Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pagājušā gada beigās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu ieņemošā Ieva Jaunzeme pēc savu saimnieku prasības vērsās Valsts policijā ar iesniegumu uzsākt kriminālprocesu pret finanšu ministru Jāni Reiru (JV). Nu šis A/Par mēģinājums ar I.Jaunzemes palīdzību atbrīvoties no sev neērtā ministra ir beidzies ar neveiksmi. 

Iesnieguma pamatā bija J.Reira intervija TV3 raidījumam "Nekā personīga", kurā viņš skaidroja, par ko ierosināta disciplinārlieta pret I.Jaunzemi. Uzskatot, ka J.Reirs šādā veidā ir izpaudis slepenu informāciju, I.Jaunzeme, sekojot savu saimnieku norādēm, sagatavoja iesniegumu policijai.

Plāns bija pavisam vienkāršs - ja izdotos ierosināt krimināllietu pret J.Reiru, A/Par būtu nopietns pamats prasīt viņa atkāpšanos un tādējādi censties ieņemt šo visu kāroto amatu.

Lai sasniegtu šo mērķi, tika uzrunāti tie Valsts policijas darbinieki, kuri policijas darbā saskata pakalpojumu sfēras elementus. Tomēr citi policijas darbinieki pievērsa uzmanību šim konkrētajam pasūtījumam un nosūtīja I.Jaunzemei atteikumu ierosināt kriminālprocesu nozieguma sastāva neesamības dēļ.

Jaunzeme šo policijas lēmumu pārsūdzēja prokuratūrā, kura nosūtīja lietas materiālus atpakaļ policijai atkārtotai pārbaudei. Arī atkārtotā pārbaude beidzās ar to pašu rezultātu - policija neredzēja noziegumu tajā, ka finanšu ministrs pasaka, par ko I.Jaunzeme tiek turēta aizdomās.

Tā kā I.Jaunzemei un viņas saimniekiem ļoti kārojās atbrīvoties no J.Reira, kurš necieš nekompetento VID vadītāju, sekoja atkārtoti I.Jaunzemes iesniegumi un pārsūdzības dažādās prokuratūras instancēs. Tomēr nesen Ģenerālprokuratūra pielika punktu I.Jaunzemes (A/Par) neatlaidīgajiem pūliņiem - pret J.Reiru netiks ierosināta krimināllieta, kaut arī I.Jaunzeme to ļoti lūdz.

Ņemot vērā I.Jaunzemes aktīvo darbību, vēršoties ar iesniegumiem visās iespējamās instancēs, visvairāk šajā lietā izbrīna I.Jaunzemes uzvedība publiskajā telpā - kaut arī viņa bieži ir uzsvērusi, ka atbildība, godīgums un caurskatāmība ir galvenie principi, ko viņa sagaida no visiem Latvijas iedzīvotājiem, pati viņa šos principus nevēlas ievērot un cītīgi slēpj informāciju. 

Tā piemēram, šī gada sākumā viņa LR1 raidījumā "Krustpunkti" mēģināja visādi izlocīties no uzdotā jautājuma par šo tēmu, tikai beigās negribīgi atzīstot faktu (sarunas atšifrējumu var izlasīt pietiek.com arhīvā), ka ir vērsusies policijā.

Vēl kuriozāk uzvedās I.Jaunzemes konsultants komunikācijas jautājumos Andrejs Vaivars. Vai nu savas muļķības dēļ, vai pildot I.Jaunzemes prasību, viņš sameloja pietiek.com un laikraksta "Diena" žurnālistiem, apgalvojot, ka I.Jaunzeme nav vērsusies policijā ar iesniegumu pret J.Reiru.

Tā kā žurnālistu rīcībā bija dokumenti, kas apliecina pretējo, A.Vaivars nopelnīja disciplinārsodu par VID reputācijas graušanu. Jāpiezīmē, ka tas gan netraucē viņam joprojām saņemt ikmēneša piemaksu 100% apmērā no algas - par to parūpējās pati I.Jaunzeme pretēji valsts pārvaldē esošajiem noteikumiem par piemaksu neizmaksāšanu ar disciplinārsodu sodītiem darbiniekiem.

Atgriežoties pie nu jau izbeigtās lietas, - tā kā I.Jaunzemes pārsūdzības iespējas ir izsmeltas, J.Reirs gatavojas vai jau ir vērsies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izsniegt attiecīgās lietas materiālus, lai iepazītos ar I.Jaunzemes (precīzāk, viņas saimnieku nolīgto un apmaksāto advokātu) sacerētajiem iesniegumiem. Tādēļ mums atliek tikai gaidīt, kādas būs sekas šai kārtējai neveiksmīgajai I.Jaunzemes rīcībai - vai un kā J.Reirs izmantos šo sitāciju šobrīd notiekošajā cīņā starp JV un A/Par.

Novērtē šo rakstu:

79
6