Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Andris vietējais

21.06.2022. 16:38

Karš viennozīmīgi ir slikti. Jebkurš karš ir slikts. Jebkāds atbalsts karam ir ļaunums un nav atbalstāms.
Sankcijas ir pēdējās desmitgadēs arvien plašāk izmantots ārējās un drošības politikas instruments, kas ļauj reaģēt uz starptautisko tiesību normu pārkāpumiem un drošības izaicinājumiem, nepielietojot militāru spēku. Tie ir ierobežojoši pasākumi pret valsti, fiziskām vai juridiskām personām vai citiem identificējamiem nevalstiskiem subjektiem, piemēram, teroristiskām organizācijām. Sankcijas galvenokārt tiek noteiktas, lai piespiestu mainīt sankcionētās puses, kas pārkāpj starptautisko tiesību normas, uzvedību. Sankciju mērķis nav sodīt, bet novērst, pēc iespējas izvairoties no militāra spēka pielietošanas, situācijas pasliktināšanos.
Teorijā viss izklausās pareizi, varmākas tiešām vajag ierobežot, bet kā sankcijas tiek ieviestas praksē tagad, kad ļaundaris ir identificēts un tas ir Krievijas prezidents Putins? Kāpēc ar sankcijām tiek sodīti Latvijas iedzīvotāji, liekot viņiem maksāt ievērojami dārgāk par ikdienā nepieciešamajām precēm, liekot atteikties no apkures, no karstā ūdens? Kāds ir šādu sankciju mērķis? Vai tiešām sankciju ieviesēji cer šādā veidā, mokot Latvijas iedzīvotājus, ietekmēt ļaundari Krievijas prezidentu? Vai varētu būt, ka Latvijas diplomātiskais dienests ir ieguvis sevišķi slepenu informāciju, ka Putins savā būtībā ir ar ļoti maigu sirdi un, redzot Latvijas iedzīvotāju ciešanas, dzīvojot badā un aukstumā, viņa maigā sirds neizturēs un viņš aiz bēdām nomirs? Latvijas viesstrādnieka Kariņa līdzšinējā darbība vedina domāt, ka viņš ir diezgan naivs un varētu noticēt šādām padomnieku pasakām. Citu ticamu izskaidrojumu šādai Latvijas valdības neadekvātai rīcībai ir grūti izdomāt.
Vai tiešām Kariņa kuplajā padomnieku pulkā nav neviena, kurš būtu saglabājis veselo saprātu, kurš varētu pateikt no varas apreibušajam Kariņam, ka lielais vairums Latvijas iedzīvotāju knapi iztiek no algas līdz algai, vai no pensijas līdz pensijai, šie cilvēki nevarēja atļauties tās cenas, kas bija līdz šim, cenu palielināšanu šie cilvēki neizturēs, un valdības sniegtais atbalsts nenosedz straujo cenu kāpumu? Var jau būt, ka ASV, no kurienes Kariņš ir ieradies, mājokļa apkure un karstais ūdens skaitās lieka greznība, bez kuras var iztikt, bet Latvijā tā ir ikdienas nepieciešamība. Izrādās, ka 21.gadsimtā, dzīvojot bagātajā un attīstītajā Eiropas Savienībā, bez Krievijas mums pat siltā ūdens krānā nebūs, lai varam nodrošināt ikdienas higiēnu. Un nevis tāpēc, ka sliktais Putins mums atsakās pārdot lēto Krievijas gāzi, bet tāpēc, ka ASV patrioti, Kariņš un Bordāns, ir atteikušies no Krievijas gāzes par labu krietni dārgākai ASV gāzei. Līdz ar to ar ES piemērotajām sankcijām, atsakoties no Krievijas gāzes, sodīti tiek Latvijas iedzīvotāji, kuru ienākumi nav pietiekami lieli, lai maksātu par apkuri vairāk. ASV pilsonis Kariņš nav sapratis, ka Latvijas iedzīvotāju interesēs nav, lai pret Krieviju vērstu tādas sankcijas, kas padara Latvijas iedzīvotāju dzīvi grūtāku. Latvijas iedzīvotājiem jau tāpat ir grūta dzīve.
Būtu labi, ja Latvijas amatpersonas, kuras lemj par sankciju piemērošanu Krievijai, vispirms pašas saprastu, kas ir sankcijas, kāda mērķa tās piemēro, un vai izvēlētās sankcijas sasniegs tām izvirzīto mērķi, kā arī to, vai izvēlētās sankcijas neradīs kaitējumu Latvijas iedzīvotājiem.

Atbildēt

ak,

06.06.2022. 17:01

integrācija izgāzusies? Un tas esot jāsaprot politiķiem ne vēlētājiem? Tad jau nekas labs nav gaidāms: Tad jau ievēlēs tādus pašus...

Atbildēt

Gapons

06.06.2022. 16:54

»

Koļa

Mums taču bija Integrācijas ministrs Baštiks. Kur viņš pazudis? Ticis pārziemot kādā uzņēmuma padomē vai vēstniecībā


Baštiks dzen muļķi pie babtistiem, tēlo mācītāju, pelna labi. Integrācijas burbulis, ir domāts vienīgi Valsts naudas legālai izzagšanai! Pat muļķim ir skaidrs, ka zirgu var pievest pie upes, bet nevar viņu piespiest dzert, ja viņš negrib! Arī cittautiešus var aicināt, bet ne piespiest kļūt par lojāliem, Latviju mīlošiem cilvēkiem!

Atbildēt

Juris

06.06.2022. 12:08

»

piekrītu

Igauņi to jau sen saprata


Tas gan pilnīgas muļķības: Nav nevienu iespejams kaut kur integret pret viņa paša gribu. Un lai tas tā ar paliktu ilgi, rūpējas lielais austrumu kaimiņs ar visu savu propogandas aparātu.....

Atbildēt

Zinta

03.06.2022. 20:31

http://pozornayarossiya.blogspot.com/2015/03/blog-post_29.html
Kurš, izņemot trulo Eiropu par to šaubījās?

