Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā ir sākta resoriskā pārbaude, lai izvērtētu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja Ivara Āboliņa ilgstošo „īpašo saudzīgumu” pret TV Doždj (TV Rain) un tās sekas. Pietiek šodien publicē Lato Lapsas iesniegumu, uz kura pamata sākta policijas resoriskā pārbaude, un Valsts policijas informāciju par pārbaudes sākšanu.

Iesniegums Valsts policijai

Šā gada 8. decembrī Latvijas radio raidījumā „Krustpunktā” uz žurnālistu jautājumiem atbildēja valsts amatpersona – Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Atbildot uz jautājumiem, I. Āboliņš skaidri un nepārprotami atzinās noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, tā nodarot valstij nopietnus zaudējumus, tostarp arī materiālos.

I. Āboliņš atzina, ka, tīši pārkāpjot amata pienākumus, ir ne tikai pieļāvis to, ka viņa iestādes pārraudzībā esošā SIA TV Rain pārkāpj likuma normas, bet arī to tīši atbalstījis.

Tāpat I. Āboliņš atzina, ka, ja viņš būtu pildījis savus amata pienākumus atbilstoši likuma normām, viņa vadītajai iestādei ik dienas būtu vajadzējis uzlikt SIA TV Rain 10 000 eiro naudas sodu par likuma pārkāpumiem. Šos valstij pienākošos finanšu līdzekļus Latvijas valsts budžets nav saņēmis, tātad zaudējis I. Āboliņa un viņa vadītās iestādes rīcības dēļ.

I. Āboliņš arī atzina, ka šos likuma pārkāpumus viņš un viņa vadītā iestāde ir pieļāvuši nevis nezināšanas vai nekompetences dēļ, bet gan apzināti un tīši, ar nodomu vēloties „palīdzēt” likumpārkāpuma izdarītājam. Šī palīdzība ir notikusi sistemātiski un ilgi.

Minētā raidījuma ieraksts atrodams šajās saitēs:

https://www.youtube.com/watch?v=on4p1kadMZ8

un

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/krustpunkta-izvaicajam-neplp-vaditaju-ivaru-abolinu.a169818/.

Ar šo aicinu Jūsu iestādi sākt kriminālprocesu saistībā ar manis minētajiem faktiem un informēt mani par pieņemtajiem lēmumiem šajā sakarā.

Valsts policijas informācija

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Centra iecirknī 2022.gada 12.decembrī ENŽ ar Nr.9605 tika reģistrēts Jūsu iesniegums par to, ka 2022.gada 8.decembrī Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, persona vārdā Ivars Āboliņš norādīja, ka ir veicis noziedzīgus nodarījumus, tādā veidā radot zaudējumus valstij.

Informēju, ka iesniegumā minēto faktu pārbaudei, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 369.panta ceturto daļu, ir uzsākta resoriskā pārbaude.

Par resoriskās pārbaudes rezultātā pieņemto lēmumu Jums tiks paziņots atsevišķi.

Priekšnieka vietnieks Nadežda Griņeviča

Novērtē šo rakstu:

97
13