Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms diviem gadiem Valsts policijas centrālajā ēkā ar āmuru sadauzītais un turpat miskastē izmestais galvaskauss, kā izdevies noskaidrot Pietiek, ir bijis Otrajā pasaules karā krituša karavīra galvaskauss. Tikmēr Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis joprojām mēģina notikušo noklusēt.

Pietiek jau informēja, ka saskaņā ar aktu, kura fragments ir nonācis Pietiek rīcībā, ir datēts ar 2016. gada 20. decembri. Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Kriminālizmeklēšanas pārvaldes 2. nodaļas vecākā inspektore Diāna Rasļonoka kādā kriminālprocesā pieņēmusi lēmumu par rīcību ar lietiskajiem pierādījumiem un izņemtajiem priekšmetiem.

Kriminālprocess saistīts ar tā sauktajiem „racējiem” jeb „melnajiem arheologiem”, un viens no procesa ietvaros izņemtajiem priekšmetiem ir bijis cilvēka galvaskauss – kā izdevies noskaidrot Pietiek, Otrajā pasaules karā krituša karavīra galvaskauss.

Attiecībā uz to Valsts policijas inspektore Rasļonoka tad arī pieņēmusi lēmumu, ka „atrasto un izņemto cilvēka galvaskausu nav nepieciešams glabāt pie kriminālprocesa materiāliem, bet tas ir jāiznīcina”.

Šī iznīcināšana notikusi turpat Valsts policijas centrālajā ēkā, turklāt kanibālu ciltīm atbilstošā veidā: „Līdz ar to Valsts policijas ēkā Rīgā, Čiekurkalna 1. līnijā 1, k. 4 O. K… (nav salasāms) un J. Virziņa klātbūtnē cilvēka galvaskauss tika iznīcināts, sasitot to ar āmuru un izmetot atkritumu konteinerā.”

Ne Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, ne kāds cits policijas pārstāvis joprojām nevēlas sniegt nekādus skaidrojumus par notikušo.

Valsts policijas vadība arī nevēlas atklāt to, kāda ir minētā kriminālprocesa būtība, kādā stadijā tas pašlaik ir un vai Valsts policijā ir apstiprināts kāds iekšējais normatīvs dažādu priekšmetu, tai skaitā dokumentā aprakstīto, iznīcināšanas procedūrai.

Viss, ko uz jautājumiem pagaidām ir vēlējusies atbildēt Elīna Sprudzāne, kas ieņem Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākās speciālistes amatu, ir: „Ar šiem jautājumiem ir jāvēršas Valsts policijā ar oficiālu iesniegumu.”

Novērtē šo rakstu:

46
8