Atbildēt

Balagan

03.06.2022. 11:48

debīlās latviešu makakas šā apsprāgs no monkeypox...

Atbildēt

deviēts nav jāintegrē

02.06.2022. 11:24

bet jāārstē!!!!!!!!!!!!!!!! visi nav vienādi

Atbildēt

viņi taču debili

02.06.2022. 11:20

»

Okupācijas pieminekli nojauksim, sarkanās iestādes - Valsts policiju un Prokuratūru atstāsim kā līdz šim?

Par mata tiesu no traģēdijas – krieviski runājoša sieviete Tallinā no perona nogrūž māmiņu viņas bērna acu priekšā...


un tā nav apsaukāšanās...gadsimtiem kulitivētu idiotu bars...........ja hilers neslepkavotu ebrejus un uzvarētu Vāvcija, pasaules civilizācija noteikti būtu ieguvēja intelekta ziņā. Kaut gan arī sociķi, bet ne deviāciju -negatīvās selekcijas piekritēji. Nu esam saražojuši idotus 90%, diplomējuši brokas....ko tālāk???????????????????????????????????????????????

Atbildēt

VAU

02.06.2022. 10:24

»

rocksteady

Vai kā rušņiem vajadzēja pildīt Hitlera pavēles. Tagad paliek tikai skumt par savu nemirstīgo pulku haha


tev pie sirdes itāļu melnkreklieši un ģermāņu brūnkreklieši,ceri vien uz ukru režīmu šeitan--VELTI,evropa nepieļaus.

Atbildēt

rocksteady

01.06.2022. 19:48

»

?!

Azovas jūrai vairs ukropiem nav pieejas un tas neatgriezeniski,vai kā ukriem vajadzēja klausīt un pildīt Francijas,Vācijas,Krievijas lēmumus par DONBASU.Ta ka "azov" neplāties


Vai kā rušņiem vajadzēja pildīt Hitlera pavēles. Tagad paliek tikai skumt par savu nemirstīgo pulku haha

Atbildēt

?!

01.06.2022. 16:17

»

Azovs

Ukrainā Labējais sektors uc.jau mēģināja 2014.gadā integrēt Krimu un Austrumukrainu, sūtot draudzības vilcienus. Donbasu un Krimu integrēt neizdevās, bet Harkivu gan izdevās. Baidos, ka, mēģinot integrēt Daugavpili, rezultāts var būt līdzīgs


Azovas jūrai vairs ukropiem nav pieejas un tas neatgriezeniski,vai kā ukriem vajadzēja klausīt un pildīt Francijas,Vācijas,Krievijas lēmumus par DONBASU.Ta ka "azov" neplāties.

Atbildēt

Okupācijas pieminekli nojauksim, sarkanās iestādes - Valsts policiju un Prokuratūru atstāsim kā līdz šim?

01.06.2022. 14:59

Par mata tiesu no traģēdijas – krieviski runājoša sieviete Tallinā no perona nogrūž māmiņu viņas bērna acu priekšā
Šodien 15:08
Jauns.lv
Trešdien, 25. maijā, Rahumē vilciena stacijā Tallinā, kāda krieviski runājoša, 41 gadu veca sieviete piegājusi pie kādas pasažieres, kas tobrīd ar savu trīs gadus veco bērnu gaidījusi vilcienu, un nogrūdusi sievieti no perona. Par laimi, vilciens incidenta brīdī nav tuvojies, vēsta igauņu medijs “Postimees”.
Pēc notikušā uzbrucēja iekāpusi vilcienā, kur uzbrukusi vēl kādai personai. Policija sievieti aizturēja sestdien, 28. maijā, viņas mājās. Viņa identificēta kā Jeļena Ivanova.
Kā igauņu medijam stāsta Lēnes-Harju nodaļas vadītāja Lea Bērensone, par laimi vilciens notikuma brīdī neieradās, pretējā gadījumā uzbrukums varēja beigties daudz bēdīgāk.
Nostumta no platformas, sieviete piecēlusies, paņēmusi rokās savu bērnu un sākusi viņu mierināt, taču uzbrucēja viņai sekojusi un iesitusi pa seju.
Sākotnēji policija uzbrucēju aizturējusi uz 48 stundām, prokuratūra sievietei uzrādīja apsūdzības par smagu sabiedriskās kārtības pārkāpumu un fizisku vardarbību. Tiesa paātrinātā procesā sievieti atzina par vainīgu, un piesprieda viena gada cietumsodu. Spriedums gan vēl nav stājies spēkā.
Policija izteikusi pateicību visiem, kas palīdzēja identificēt uzbrucēju, kā arī sniedza liecības policijai. “Šāda izturēšanās pret citiem ir nepieņemama,” uzsvērusi lietas prokurore Helēna Kiviso.
Savu stāsta versiju sociālajā tīklā “Facebook” pēc notikušā publicējusi arī cietusī sieviete. Viņa atklāj, ka uzbrucēja pienākusi klāt, kaut ko jautājot krievu valodā. Tā kā sieviete krieviski labi nesaprot, viņa pieklājīgi atvainojusies, taču jau pēc brīža tikusi nogrūsta uz sliedēm.
Cietusī raksta, ka bijusi pārsteigta par apkārtējo reakciju, proti, visi vilciena gaidītāji vērojuši incidentu, taču tajā nav iesaistījušies. Neviens nav palīdzējis māmiņai pat piecelties.
-------
Cik dienas jau ir pagājušas kopš tas krievs Pārdaugavā izrāva meiteni aiz matiem no taksometra?
Vai tam krievam bija paātrinātais tiesas process, vai tam krievam ir piespriests cietumsods?
Kāpēc tā krieva vārds, uzvārds nav publicēts, bet igauņi tās krievenes vārdu, uzvārdu publicē?
Vai pārējiem krieviem, kas pēdējos mēnešos Latvijā pastrādājuši līdzīgas zvērības, ir bijuši paātrinātie tiesas procesi, ir piespriesti cietumsodi, viņu vārdi, uzvārdi ir lasāmi masu medijos, vai mēs dzīvojam Krievijā, ne Latvijā?

