Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Inta Ķuža (attēlā) vadītā Valsts policija jau trešo dienu mēģina noklusēt neikdienišķu noziegumu – agrā otrdienas rīta stundā notikušu Jūrmalas tiesas ēkas dedzināšanas mēģinājumu.

Kā liecina Pietiek rīcībā esošā informācija, otrdien ap četriem rītā nezināma persona vai personas ir pie Jūrmalas tiesas ēkas durvīm izlējušas viegli uzliesmojošu šķidrumu un to aizdedzinājušas.

Liesmas ir salīdzinoši ātri nodzēstas, taču dedzinātājs vai dedzinātāji tā arī nav notverti, un visu nākamo dienu tiesas ēkā ir bijusi jūtama intensīva dūmu smaka.

Policijas vēlme šo atgadījumu noklusēt, kā apliecina Pietiek informācijas avoti, saistīta ar faktu, ka dedzināšana uzskatāma par nopietnu apkaunojumu policijas darbiniekiem.

Dedzināšana notikusi ēku apsargājošo darbinieku deguna galā, turklāt neko nav devušas arī pie ēkas izvietotās videokameras.

Neviena no Valsts policijas runaspersonām Pietiek pagaidām nav vēlējusies sniegt nekādu informāciju par notikušo. No neoficiāliem avotiem zināms, ka vairākiem medijiem ir izteikts uzstājīgs „lūgums” par notikušo sabiedrību neinformēt.

Tikai piektdienas rītā, trīs dienas pēc dedzināšanas Valsts policija beidzot bija spiesta apstiprināt notikušo un sniedza šādu lakonisku informāciju:

Valsts policija apstiprina, ka 10. jūlijā ap pulksten četriem no rīta  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī tika saņemta informācija, ka ir aizdedzinātas Jūrmalas tiesas ēkas durvis.
Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas (par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu). Šobrīd aizturētu personu nav, notiek izmeklēšana.
 
Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs Valsts policija šobrīd nevar sniegt.

"Valsts policija apstiprina, ka 10. jūlijā ap pulksten četriem no rīta  Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Jūrmalas iecirknī tika saņemta informācija, ka ir aizdedzinātas Jūrmalas tiesas ēkas durvis.

Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas (par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu). Šobrīd aizturētu personu nav, notiek izmeklēšana. Plašāku informāciju izmeklēšanas interesēs Valsts policija šobrīd nevar sniegt."

Novērtē šo rakstu:

138
2