 of the International Covenant on Civil and Political Rights. The Permanent Mission of Latvia to the United Nations attaches to this note the unofficial translation of the order No.103 of the Cabinet of Ministers of 12 March 2020 ‘On the Declaration of Emergency Situation’, as amended on
13 March 2020 and 14 March 2020.
Pursuant to Article 4, paragraph 3, of the International Covenant on Civil and Political Rights, the Permanent Mission of Latvia to the United Nations will inform H.E. Mr. António Guterres, the Secretary-General of the United Nation[s] about future developments with regard to the emergency situation, and will notify the Secretary-General when these emergency measures have ceased to operate and the provisions of the International Covenant on Civil and Political Rights are fully implemented again.
________
1 The text (translation in English) of order No.103 of the Cabinet of Ministers of 12 March
2020 attached to the notification is on file with the Secretary-General and is available for consultation.

- 2 - (IV.4)
The Permanent Mission of Latvia to the United Nations avails itself of this opportunity to renew to the Secretary-General of the United Nations the assurances of its highest considerations.
New York, 16 March 2020”
***
19 March 2020Atsauce: C.N.105.2020. LĪGUMI-IV.4 (Depozitārija paziņojums)
STARPTAUTISKAIS CIVENES UN POLITISKO TIESĪBU KONVENTS Ņujorkā, 1966. gada 16. decembrī
LATVIJA: PAZIŅOŠANA SASKAŅĀ AR 4. PANTA 3. PUNKTU 1
Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs kā depozitārijs paziņo:
Iepriekš minētā darbība tika veikta 2020. gada 16. martā. (Oriģināls: angļu)
"Nē. ANO-N-6633
Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā izsaka komplimentus Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāram un saskaņā ar Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 4. pantu informē, ka Latvija izmanto tiesības atkāpties no saviem pienākumiem, kas izriet no [] Starptautiskais pakts par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām visā Latvijas teritorijā.

Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā informē, ka pēc Pasaules Veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojuma, ka COVID-19 ir apstiprināta kā pandēmija, un ņemot vērā ievērojamās briesmas, ko COVID-19 izplatība ir radījusi sabiedrībai veselība, uz
2020. gada 12. martā Latvijas Republikas valdība izsludināja ārkārtas situāciju visā Latvijas Republikas teritorijā. Deklarācijas mērķis ir nodrošināt epidemioloģisko drošību un ierobežot COVID-19 izplatīšanos. Ārkārtas situācija sākās 2020. gada 13. martā un paliks spēkā līdz 2020. gada 14. aprīlim. Starp Latvijas valdības pieņemtajiem pasākumiem ir apturēta mācīšanās klasē, trešo personu piekļuve slimnīcām, sociālās aprūpes iestādēm ierobežotas aizturēšanas vietas, atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi, sapulces un pulcēšanās, kā arī ierobežota personu pārvietošanās. Šo pasākumu piemērošana pamato nepieciešamību atkāpties no noteiktiem Latvijas pienākumiem saskaņā ar Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 12., 17. un 21. pantu. Latvijas Pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā šai piezīmei pievieno Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 “Par ārkārtas situācijas deklarāciju” neoficiālu tulkojumu
2020. gada 13. marts un 2020. gada 14. marts.
Saskaņā ar Starptautiskā pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām 4. panta 3. punktu Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā informēs H.E. Apvienotās Nāciju ģenerālsekretārs António Guterres par turpmākajām norisēm ārkārtas situācijā un paziņos ģenerālsekretāram, kad šie ārkārtas pasākumi vairs nedarbosies, kā arī Starptautiskā pakta par civiltiesībām noteikumiem. un politiskās tiesības atkal tiek pilnībā īstenotas.
________
1 Ministru kabineta 12. marta rīkojuma Nr. 103 teksts (tulkojums angļu valodā)
Paziņojumam pievienotais 2020. gads ir ģenerālsekretāra rīcībā un ir pieejams apspriešanai.

- 2 - (IV.4)
Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība Apvienoto Nāciju Organizācijā izmanto šo iespēju, lai vēlreiz apliecinātu Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāram tās visaugstāko apsvērumu apliecinājumus.
Ņujorka, 2020. gada 16. marts ”
***
2020. gada 19. marts

Atbildēt

lai taču viņi tur darbojas

07.01.2021. 20:27

tikai lai nelien manā mājā...

Atbildēt

Manuprāt

07.01.2021. 20:01

Nekā pārsteidzoša, jo varēttu būt ka sankcijas novedušas pie tehnoloģiskas mazspējas.
Covids ir iemesls lai parunātu par to pašu sankciju mīkstināšanu .

Atbildēt

Juris

07.01.2021. 19:29

Tu,klaun varēji tik daudz nerakstīt!Pietiktu tavam smadzenem atbilstoši uzrakstīt: krievi nāk,krieviem viss ir slikts,pie visa bedam vainīgs Kremlis un Putins.Punkts.

Atbildēt

!!