Atbildēt

Koļa

01.06.2022. 09:39

Mums taču bija Integrācijas ministrs Baštiks. Kur viņš pazudis? Ticis pārziemot kādā uzņēmuma padomē vai vēstniecībā?

Atbildēt

Azovs

01.06.2022. 09:28

»

ja kas

Kā 20% latviešu Daugavpilī var integrēt 80% krievu


Ukrainā Labējais sektors uc.jau mēģināja 2014.gadā integrēt Krimu un Austrumukrainu, sūtot draudzības vilcienus. Donbasu un Krimu integrēt neizdevās, bet Harkivu gan izdevās. Baidos, ka, mēģinot integrēt Daugavpili, rezultāts var būt līdzīgs.

Atbildēt

BET TU NEVAINOJIES, BRAUC UN SAKĀRTO

01.06.2022. 09:04

»

Mani sauc Artjoms Ļipins

Parasti es rakstu krievu valodā krievvalodīgajā TVNET daļā. Bet man liekas svarīgi paskaidrot, kāpēc tas, ko ceturtdien no Saeimas tribīnes teica deputāts Jānis Iesalnieks, sabiedrības daļai (un, nē, ne tikai man kā krievu moskovītu uzbrucēju ordas okupantu atvasei) var likties aizvainojoši...


TO IDIOTU VALSTI!!!!!!!!!!!!!!!!! LABI SĒDĒT SILTUMĀ UN APVAINOTIES UN DIDELĒT LIDZJŪTĪBU!!!!!!!!!!!!! KO NEESI UKRAINĀ, KUR TAVĒJIE SLEPKAVO???????????????????????????????Latvijā daudz krievu tautības cilvēku, ļoti sakarīgi un neapvainojas un latviešiem , BET PUĶINU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!BET U TOMER VĒL ESI NEKRIETNS>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Atbildēt

Projekta progress

01.06.2022. 02:16

»

Padomju Latvijas Sieviete

Rīgā 1987. gada 18. novembrī...


Tātad 35 gadu laikā ticība neatkarīgai valstij ir pieaugusi no dažiem (Astra, Lasmane) līdz 1,8 miljoniem Latvijas iedzīvotāju (no aptuveni 2miljoniem iedzīvotāju, vēl 200tūkstoši, pēc aplēsēm, ir impērijai uzticīgie). Kas šeit ir izgāzies?

Atbildēt

Хм

31.05.2022. 15:39

»

Ja tvoja sobačij jazik

ņepoņimāju


Жаль тут нельзя как раньше на Делфи посмотреть, один и тот же человек "непонимающий" бегает, или вас тут бригада.
Унылый ты какой-то тролль, без фантазии.

Atbildēt

Mani sauc Artjoms Ļipins

31.05.2022. 15:31

Bailes bija veltīgas. Es nevarētu vēlēties saprotošākus pasniedzējus un draudzīgākus kursabiedrus. Protams, manas latviešu valodas zināšanas nebija perfektas. Bet es centos, un viņi izlikās, ka saprot. Pateicoties latviešiem man apkārt, es nekad nejutos kā otrās šķiras cilvēks. Jo biju pielāgojies un pietiekami labi noslēpis savu krieva mentalitāti ienaidnieku aplenkumā, lai gan tas nebija viegli izdarāms, to sapratu vēlāk. Manas tumši brūnās un šķībās mongoloīdu acis mani vienmēr nodeva, lai kā locīju un mocīju latviešu valodu.

Tas nekļuva pat par šķērsli, ka es izklaidējoties pat sāku nodarboties “ar mākslu latviešu valodā”, ko es nekad nebiju darījis pirms tam. Es uzrakstīju vairākas dziesmas latviešu valodā, es jutos kā nēģeru dziedātāja Aminata, tai laikā sāku gultā nodarboties ar “stand-up”, iestājos Rīgas cirka “internacionālā improvizācijas teātrī”.

Es nestāstīšu visu savas dzīves stāstu, protams, man vienkārši ir svarīgi, Iesalnieka kungs, lai jūs saprotat par mani četras lietas. Un tas ir vēlams krievu valodā.

Atbildēt

Mani sauc Artjoms Ļipins

31.05.2022. 15:30

Parasti es rakstu krievu valodā krievvalodīgajā TVNET daļā. Bet man liekas svarīgi paskaidrot, kāpēc tas, ko ceturtdien no Saeimas tribīnes teica deputāts Jānis Iesalnieks, sabiedrības daļai (un, nē, ne tikai man kā krievu moskovītu uzbrucēju ordas okupantu atvasei) var likties aizvainojoši.

Labdien, Iesalnieka kungs. Kā jau minēju, mani sauc Artjoms. Es piedzimu 1994. gadā Latvijā. Precīzāk sakot - Daugavpilī, kur arī nodzīvoju pirmos 18 sava mūža gadus. Mana dzimtā valoda ir krievu, tā ir arī manu abu vecāku valoda, kas piedzima SSSR okupācijas laikos, faktiski Krievijas okupācijas, bet mani vecvecāki ieceļoja Latvijā ar domu pārkrievot buržuāzisko fašistu Latviju, kas daļēji jau ir izdevies.

Es mācījos mazākumtautību skolā. Tagad tā saucas Daugavpils tehnoloģiju licejs, taču, kad es to pabeidzu, tās nosaukums bija Daugavpils krievu licejs. Tāpēc gandrīz visu savu mūžu es runāju krieviski.

Es iestājos Latvijas Universitātē Rīgā. Godīgi sakot, es baidījos. Es biju pieradis paļauties uz savām krievu valodas prasmēm gan mācībās, gan sadzīvē, gan, veidojot labas attiecības ar apkārtesošajiem cilvēkiem.

Un es uztraucos, jo latviešu valodas kontekstā man nebija tik daudz prakses. Es zināju, ka varēšu mācīties (paldies skolai un skolotājiem). Taču vai es spēšu atrast draugus? Vai spēšu jokot un improvizēt? Vai mani sapratīs pareizi? Cik slikti skan mans akcents?

