Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nu jau gadu policija aizvien vēl turpina izmeklēt, kurš pērnā gada naktī uz 19. augustu ar sarkanu krāsu nolēja Vienotības biroja logus. Kriminālprocess vēl aizvien nav slēgts, Pietiek apstiprināja policijā. Jau pirms gada Rīgā klīda baumas, ka šis vandālisma akts esot pašas Vienotības sabiedrisko attiecību speciālistu izdomāts paņēmiens, lai parādītu, uz ko spējīgs Saskaņas centrs (SC), ja tam ļaus nokļūt pie varas.

„Urbanoviča un SC spēja debatēt ir izcili augstā līmenī,” 2010. gada 19. augusta rītā sociālajā tīklā Twitter rakstīja Vienotību apkalpojošās reklāmas aģentūras McCann Erickson īpašnieks Ainārs Ščipčinskis un ievietoja saiti uz bildēm ar notašķītajiem biroja logiem.

Lai gan Vienotības pārstāvji pērngad jau 19. augusta rītā koordinēti pauda aizdomas, ka pie vainas ir Saskaņas centra (SC) cilvēki, kriminālprocesā aizdomās turamo personu pašlaik nav, Pietiek apstiprināja Valsts policijā. Arī SC līderis Jānis Urbanovičs Pietiek apgalvoja, ka ne viņš, ne kāds viņa partijas biedrs uz policiju par šo vandālisma aktu nav saukts un pratināts.

Vienotības 2010. gada Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas centrālais elements bija sevis pretnostatīšana SC. Vēlētāji tika biedēti ar SC nākšanu pie varas, ja nepietiekamā skaitā nobalsos par Vienotību. Tika izplatītas anketas, kurās respondentus lūdza izvēlēties, kuru no diviem iespējamiem premjera amata kandidātiem viņi atbalsta – Valdi Dombrovski vai Jāni Urbanoviču. Šo akciju apmaksāja Vienotība.

Tomēr Vienotība savā priekšvēlēšanu kampaņā nebija īsti godīga, jo jau vēlēšanu naktī, kad noskaidrojās, ka otro labāko rezultātu aiz pašu 33 vietām Saeimā ieguvis SC ar 29 vietām, atsevišķi Vienotības līderi aicināja runāt par valdību ar SC.

Izmeklēšana kriminālprocesā, kas sākts pēc Krimināllikuma 185. panta 1. daļas (mantas tīša iznīcināšana un bojāšana), vēl aizvien turpinās, un, ja kādam ir informācija apar šo noziegumu, policija lūdz zvanīt pa tālruni 67086200 vai 110. Par šo noziedzīgo nodarījumu Krimināllikums paredz sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 60 minimālajām mēnešalgām.

Novērtē šo rakstu:

1
0