07.01.2021. 19:02

nu, nav mums tā Krievija mīļa, bet kāpēc atkal tāds gods? Bet, par tām vakcīnām patiesību mēs ieraudzīsim, pie tam visai drīz. Var gadīties, ka visi būs savakcinēti un...... turpinās slimot

Atbildēt

дурак латыш

07.01.2021. 18:18

»

Nacionālais Atkritums

Tu pediņ esi izcilības centra trollis, ne sieviete


https://www.youtube.com/watch?v rTulG8sXjxY

Atbildēt

īstenībā

07.01.2021. 18:16

globālais trends darbojas arī Krievijā.

https://www.naturalnews.com/2020-12-10-pfizers-vaccine-studies-based-on-fraud.html

Dr. Michael Yeadon, bijušais Pfizer viceprezidents un zinātniskais direktors, ir nācis klajā ar pierādījumiem, ka 2020.gada sacensībā par koronavīrusu vakcīnu tika izmantota plaši izplatīta zinātnes krāpšana, lai ātrāk sasniegtu institucionālo apstiprināšanu pielietojumam. Proti, jauno mRNS vakcīnu pētījuma dizains ir balstīts uz krāpnieciskiem diagnostikas protokoliem, kas manipulē ar datu gala rezultātiem un slēpj vakcīnu izraisītās īstermiņa un ilgtermiņa blakusparādības. Dr. Yeadon viedoklim pievienojies vācu pulmonologs Dr. Wolfgang Wodarg. Divi drosmīgi ārsti iesniedza steidzamu pieteikumu Eiropas Zāļu aģentūrai (EZA), izsaucot Biontech / Pfizer vakcīnas pētījumu, jo tas ir balstīts uz krāpšanu.

https://www.naturalnews.com/2021-01-03-who-says-no-evidence-vaccines-prevent-spread.html

Pasaules veselības organizācijas (PVO) galvenais pētnieks Soumya Swaminathan atzīst: "Es nedomāju, ka mums ir pietiekami pierādījumi par kādu no vakcīnām, lai būtu pārliecība, ka tā neļaus cilvēkiem inficēties un neļaus to nodot tālāk.”.

Par spīti visām neskaidrībām, gan EZA, gan citur pasaulē, vakcīnu pielietojums ir institucionāli apstiprināts un cilvēces vakcinācijas process palaists, runājot Ostapa Bendera terminoloģijā.

TIKAI VIENA NIANSE, - visa covidvakcinēšanas sāga, piespiedu “brīvprātīgā” procedūrā sapotējot cilvēkiem eksperimentālas, uz veselības komplikācijām pienācīgi nenotestētas vakcīnas, VELK UZ JAUNU NIRNBERGAS TRIBUNĀLU vakcinēšanas ideologiem, organizatoriem un patiesā labuma guvējiem, jo pēc savas būtības ir EKSPERIMENTS AR CILVĒKIEM.

Nirnbergas kodekss ir ētikas normu kopums, kas regulē pētniecību ar cilvēku iesaisti. Tas tika izveidots 1947. gadā pēc Nirnbergas procesa, kurā tiesāja Otrā Pasaules kara noziedzniekus, tai skaitā ārstus un zinātniekus, kuri bija veikuši eksperimentus ar cilvēkiem.

10 Nirnbergas kodeksa punkti:

1. Obligāti nepieciešama cilvēka brīvprātīga piekrišana. Tas nozīmē, ka eksperimentā iesaistāmas personas, kam ir juridiskas tiesības dot piekrišanu; kam ir brīvas izvēles iespēja dot piekrišanu bez mazākās varmācības, krāpšanas, viltus, piespiešanas, maldināšanas vai citas spaidu vai piespiedu metodes; kam ir pietiekamas zināšanas un izpratne par paredzēto eksperimentu, lai spētu pieņemt saprātīgu un apzinātu lēmumu. No tā izriet, ka, pirms eksperimentā iesaistāmā persona dod savu piekrišanu, tai jādara zināma eksperimenta būtība, ilgums un mērķis; eksperimenta metode un norise; visas paredzamās neērtības un risks; iespējamās sekas, kas var rasties viņa veselībai vai personībai no piedalīšanās eksperimentā. Pienākums un atbildība vērtēt saņemtās piekrišanas kvalitāti gulstas uz katru personu, kas organizē vai vada eksperimentu. Tas ir personisks pienākums un atbildība, kuru nevar nesodīti deleģēt citai personai.

2. Eksperimentam jādod sabiedrības vispārējai labklājībai tādi nozīmīgi pozitīvi rezultāti, kuri nav iegūstami ar citām pētniecības metodēm vai līdzekļiem, un tas nedrīkst būt nejaušs un tātad būtībā nevajadzīgs.

3.Eksperimentam jābalstās uz rezultātiem, kas iegūti eksperimentos ar dzīvniekiem, uz zināšanām par slimību dabu vai citām eksperimentā pētāmajām problēmām, lai sagaidāmie rezultāti attaisnotu eksperimenta veikšanu.

4. Eksperiments jāveic tā, lai tā gaitā nepieļautu nevajadzīgu fizisku un garīgu kaitējumu un jebkādas nevajadzīgas ciešanas.