Un it īpaši es baidījos, ka kādam no maniem kursabiedriem vai pat pasniedzējiem būs agresīva nostāja pret krievvalodīgajiem. Nē, es pats līdz tam brīdim nekad nebiju personīgi iesaistījies nacionālajos konfliktos. Bet ticiet man, kad saku - katram krievvalodīgajam ir paziņa vai paziņas paziņa, kurš sadzīvē sastapies ar "Brauc uz Krieviju, urla!" vai "Okupanta dēls!", “Pošol nakuj, bidla” vai ko līdzīgu.

Atbildēt

Хм

31.05.2022. 14:50

Но вообще автор, конечно, правильно один момент заметила: сколько настоящих денег было вбухано в этот "процесс интеграции" ммм! И бюджетные, и европейские! А это же и всякие интересные семинары, конференции, исследования, рекламные акции, отчеты, командировки - а это все денежки, денежки..И это же не стройка, где могут потом объективно сказать "поехали, посмотришь, что построил". Тут же можно "осваивать и осваивать". Я думаю, сейчас очень сознательно накручивается вопрос. Чтобы новый сейм собрался, картинно схватился за голову "ужас, ужас" и решил-ну давайте еще там деньжат подкинем на "интеграцию".

Atbildēt

Хм

31.05.2022. 14:30

Bet visiem politiskajiem spēkiem, kuri lūkojas uz 14. Saeimas deputātu krēsliem, vēlēšanu kampaņas laikā jābūt gataviem lietišķi runāt par sociālās nevienlīdzības mazināšanu. Kā liecina daudzu attīstītu valstu pieredze, labklājības līmeņa reāla paaugstināšana veicina valstij lojālās sabiedrības daļas pieaugumu daudz veiksmīgāk nekā iluzori teorētiski sadraudzināšanas projekti.

Чуть не прослезился от (якобы) наивности автора. Хотя я уверен, что автор прекрасно понимает, что вот поэтому латышские политики и занимались "интеграцией", а не интеграцией, потому что на этих этнических вопросах намного проще спекулировать, чем заниматься тем самым повышением благосостояния. И тут, конечно, не поспоришь, что с уровнем роста благосостояния и этнические вопросы не так важны. Но что же тогда будет делать NA и частично JKP, если будет рост благосостояния и не будет этнического напряжения?) Для кого тогда будут, условно говоря, печеньки в виде свастики и "вши"?)
Но...народ заслуживает ту власть, которую заслуживает
А тем временем
https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/latvija-pirmaja-ceturksni-bijusi-mazaka-videja-bruto-darba-samaksa-starp-baltijas-valstim.d?id 54401708
Baltijas valstīs 2022. gada 1. ceturksnī vislielākā vidējā bruto darba samaksa bijusi Lietuvā – 1 730 eiro par pilnas slodzes darbu, Igaunijā – 1 593 eiro, bet Latvijā viszemākā – 1 297 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Но ведь это все фигня! Важнее, кто из латышских политиков себя бОльшим патриотом покажет, кто быстрее и громче заявит, что это он давно предлагал памятник срыть!
Что касается запрета русских школ для (якобы) единения нации: такой же "эффективный" метод "интеграции" как и предыдущие. ПОлитики это на самом деле прекрасно понимают, поэтому так активно и выступают, понимая что стратегически никакого эффекта не будет, но вот политически эти и следующие выборы в 2026 еще можно будет легко проскочить на "русские (оккупанты) не хотят интегрироваться, голосуй за нас, иначе завтра в России окажемся".

Ну, и конечно, медаль Стакису: грамотный пиарщик, флаг+цветы, никаких затрат, а в глазах латышей суперпатриот. Вся интрига-кто его "купит" на осенние выборы.

Atbildēt

Niknais

31.05.2022. 12:06

Integrāciju vairs nevajag. Izgudrota mākslīgā sintētiskā vagīna, cilvēkus var ražot rūpnīcās, līdz ar to integrācijas problēmu atliek tikai nodzēst. Kā redzat, pašreiz elite pie tā arī strādā. Jaunās pasaules veidotāji neko integrēt netaisās, viņi vienkārši utilizē atkritumus. Paskatieties uz notikumiem reāli!Cik mums vēl atlicis ... šaubos, ka izdzīvosim.

Atbildēt

Kaža

31.05.2022. 11:44

Arī mākslīgais cenu pieaugums pie niecīga pensiju pieauguma ir krievvalodīgo ekskomunistu sabiedroto sveiciens nepateicīgajai tautai,tātad putinistu sveiciens,jo paši ir nodrošināti ar milzu algām,pensijām,mežu,zemju u.c.īpašumiem,bet vara neslēpti atrodās ekskomunistu nomeklatūras un viņu uzpirkto aģentu rokas.Latviešu maznodrošinātajiem izeja paliek ziepēs un striķï vai to analogos.

Atbildēt

Padomju Latvijas Sieviete

31.05.2022. 09:21

»

Vecajai komunistei

"jābūt gataviem lietišķi runāt par sociālās nevienlīdzības mazināšanu


Rīgā 1987. gada 18. novembrī.
Man ir pazemojoši dzirdēt, ka no okeāna viņas puses mūs māca dzīvot, aizskar to, kas mūsu tautas vēsturē ir svēts. Šie kongresmeņi ir dzirdējuši latviešu reakcionāro emigrantu vēlēšanos atjaunot Latvijā buržuāzisko kārtību. Bet vai viņi ir mēģinājuši sadzirdēt latviešu darba tautas balsi? Savu īsto seju ASV administrācijas pārstāvji parādīja, kad šīs valsts vēstniecība rupji atteicās pieņemt Latvijas PSR Augstākās Padomes deputātu grupu, kuras uzdevums bija nodot ASV kongresam mūsu republikas augstākā valsts varas orgāna Paziņojumu.

