Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesen portāls Pietiek publicēja rakstu par aizejošās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes "atvadu dāvanu" VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (NMPP) nesen amatā ieceltajam direktoram Aigaram Prusakam. Tomēr A.Prusaks tieši pirms I.Jaunzemes aiziešanas spēja izspiest no viņas vēl vienu "dāvanu". 

Kā zināms, tiek uzskatīts, ka pats A.Prusaks VID NMPP direktora amatā nokļuva, pateicoties savā iepriekšējā amatā VID Iekšējās drošības pārvaldes (IDP) vadītāja amatā iegūtajai operatīvajai informācijai par I.Jaunzemes un viņas ģimenes locekļu iespējamu iesaisti koruptīvās darbībās.

Tiek uzskatīts, ka, iepazīstinot I.Jaunzemi ar šo operatīvo informāciju, A.Prusaks ieguva sev un saviem saimniekiem nepieciešamo sviru, kuras rezultātā I.Jaunzeme ar entuazismu uzņēmās atbalstīt A.Prusaka iecelšanu VID NMPP direktora amatā.

Pēc nokļūšanas NMPP direktora amatā A.Prusakam bija nepieciešams nodrošināt savu varu, lai arī pēc I.Jaunzemes aiziešanas saglabātu ietekmi tik svarīgā tiesībsargājošajā iestādē.

Lai to panāktu, pēc A.Prusaka "ieteikuma" un ar I.Jaunzemes "piekrišanu" tika radīta trešā VID NMPP direktora vietnieka vieta. Par izmeklēšanas daļas vadītāju joprojām tiek uzskatīta Iveta Stūraine. Par vietnieku analītikas jomā tika iecelts A.Prusaka agrākais darbinieks, iepriekš Muitas pārvaldē strādājušais Artūrs Kovaļovs. Savukārt par trešo vietnieku - par atbildīgo operatīvajā jomā, sākot no 12.februāra, tiek iecelts A.Prusaka līdzšinējais līdzgaitnieks VID IDP Nauris Melderis.

Parasti N.Melderis tiek raksturots kā talantīgs profesionālis, kurš sevi par pārāk nelielu samaksu ir pārdevis A.Prusakam un viņa saimniekiem. Līdz šim viņa galvenie uzdevumi ir bijuši savākt oficiālu un neoficiālu informāciju par cilvēkiem un uzņēmumiem, kuri galvenokārt strādā akcīzes preču aprites jomā, un nodot to savam priekšniekam A.Prusakam.

Pats A.Prusaks, kā zināms, ir ticis fiksēts kontaktos ar noziedzīgās pasaules darboņiem, kuri darbojas nelegālo akcīzes preču jomā. Igaunijas drošības dienesta KaPo Valsts Drošības dienestam (VDD) nosūtītajā informācijā ir skaidri rakstīts, ka A.Prusaks Igaunijas teritorijā ir ticies ar organizētās noziedzības pārstāvjiem, pārstāvot Latvijas organizētās noziedzības pārstāvja nelegālo tabakas izstrādājumu jomā Denisa Bezdoļnija ar iesauku "Dolārs" intereses. 

Vienlaikus Igaunijas drošības dienesta KaPo informatīvais ziņojums sniedza informāciju ne tikai par A.Prusaku, bet arī par Valsts policijas darbinieku Viktoru Vaščenkovu un viņa palīgu Aleksandru Klišānu.

Aizdomās par saistību ar organizētās noziedzības pārstāvjiem turētā VID NMPP direktora A.Prusaka rīcība, par savu trešo vietnieku ieceļot N.Melderi, kura interesēšanās par konkrētās jomas uzņēmumiem jau VID IDP laikos raisīja neizpratni VID darbiniekos, protams, rada pamatu jautājumam, vai N.Meldera pirmā darba diena jaunajā amatā 12.februārī ir izvēlēta kā "signāls" jaunajai VID ģenerāldirekotorei Baibai Šmitei-Roķei vai ir vienkārši kārtējā "sakritība".

Novērtē šo rakstu:

237
15