Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija resoriskajā pārbaudē secinājusi, ka Saeimas deputāta, Jaunās konservatīvās partijas Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Jura Juraša publiskie izteikumi par „ietekmīgu vīru interesēm” bijušā Latvijas Dzelzceļa valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa prāvas sakarā ir bijuši tikai tukša izrunāšanās, - tas izriet no lēmuma par resoriskās pārbaudes rezultātiem.

Pēdējo mēnešu laikā gaisā virmoja dažādas runas par ietekmīgu vīru interesēm panākt labvēlīgu spriedumu U. Magoņa kukuļošanas krimināllietā, - tā 21. janvārī medijiem paziņoja J. Jurašs.

„Vismaz pēdējos divus mēnešus gaisā virmoja dažādas runas, un bija skaidrs, ka ļoti daudzi ietekmīgi vīri, kuru interesēs bija panākt šādu iznākumu [attaisnojošu spriedumu U. Magonim], darīja visu iespējamo, lai šāds lēmums tiktu pieņemts," aģentūrai LETA paziņoja J. Jurašs, gan nenosaucot ne „ietekmīgos vīrus”, ne viņu darbības lietas ietekmēšanai.

Nu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas koordinācijas nodaļā veiktā resoriskā pārbaude ir pabeigta, un, pamatojoties uz Kriminālprocesa likuma 320.panta sesto daļu, 373.panta pirmo daļu un 377.panta pirmo punktu, 18. februārī pieņemts lēmums rezolūcijas veidā par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Interesanti, ka nodaļas priekšniece Ina Frīde lēmumā par atteikumu sākt kriminālprocesu īpaši pieminējusi ne tikai tradicionālo formulu, ka sabiedrības pārstāvjiem šo lēmumu neesot tiesību pārsūdzēt, bet arī to, ka par šo lēmumu informēta virsprokurore.

Ņemot vērā to, kā Valsts policijā mēdz notikt resoriskās pārbaudes, policijai jau ir pieprasīts iepazīstināt ar resoriskās pārbaudes materiāliem.

Novērtē šo rakstu:

99
9