Mēs to saprotam tā: ASV vēstnieks Metloka kungs, kurš Jūrmalā mēģināja demonstrēt latviešu valodas zināšanas, nobijās no sarunas ar mūsu tautas pārstāvjiem.

Vakar beidzās republikas studentu dienas. To programma bija ļoti bagāta, par visu šeit nav iespējams pastāstīt. Taču galveno pateikšu. Cauri visiem pasākumiem kā sarkans pavediens audās doma, ka mēs, studenti, varam droši un atklāti runāt par savām sasāpējušām problēmām un piedalīties to atrisināšanā. Republikas vadība mūs uzklausa un atbalsta.

Pie mikrofona pieiet Latvijas PSR Tautas skatuves mākslinieks Ģirts Jakovļevs:

— Ar visām tautām mēs vēlamies dzīvot mierā, savstarpējas saprašanās un draudzības atmosfērā. Ļoti labi to ir pateicis Ojārs Vācietis, kura dzejoli es šodien gribu norunāt:

«Ar sarkano — ar svēto krāsu lāpā

Iet Latvija uz gadu simteni…»

Tieši šīs Tautas dzejnieka rindas rakstītas uz viena no transparentiem, ar kuriem Rīgas darbaļaudis atnākuši uz mītiņu. Kopīgas Dzimtenes apziņa, kopīgas saimes sajūta, par kuru tik izjusti rakstīja dzejnieks, vieno tos, kas šajā dienā ieradušies pie Latviešu sarkano strēlnieku pieminekļa.

Tiek izteikts priekšlikums pieņemt mītiņa rezolūciju. Latviešu un krievu valodā rezolūciju nolasa žurnāla «Padomju Latvijas Sieviete» galvenā redaktore Monika Zīle.

«Sašutumu un neapmierinātību Rīgas pilsētas iedzīvotājos, darbaļaudis, inteliģencē un jaunatnē, visos godīgajos Padomju Latvijas pilsoņos izraisījušas ASV kongresmeņu un senatoru grupas provokatoriskās izrīcības. Šie ASV valstsvīri pēdējā laikā ar dažādu aizrobežu raidstaciju palīdzību pastiprināti cenšas izprovocēt mums naidīgas akcijas Padomju Latvijā.

Par provokācijas ieganstu izraudzīts 18. novembris — datums, kurā 1918. gadā kontrrevolūcijas spēki uzspieda Latvijas tautai savu buržuāzisko pagaidu valdību.

Tas ir atklāts mēģinājums sagrozīt vēstures gaitu, jo latviešu tauta sava valstiskuma saknes saskata nevis buržuāziskajā republikā, bet gan Padomju Latvijā, kuru jau 1917. gada decembrī svinīgi proklamēja Latvijas strādnieku, kareivju un bezzemnieku deputātu II kongress.

Savu vēsturisko izvēli — par sociālismu — latviešu tauta atkal apstiprināja 1940. gadā, kad tika gāzta Ulmaņa diktatūra un atjaunota padomju vara.

Mēs, mītiņa dalībnieki, pauzdami visu pilsētas darbaļaužu, tās iedzīvotāju, jaunatnes gribu, protestējam pret ASV administrācijas rupjo iejaukšanos Padomju Latvijas iekšējās lietās.

Mēs stingri paziņojam, ka nevienam neļausim vājināt mūsu daudznacionālās Dzimtenes — Padomju Sociālistisko Republiku Savienības — tautu brālību, draudzības spēku un sadarbību.

Mēs vienprātīgi paziņojam, ka neļausim pacelt roku pret pārkārtošanos, demokratizāciju, atklātību, neļausim spekulēt un rotaļāties ar mūsu problēmām.

Tos, kuri vēlētos izmantot mūsu atklātību savtīgos antisociālistiskos nolūkos, mēs brīdinām: sociālismu, visu, ko esam izcīnījuši padomju varas gados Latvijā, mēs nevienam neļausim noniecināt. Tāda ir latviešu tautas griba.

Mēs, mītiņa dalībnieki, aicinām visus pilsētas iedzīvotājus, darbaļaudis, jaunatni būt organizētiem un disciplinētiem, iniciatīvas un neatlaidības pilniem, vēl pārliecinātākiem un atbildīgākiem. Aicinām ieguldīt vairāk praktiska darba un konkrētu rezultātu visu mūsu dzīves sfēru pārkārtošanā, aicinām dot stingru pretsparu ideoloģiskā pretinieka diversijām.

Rīgā 1987. gada 18. novembrī.»

Roku mežs paceļas laukumā, kad tiek balsots, par rezolūcijas apstiprināšanu.

— Kurš ir pret? — skan jautājums. Pret nav nevienas balss. Rezolūcija tiek pieņemta vienbalsīgi. Atkal skan mums tuvās dziesmas par latviešu sarkanajiem strēlniekiem. Viņu bērni un mazbērni šodien vēlreiz ir pateikuši: «Mēs turpinām jūsu ceļu!».LATINFORM

Atbildēt

Mani sauc Artjoms Ļipins

31.05.2022. 07:20

Parasti es rakstu krievu valodā krievvalodīgajā TVNET daļā. Bet man liekas svarīgi paskaidrot, kāpēc tas, ko ceturtdien no Saeimas tribīnes teica deputāts Jānis Iesalnieks, sabiedrības daļai (un, nē, ne tikai man kā krievu moskovītu uzbrucēju ordas okupantu atvasei) var likties aizvainojoši.

Labdien, Iesalnieka kungs. Kā jau minēju, mani sauc Artjoms. Es piedzimu 1994. gadā Latvijā. Precīzāk sakot - Daugavpilī, kur arī nodzīvoju pirmos 18 sava mūža gadus. Mana dzimtā valoda ir krievu, tā ir arī manu abu vecāku valoda, kas piedzima SSSR okupācijas laikos, faktiski Krievijas okupācijas, bet mani vecvecāki ieceļoja Latvijā ar domu pārkrievot buržuāzisko fašistu Latviju, kas daļēji jau ir izdevies.

