Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Vairs nav nekādu šaubu, ka tā sauktās „pirts sarunas”, kurās piedalījušies pazīstami uzņēmēji, politiķi un amatpersonas, tiešām ir noplūdušas un pašlaik tām tiek meklēts pircējs „vairumā” vai „mazumā”: Pietiek ir zināmi divi uzņēmēji, kuriem sabiedrisko attiecību jomas darbinieks Gints F. šajās dienās ir piedāvājis vilinošu iespēju – par naudu iegādāties fragmentu ar viņu piedalīšanos izņemšanu no kopējiem ierakstu failiem.

Kā viens no piedāvājumu saņēmušajiem uzņēmējiem atstāstīja Pietiek, tā izteicējs viņam aprakstījis šādu notikumu prognozējamo gaitu: tuvākajās dienās tikšot noskaidrots, kuri no „pirts sarunu” dalībniekiem varētu būt gatavi uz šāda veida darījumu, un attiecīgi šīs sarunas no kopējās pietiekami iespaidīgās ierakstu masas varētu tikt izņemtas.

Savukārt pēc tam atlikušie sarunu faili ar to personu sarunām, kuras uz darījumu nebūs bijušas gatavas, visticamākais, tikšot nodoti kādam no televīzijas svētdienas „analītiskajiem raidījumiem” vai arī žurnālam Ir, kurš jau pierādījis savu noderīgumu attāli līdzīgā situācijā ar „oligarhu sarunām”.

Pēc visa spriežot, visnopietnākais lēmums šai saistībā būs jāpieņem ar partiju Latvijas attīstība saistītajiem politiķiem un uzņēmējiem, jo tiek uzskatīts, ka atpūtas komplekss Taureņi – no šejienes arī apzīmējums „pirts sarunas” – ir bijis neformālo lietu kārtošanas vieta Edgaram Jaunupam un ar viņu saistītām personām.

Taču šo kompleksu pārrunām, cik zināms, ir izmantojis gan nu jau smagos noziegumos aizdomās turētais atstādinātais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, gan odiozais uzņēmējs Māris Martinsons, gan Rīgas pašvaldības pārstāvji un citi uzņēmēji un politiķi.

Ir zināms, ka šeit notikušo ilgāku laiku ir ierakstījis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, un, pēc visa spriežot, tieši no tā arī „pirts sarunas” ir noplūdušas. Kad tieši tas noticis, nav zināms.

Pietiek ir zināms, ka nekas atklāti krimināls „pirts sarunās”, izņemot jau zināmos gadījumus saistībā ar Rimšēviču, nav konstatēts, taču to publiskošana varētu būt politiskā ziņā letāla veselai virknei politiķu.

Kā liecina ziņas par pašlaik notiekošo, ir droši prognozējams, ka gadījumā, ja „pirts sarunu” ierakstiem netiks atrasts „vairumpircējs”, kas ierakstus iegādātos „komplektā”, „mērķa medijos” tās nonāks jau krietni saīsinātā formā, konkrētiem fragmentiem pazūdot „mazumpircēju” interesēs.

Novērtē šo rakstu:

214
10