Menu
Pilnā versija
Foto

Politiskā krimināllieta

Ainārs Šlesers · 18.12.2021. · Komentāri (96)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī gada pavasarī prokuratūra man, Aināram Šleseram, uzrādīja apsūdzību par iespējamām nelikumīgām darbībām laikā, kad es biju satiksmes ministrs 2008. un 2009.gadā, - par ciparu televīzijas ieviešanu. Prokurors teica, ka varot vienoties, ja es samaksāšu aptuveni 3 miljonus EUR.

Šodien prokurors prasīja piemērot sodu – 130 minimālās algas. Nekādi vairs 3 miljoni, nav neviena cietušā, zaudējumu nav. Un tomēr man tiek pieprasīts sods 65 tūkstoši. Kāpēc prokurors pavasarī prasīja maksāt 3 miljonus, ja zaudējumu nav?! Es esmu lūdzis tiesu izvērtēt prokurora Zelča darbības. Vai tāpēc prasa samaksāt 130 algas, ka kauns atsaukt man apsūdzību?

Līdz pat šodienai notika intensīva šīs krimināllietas iztiesāšana Ekonomiskajā tiesā. Līdz pat šodienai prokurors tā arī nav norādījis pārkāpumus, kurus es esmu izdarījis. Prokurors Zelčs trīs dienas uzstājās ar debašu runu, kurā tā arī neko konkrētu nepateica, kāda tad mana rīcība ir bijusi pretlikumīga.

Trīs dienas prokurors Zelčs runāja par 13 gadus seniem notikumiem, no kā varēja secināt, ka mans kā tā laika satiksmes ministra noziegums iespējams ir tas, ka es kā satiksmes ministrs parakstīju Ministru kabineta noteikumu projektu precizējumus valdībai. Tie paredzēja konkursa rīkošanu ciparu televīzijas ieviešanai Latvijā.

Izrādās, prokurors gribēja, lai ciparu televīziju ievieš BEZ konkursa, tam tērējot tikai valsts budžeta līdzekļus, un to ievieš vairākus gadus vēlāk! Neloģiski, absurdi, bet tā tas ir. Prokurors gudrāks par visu valdību kopā. Atgādināšu, ka toreiz valdība apstiprināja konkursa noteikumus, tika rīkots konkurss un tā rezultātā konkursā uzvarēja Lattelecom, valdība to apstiprināja un Lattelecom ieviesa ciparu televīziju.

Kā izrādās tiesā, tad pēc tam, kad es nebiju vairs ministrs, jo 2009.gada 12.martā krita Ivara Godmaņa valdība un tika apstiprināta Jaunā Laika/Vienotības valdība, par kuras premjeru kļuva Valdis Dombrovskis, bija noticis ļoti aktīvs darbs pie līguma izstrādes. Mani centās vainot par līguma saturu un tā sekām, lai gan es pat tuvumā tam nebiju!

Tieši Dombrovska valdība arī ieviesa ciparu televīziju, jo visi Līgumi saistībā ar šo projektu tika apstiprināti un parakstīti 2009.gada 30.martā, laikā, kad es vairs nebiju satiksmes ministrs! 30.martā es biju Saeimas opozīcijas deputāts, kurš neietekmēja Ministru kabineta darbu un darbu Satiksmes ministrijā.

Šodien pierādījās tas, ko es teicu iepriekš, – šī krimināllieta ir tikai un vienīgi politika! Prokurors tā arī nespēja pateikt, ko viņš gaidīja šos 13 gadus un kāpēc vispār tieši tagad viņš iesniedza to tiesā. Nekādas darbības kopš 2013.gada prokurors nebija veicis un neko jaunu nenoskaidroja! Acīmredzami, ka lietu iesniedza tiesā tikai tādēļ, lai ietekmētu politiskos procesus!

Šī krimināllieta ir ieplānota kā politiskais priekšvēlēšanu šovs, lai nodrošinātu kampaņu Bordānam ar Jurašu, kuri ir iecēluši savu ģenerālprokuroru Stukānu, ar kura svētību šī kampaņa tika uzsākta.

Pret mani ir jau uzsākti seši administratīvie procesi par ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, par gājienu caur Vecrīgu uz Prezidenta pili, par tikšanos ar iedzīvotājiem Doma laukumā, par sapulces organizēšanu Krastmalā pie prezidenta pils (Rīgas pils). Izskatās, ka esošais Kariņa-Levita režīms grib ierosināt daudz lietu pret esošās varas opozīciju!

Kā teica intervijā ģenerālprokurors Stukāns, 13.decembrī vajadzēja ierosināt administratīvās un krimināllietas pret visiem protesta dalībniekiem, kuri bija sapulcējušies pie prezidenta pils (Rīgas pils). Izskatās, ka ģenerālprokurors Stukāns pildīs visu, ko viņam liks ESOŠAIS REŽĪMS!

Priekšvēlēšanu laiks Latvijā būs interesants!

Novērtē šo rakstu:

224
50