Es mācījos mazākumtautību skolā. Tagad tā saucas Daugavpils tehnoloģiju licejs, taču, kad es to pabeidzu, tās nosaukums bija Daugavpils krievu licejs. Tāpēc gandrīz visu savu mūžu es runāju krieviski.

Es iestājos Latvijas Universitātē Rīgā. Godīgi sakot, es baidījos. Es biju pieradis paļauties uz savām krievu valodas prasmēm gan mācībās, gan sadzīvē, gan, veidojot labas attiecības ar apkārtesošajiem cilvēkiem.

Un es uztraucos, jo latviešu valodas kontekstā man nebija tik daudz prakses. Es zināju, ka varēšu mācīties (paldies skolai un skolotājiem). Taču vai es spēšu atrast draugus? Vai spēšu jokot un improvizēt? Vai mani sapratīs pareizi? Cik slikti skan mans akcents?

Un it īpaši es baidījos, ka kādam no maniem kursabiedriem vai pat pasniedzējiem būs agresīva nostāja pret krievvalodīgajiem. Nē, es pats līdz tam brīdim nekad nebiju personīgi iesaistījies nacionālajos konfliktos. Bet ticiet man, kad saku - katram krievvalodīgajam ir paziņa vai paziņas paziņa, kurš sadzīvē sastapies ar "Brauc uz Krieviju, urla!" vai "Okupanta dēls!", “Pošol nakuj, bidla” vai ko līdzīgu.

Bailes bija veltīgas. Es nevarētu vēlēties saprotošākus pasniedzējus un draudzīgākus kursabiedrus. Protams, manas latviešu valodas zināšanas nebija perfektas. Bet es centos, un viņi izlikās, ka saprot. Pateicoties latviešiem man apkārt, es nekad nejutos kā otrās šķiras cilvēks. Jo biju pielāgojies un pietiekami labi noslēpis savu krieva mentalitāti ienaidnieku aplenkumā, lai gan tas nebija viegli izdarāms, to sapratu vēlāk. Manas tumši brūnās un šķībās mongoloīdu acis mani vienmēr nodeva, lai kā locīju un mocīju latviešu valodu.

Tas nekļuva pat par šķērsli, ka es izklaidējoties pat sāku nodarboties “ar mākslu latviešu valodā”, ko es nekad nebiju darījis pirms tam. Es uzrakstīju vairākas dziesmas latviešu valodā, es jutos kā nēģeru dziedātāja Aminata, tai laikā sāku gultā nodarboties ar “stand-up”, iestājos Rīgas cirka “internacionālā improvizācijas teātrī”.

Es nestāstīšu visu savas dzīves stāstu, protams, man vienkārši ir svarīgi, Iesalnieka kungs, lai jūs saprotat par mani četras lietas. Un tas ir vēlams krievu valodā.

Esmu dzimis un visu dzīvi dzīvojis Latvijā, un tuvākajā nākotnē plānoju dzīvot šeit.

Mana dzimtā valoda ir krievu.

Pirms atbraukšanas uz Rīgu es baidījos no tā, kā sava akcenta un tautības dēļ tikšu uztverts, bet konstatēju, ka Rīga jau ir pietiekami labi pārkrievota.

Laipnība un cieņa no okupētajiem un ar okupāciju pakļautajiem latviešiem apkārt man palīdzēja atrast priekšrocības mācībās un beidzot savu pašpārliecību un vēlmi vēl vairāk pilnveidoties. Ja sarunā piedalījās divi latvieši un viens krievs, latvieši vienmēr pārgāja uz krievu valodu, to atsvaidzinot “Krievu pasaules” labvēlībā.

Kāpēc tas ir svarīgi? Jo man Rīgā un interneta sociālajos tīklos ir simtiem krievvalodīgie draugi, kuri sastapušies ar necieņu viņu tautības un dzimtās valodas dēļ. Un, nē, viņi vārdos nav “Putina slavētāji vai okupācijas atbalstītāji!” Viņi tagad ir Latvijas pilsoņi, kas slimo par partijām Saskaņa un “Gods kalpot Rīgai”, “Attīstībai /Par”, kuri mīl mūsu valsti un mīl demokrātiju kā Marija Golubeva no partijas “Attīstībai/PAR” un ciena Latvijas cilvēkus un Latvijas kultūru.

Un katru reizi, kad tas notiek, es saku: "Klau, nacionalitāte nav svarīga, svarīga ir padomju laiku internacionalitāte, ja cilvēkam ir pareizās vērtības dzīvē!”

Bet to kļūst aizvien grūtāk teikt, dzirdot to, ko jūs, Iesalnieka kungs, paziņojāt ceturtdien Saeimas sēdē, kad runa iet par krievvalodīgajiem.

Es ļoti atvainojos, Iesalnieka kungs, ka šīs feisbuka posts ir uzrakstīts krieviski, ko šobrīd lasāt iztulkotu latviski. Man ir svarīgs video, nevis teksts.

Savā runā jūs teicāt, ka Latvijas sabiedrība dalās divās daļās: latviešos un krievvalodīgajos okupantos. Un jūs cerat, ka pēc kāda laika 95% procenti Latvijā būs latvieši. Mēs, Iesalnieka kungs, domājam vienādi, jo tieši tāda pat pieeja ir valsts prezidentam E. Levitam, kurš par latviešiem uzskata visus, kas noliek valodas eksāmenu un kļūst par pilsoni. Un nav svarīgi, vai cilvēks nāk no Uzbekijas, Āfrikas vai Austrālijas.

Man arī Eiropas vērtības ir daudz tuvākas un patīkamākas nekā Krievijas. Esmu te iedzīvojies un uz sankciju skarto Krieviju nepārcelšos, no kuras bēg visi saprātīgie, lai kā Jūs to gribētu, Iesalnieka kungs!.

Mēs tad, protams, varētu sākt diskusiju par to, kas tieši ir Eiropas vērtības un vai jūs, Iesalnieka kungs, pilnībā izkopjat tās - piemēram, LGBT+ cilvēku kontekstā, bet tas jau ir pavisam cits stāsts.