5. Nedrīkst izdarīt eksperimentu, ja jau iepriekš ir pamats domāt, ka tā rezultātā var iestāties nāve vai invaliditāte. Izņēmums varētu būt eksperimenti, kurus ārsti veic paši ar sevi kā eksperimenta objektu.

6. Riska pakāpe nekad nedrīkst būt lielāka kā eksperimentā risināmās problēmas nozīmīgums cilvēcei.

7. Jāveic nepieciešamie sagatavošanas darbi un jāparedz eksperimenta objekta iespējami droša aizsardzība pret niecīgāko kaitējumu, invaliditātes vai nāves varbūtību.
8. Eksperimentu drīkst veikt tikai zinātniski kvalificētas personas. Tiem, kas kā vadītāji vai izpildītāji piedalās eksperimentā, visa tā gaitā nepieciešama augstākā meistarība un rūpība.

9. Cilvēkam — eksperimenta objektam ir tiesības jebkurā brīdī prasīt eksperimenta pārtraukšanu, ja viņš nonācis tādā fiziskā vai garīgā stāvoklī, ka eksperimenta turpināšana viņam šķiet neiespējama.

10. Eksperimenta zinātniskajam vadītājam jābūt gatavam pārtraukt eksperimentu jebkurā brīdī, ja viņam, rīkojoties pēc labākās sirdsapziņas un liekot lietā visu savu prasmi un prātu, tomēr ir pietiekams pamats pieņemt, ka eksperimenta turpināšana var sagādāt cilvēkam kaitējumu, izraisīt tā invaliditāti vai nāvi.

Atbildēt

Kremlis: Kasīkli, tu esi mūsējais

07.01.2021. 18:02

Patiešām, jo vairāk šis K-sīklis raksta, jo stulbāki ir viņa argumenti, jo vairāk rodas pārliecība, ka K-s ir Kremļa uzpirkts!

Atbildēt

Un

07.01.2021. 17:59

»

hg

Tā iet,ka cīnās pret demokrātiskām vēlēšanām,nezinot,ka tās ir demokrātiskas


Tāda tur tā demokrātija, bandītu valstī.

Atbildēt

Nacionālais Atkritums

07.01.2021. 17:56

Rerdz kā mūsu idiots parādu imis ar segas vārdu kasīklis sarakstījies, kad pagājušo sestdien pediņu klubā desmit vīri šo paņēma priekšā! Prieks lasīt!

Atbildēt

hg

07.01.2021. 17:53

»

Un

pirmo reizi šādos protesto Pasaulē, tika nošauta sieviete


Tā iet,ka cīnās pret demokrātiskām vēlēšanām,nezinot,ka tās ir demokrātiskas.

Atbildēt

kl;

07.01.2021. 17:53

nesaprotu ko tas kasiklis, piesienas krievijai vispar tur esi bijis un ,lai tie krievi varaas savaa sulaa, ,labaak izdomaa kaa uzspraust uz koka latvijas zaglu bandu

Atbildēt

Nacionālais Atkritums

07.01.2021. 17:51

»

дурак латыш

profesionāls karavīrs ir sieviete tikai pac pases


Tu pediņ esi izcilības centra trollis, ne sieviete!

Atbildēt

дурак латыш

07.01.2021. 17:50

»

Kasīklis atbalsta vakcināciju

Idiotismam nav robežu


krieviem vakcīna nelīdzēs ,buhaķ ņeļzja 40 sutok

Atbildēt

дурак латыш

07.01.2021. 17:49

»

Un

pirmo reizi šādos protesto Pasaulē, tika nošauta sieviete


profesionāls karavīrs ir sieviete tikai pac pases

Atbildēt

analfabetam kasiklim vajadzetu padiskutet ar Jani Sondaru !

07.01.2021. 17:34

latvija saslimstiba diena ar covid-19 ir 3x lielaka neka Krievija rekinot uz 100000 iedzivotajiem.

Atbildēt

!

07.01.2021. 17:30

»

Pretkasīklis

Kasīklis tik ļoti aizņemts ar Krievijas probklēmām, ka nav pamanījis šeit pat viņa paša provincālajā Eiropas viensētā viss grūst un pūst


kasikla sapnu zeme asv,vasingtonas pilseta kapitolija vakar bija vareni joki,4 beigti,bet par to kasikla maizes tevi runat aizliedz tapat ka visiem parejiem sorositu medijiem mulku zeme.

Atbildēt

kasikli,turi muti

07.01.2021. 17:28

https://sputniknewslv.com/Baltics/20210107/14973477/Igaunija-premjers-runaja-krieviski.html

Atbildēt

Pretkasīklis

07.01.2021. 17:25

Kasīklis tik ļoti aizņemts ar Krievijas probklēmām, ka nav pamanījis šeit pat viņa paša provincālajā Eiropas viensētā viss grūst un pūst

Atbildēt

!

07.01.2021. 17:22

Šitais idiots kasīklis nezin, ka visas vakcīnas palaboja Sputņika ražotāji, pēc Rietumu ražotāju lūguma!

Atbildēt

Kasīklis atbalsta vakcināciju

07.01.2021. 17:14

Idiotismam nav robežu.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: