Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Iebraucu pie sava drauga, Rīgas mēra Nila Ušakova atbalstīt pirms vēlēšanām,”- draudzīgu foto ar šādu parakstu sociālajā tīklā Instagram publicējis Krievijas Pleskavas apgabala gubernators Andrejs Turčaks. Šis Ušakova „draugs” Krievijā pazīstams sakarā ar plaši izskanējušām aizdomām, ka tieši viņš pasūtījis pazīstamā žurnālista Oļega Kašina smago piekaušanu pirms nepilniem septiņiem gadiem.

„Veiksmi tev 3. jūnijā un tīru Uzvaru!” – „savam draugam mēram Ušakovam” sociālajā tīklā novēlējis Turčaks, ierakstu bagātinot ar piebildi „vecs draugs labāks par diviem jauniem”.

Interesanti, ka Rīgas pašvaldība nav publiskojusi nekādas ziņas par Pleskavas apgabala gubernatora vizīti un ciemošanos pie Ušakova. Viens no izskaidrojumiem varētu būt īpatnā slava, kas „Ušakova draugam” Turčakam pēdējos pāris gados ir Krievijā.

Kaimiņzemē plaši izplatītas ziņas, saskaņā ar kurām tieši „Ušakova draugs” tiek uzskatīts par žurnālista Kašina smagās piekaušanas pasūtītāju 2010. gadā naktī uz 6. novembri, kad žurnālists tikai laimīgas nejaušības dēļ izdzīvoja pēc sitieniem ar armatūras stieni.

Krievijas medijos ir publicēta šī pasūtījuma izpildītāja sievas Jeļenas Veselovas intervija, kurā cita starpā minēts, ka Turčaks personiski pasūtījis žurnālista piekaušanu un ka eksistējot šādu pasūtījumu apliecinošas sarunas ieraksts. Turčaks esot izteicis vēlmi, lai žurnālists tiktu piekauts tā, ka pēc tam „nevarētu rakstīt”.

Formāli nozieguma izmeklēšana ir pabeigta, savukārt pats Kašins publiski ir paziņojis, ka piekaušanas organizētājs bijis holdinga Ļeņiņec pārvaldnieks Aleksandrs Gorbunovs. Šis holdings pieder Turčaka ģimenei. Pats gubernators gan noliedzis jebkādu saistību ar šo noziegumu.

Foto

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0