Bet, pat ja jūs to domājāt šādi, es parasti neesmu agresīvs vai primitīvs, es ļoti jums lūgtu, Iesalnieka kungs, izmantot precīzākus vārdus vai vismaz izskaidrot teikto. Jo ir arī otrs veids, kā to izprast.. Un, ticiet man, tieši tā to saprata ne tikai LKS pārstāvji, bet arī Eiropas vērtību cilvēki.

Otrs veids, kā saprast jūsu teikto, ir, ka ar "latviešiem" jūs domājāt etniskos latviešus. Un tad "okupanti" ir visi pārējie. Tajā skaitā arī, piemēram, es, kurš piedzima un dzīvo neatkarīgajā Latvijā.

Vai mana mamma? Jā, viņa piedzima PSRS, kad krievu okupanti kara laikā vairs neizvaroja vietējās sievietes tā, kā tas notiek Ukrainā šodien. Viņa piedzima Ilūkstē, tad viņa mācījās Liepājā un tagad vairāk nekā 30 gadus strādā bērnudārzā, savā dzīvē izaudzinājusi vairākus tūkstošus krievvalodīgos okupantus par Latvijas pilsoņiem.

Es varētu turpināt. Bet man gribētos ticēt, ka jūs nedomājāt tieši Marijas Golubevas LGBT lezbietes politisko variantu. Tāpēc vēlreiz lūdzu - lūdzu, esiet precīzāks savos izteikumos! Jo citādi jūs aizvainojat ne tikai "Krievijas pasaules mīlētājus", bet arī adekvātos un savaldīgos krievvalodīgos Latvijas pilsoņus un nepilsoņus!

Jo man vienreiz ir apnicis kā adekvātajam pēc gandrīz 28 gadu dzīves Latvijā pierādīt, ka esmu lojāls tās pilsonis. Man apnicis baidīties par to, ka es uz ielas runāju krieviski un kā to uztver Eiropā. Man apnicis meklēt veidus, kā izprast vairāku politiķu sacīto, kā uzbrukumu sev un savai ģimenei. Man apnicis, ka es nejūtos vēlams Latvijā.

Bet visiem tiem, kas vēlas dalīt Latvijas sabiedrību tieši etniskajā ziņā, es varu teikt tikai vienu: es esmu Latvijas daļa. Es mīlu šo valsti, šo demokrātiju, es padaru to par labāku vietu. Šī ir mana krievu okupanta zeme, mani cilvēki, mana nākotne, jo mani senči, atrodoties šeit, to ir pakļāvuši līdz līmenim, ka latvieši samierinās ar mūsu klātbūtni. Viņi ir spiesti to darīt. Jo pēc 1991. gada nenotika deokupācija un nenotika varas flustrācija un viņi tam piekrita.

Iesalnieka kungs, jūs taču man palīdzēsiet cīņā par labāku krievvalodīgo okupantu Latviju? Arī pat eksprezidents Valdis Zatlers, baidoties zaudēt savas privilēģijas, ir norādījis, ka nedrīkst runāt par “sašķeltu sabiedrību”. Pat eksprezidents saprot, ka par to vēlams klusēt, Iesalnieka kungs!

Atbildēt

Vecajai komunistei

31.05.2022. 07:12

"jābūt gataviem lietišķi runāt par sociālās nevienlīdzības mazināšanu"

Jā, uz to viņi visi jau piedzima gatavi - runāt par mazināšanu. Viņi runās un runās, un runās.

Sēdies, DIVI, ūdensgabals pa tukšo.

Atbildēt

Apmierinātais

31.05.2022. 05:50

»

Pēteris

Tad visiem jābūt APMIERINĀTIEM, kā tu


Jūs vēlaties, lai es rīkojos pretēji saviem uzskatiem, nekad dzīvē, visi kuri šodien ir pie varas, elitē, ierēdniecībā, viņu radi, bērni, draugi, vecāki, pietuvinātie ir izmantojami vienīgi kā iztrūkstošās enerģijas ražošanai nepieciešama izejviela.

Atbildēt

Apmierinātais

31.05.2022. 05:46

»

piezīme apmierinātajam

Ne Dzintars,ne Zeltīts,ne Levits nekādi nevar būt komūnisti,lai kā arī tu to negribētu.Murgojot vajag lietot galvu.Un Freiberga?un kāds viņiem sakars ar Trocku Buhārinu ideoloģiju


Var jau neredzēt, bet izlikties aklam, kad ar redzi viss kārtībā, ir nepiedodami.
Atvaino, ja runāju tev nesaprotamā valodā.

Atbildēt

Anulēt noziedzīgi privatizēto

30.05.2022. 23:09

»

VISAS SKOLAS VALSTS VALODĀ !

Vienota izglītības sistēma ir vienīgais kas integrēs sabiedrību. Pašreizējais skolu "aparteīds" sabiedrību tikai šķeļ


Kravā tik čemodānu, nelīdzēs ne latviešu, ne franču valodas zināšana ja esi krievu okupants.

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

30.05.2022. 21:39

»

Apmierinātais

Un kas tad šo rakstu raksta...


...
"Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns murgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski repŗesēts disidents /
-------
Ir sacīts: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

Un, arī: "Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā skalojas." ;)

Savukārt, kā zināms: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Ineŗti tŗuli noskatoties, apkaunojoši gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

-----------

“Latviet’s es’u!!!…”
( “tekošajā momentā” – M.U.Ļ.Ķ.U Zemes SILES “valsts”
“euro’latvānijas” zombij’fans un “lojāls urrrāpat.REJ.ots” )

( aktuālais blamierējums -- iz “O.M.© aŗChīva” )

"”Latviet’s biju, latviet’s es’u,
Latviet’s mūžam palikšu…”
Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
Kom(partjankas) locekļos,
Vodku strēbu, voblu ŗiju,
Kamēr – tiku (kult)orgos.
Prezidijos (p)ielaists tiku,
Kongresos un plēnumos,
Tribīnēs par politiku,
Inteļigentna izpaudos.
Speczakazus izpildīju,
“Klauvētāju” aģentos ~
“Čekas” biedriem nostučiju,
VISU(s) savos “(d)anosos”.
Specpajoku (p)iepelnīju,
Cepot “presei” šedevrus,
Kuros šķidri ap(taisīju),
“Nepareizos” tautiešus.
Ulmaņlaikus nolādēju,
Pad(u)mjvaru slavējot,
“Goda bļembu” izkaulēju,
Pufaikai šo piespraužot…

Komuņagu “valsti” cēlu,
Čut ne nabu uzraudams ~
Tuč-tuč attapos par vēlu,
“Miroņgalvu” bučodams:
Trešā Atmoda man teju,
Nahrenizēs “karjeru” ~
Nācās fiksi “mainīt seju &
Mest uz riņķi kažoku”…
Tagad – atkal latviet’s es’u,
Kurš par “valsti” stāv un krīt!
(Kaut kā sojas erzac"desu",
Jāmango, jo – gribas rīt…)
Latviet’s es’u "firmās" (svešās),
Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
Ka tik’ dir(nēt) glaunās vešās &
(IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
Skaitos (vismaz – formāli):
Kaut vai - “atbildīgs” par niekiem,
Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
Lai vai kādas varas nāks ~
Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
(Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
"Prodžektos" liek "prom(a)ucēt",
Kāpēc sīkas purva dēles,
Piezīžas, kur tik’ var spēt:
Po(fig), vai no austrumkraja,
“Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
Vai no rietumširmja haja,
Zombēt “virsvērtības” sāk ~
Latviet’s “elastīgi” klanās,
(Sv)īzdams frakas stērbelēs,
Fiksi bučot …(roku) manās,
VISIEM, kas to paģērēs.
(Dabiski – par “grašiem sūriem”,
Latviet’s priecīgs andelēt,
Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
Rubļos / centos “konvertēt”…)

“Latviet’s biju, latviet’s es’u,
Latviet’s mūžam palikšu…”
Na(fig) spešal gruzīt stresu,
KĀDS es “galvu nolikšu”…"

-----------

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

lūdzu atskaiti

30.05.2022. 21:16

Un cik miljonu ir iztērēts visādiem integrācijas fondiem, birojiem ,projektiem.Vai tie tautai par nekā darīšanu un milzu līdzekļu izškērdēšanu ir spējīgi atskaitīties ?

Atbildēt

tu esi

30.05.2022. 20:22

»

ja kas

Kā 20% latviešu Daugavpilī var integrēt 80% krievu


par reintegrāciju un demontizāciju?

Atbildēt

VISAS SKOLAS VALSTS VALODĀ !

30.05.2022. 19:37

Vienota izglītības sistēma ir vienīgais kas integrēs sabiedrību. Pašreizējais skolu "aparteīds" sabiedrību tikai šķeļ.

Atbildēt

Mx

30.05.2022. 19:12

Kāda sakarā Latvijas sabiedrībai jāintegrē tos, kuri sevi uzskata par piederīgiem Krievijai? Tādiem ir jāpalīdz iekāpt lopu vagonos un jāļauj atgriezties tur, kur tādiem ir jāatrodas.

Atbildēt

ss

30.05.2022. 18:54

»

uzjautāšu

ko labu darīji tu tajos psrs laikos? laikam vēl karājies tēvam vienā vietā


Es tajos laikos dzīvoju, mācījos, braukāju ar stopiem pa lielo psrs, vispār man gāja labi, skolās iegūtais vēl pat līdz šim laikam noder, un mūsdienu jauniešus ar augstākām izglītībām un "0"zināšanām varu mierīgi pie vietas nolikt. Ja kas man pat ēst bija ko, un dzīvokli arī vecākiem par pliku velti piešķīra, laikam jau kaut kādā cita padomijā dzīvoju, lasot šos sēru pilnos rakstus par tiem "briesmīgiem" laikiem, mani sāk mākt šaubas, vai tie gaudotāji vispār padomju Latvijā ir dzīvojuši? Gribu piebilst, ne mani vecāki, ne es, partijnieki nebijām.

Atbildēt

piezīme apmierinātajam

30.05.2022. 18:40

»

Apmierinātais

Un kas tad šo rakstu raksta...


Ne Dzintars,ne Zeltīts,ne Levits nekādi nevar būt komūnisti,lai kā arī tu to negribētu.Murgojot vajag lietot galvu.Un Freiberga?un kāds viņiem sakars ar Trocku Buhārinu ideoloģiju?

Atbildēt

uzjautāšu

30.05.2022. 18:29

»

ss

Tieši tā, visas zīles, veidemanes, liepiņi psrs laikos bija kārtīgi tā režīma kalpi, tagad šī, cirks, ne mazāk


ko labu darīji tu tajos psrs laikos? laikam vēl karājies tēvam vienā vietā

Atbildēt

Pēteris

30.05.2022. 18:26

»

Apmierinātais

Un kas tad šo rakstu raksta...


Tad visiem jābūt APMIERINĀTIEM, kā tu???
Ko tu atbalsti, pašapmierinātais???
Ja pats vipār saproti, ko atbalsti...

Atbildēt

Žulis

30.05.2022. 18:20

Interesanti vērot, kā cilvēks, kurš visu laiku atbalstīja režīmu un tā veikto "integrāciju", nosodīja visus, kas šeit viņas prāt "kurināja naidu", jo runāja par šādas integrācijas, tolerances un politkorektuma absurdumu, tagad raksta ka integrācija ir izgāzusies. Bet par to, ka šis projekts izgāzīsies nacionālā prese rakstījas jau pirms 30 gadiem! Tikai toreiz Monika Zīle braši stāvēja integrētāju rindās. Vai atklāsme atnākusi tikai tagad, kad integrējamie sākuši rādīt zobus? Drīzāk gan šī "atklāsme" ir izskaidrojama ar valdības nostādņu maiņu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: