Menu
Pilnā versija
Foto

Premjera partija Bendrāti pasargās

PIETIEK, K. Vitena, M. Ozola, A. Alberte · 21.10.2010. · Komentāri (0)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

es

26.10.2010. 14:10

-ja viņa mandātu nenoliks, pēc gada būs jaunas vēlēšanas, par Vienotību vairs nebalsošu.

Atbildēt

Zelma

25.10.2010. 22:56

Parpubliceju Alehina blogu no Diena.lv tiem, kas interesejas par Le Monde rakstu.

Krievija finansē Saskaņu? Ko vēl?

Tas, ka par to raksta Le Monde, ir zīmīgi, jo par to vairās rakstīt pašā Latvijā. Trūkst pierādījumu vai noklusē patiesību? Kāpēc?

Kā zināms — vismaz man pateicoties Paula Raudsepa blogam — ietekmīgais franču laikraksts Le Monde savā internetversijā publicējis ziņu par oficiālās Maskavas, pat izmantojot Krievijas Federācijas vēstniecību, mēģinājumiem tiešā veidā iespaidot demokrātijas mechānismu, politisko konkurenci un valsts pārvaldi Latvijā. Tiešā veidā iesaistoties Latvijas politiskajā procesā, finansējot konkrētus politiskos spēkus — Saskaņas Centru un PCTVL.

Tās ir aizdomas. Aizdomas par Saskaņas politiskās darbības finansēšanu no Krievijas ir bijušas vienmēr un izklausās visai pamatotas. Nekāds pārsteigums tas nav. Taču ja tas tiešām tā ir, tas tomēr šo to maina Latvijas politikā.

Tas, ka par to raksta Le Monde, ir zīmīgi no tā viedokļa, ka par to vairās rakstīt pašā Latvijā. Trūkst pierādījumu? Ļoti iespējams. Bet iespējams arī tas, ka patiesība kaut kādu iemeslu dēļ tiek noklusēta. Jo ja jau par to izsakoties Latvijas izlūkdienesta pārstāvji, kā Le Monde, tad laikam ne bez iemesla. Tad laikam kaut kur, kaut kam, par kaut ko ir labi zināms, vai ne?

Un ir bijis zināms kādu laiku? Un tas, kas zināms izlūkdienestam, ir zināms arī valsts vadītājiem, vai ne? Vismaz par politiskajiem konkurentiem. Un ja tiešām ir bijis zināms, tad bija jābūt arī iemeslam, kādēļ šo informāciju ne tikai nepubliskot, bet arī neizmantot publiskajā politikā — un tagad pat visā nopietnībā sēsties ar Saskaņu pie viena sarunu galda.

Var secināt, ka visticamāk pastāv politiska vai kāda cita interese neizpaust Saskaņas saites ar saviem sponsoriem, un šī interese vieno plašāku valsts elites loku. Tas nozīmē arī to, ka Kremļa grupējumu ietekmes aģentu tīkls Latvijā nekoncentrējas tikai ap kādām atsevišķām partijām.

Ok, sazvērestības teorijas. Taču tur, kur ir Bizantija — un Kremlis ir tīrākā 21. gadsimta Bizantija —, tur ir arī sazvērestības. Putina Krievija nav ne lielvara, ne totalitāra diktatūra ar dzelžainu disciplīnu un vienotu politisku kursu, Tāpat kā Latvijai tai līdz šim ir klājies grūti ar nacionālo interešu formulējumu un aizsardzību. Putina Krievija ir feodāla kņaziste ar lielām problēmām valsts pārvaldē, iekšējā politikā, ekonomikā un tagad arī budžetā.

Tāpēc nevar viennozīmīgi pateikt, kādas intereses pārstāv tā iedomājamā finansējuma plūsma ietekmes aģentiem Latvijā, par kuru runā Le Monde. Nevar viennozīmīgi iedomāties arī to, kā tieši, cik lielā mērā iedomājamo politisko mērķu sasniegšanai tiek izmantots šis finansējums Latvijā. Baumo, ka Putina Bizantijā otkatiem "novirzās" ne mazāk kā puse no valsts budžeta finansējuma, un daudz vairāk budžeta slepenajās sadaļās, kuras laikam kontrolē tikai paši otkatu saņēmēji. Visticamāk, Bizantijas filiālē tepat kārtība ir tāda pati.

Te svarīgi, man liekas, apzināties vēl vienu lietu. Brūkošās Bizantijas gigantiskie korupcijas apjomi un tikpat gigantiskā plaisa starp sociālajiem slāņiem un starp pašiecelto varu un padoto tautu Krievijā neliecina par to, ka varas kasta būtu īpaši norūpējusies par savu pilsoņu labklājību. Tā ka ne ietekmei gatavo tautiešu labklājībai un viņu brīvību aizstāvēšanai Latvijā būtu ar mieru novirzīt savus miljonus šī Bizantija. Kam tad? Laikam kādam "biznesprojektiņam" šo to atmazgāt, piemēram.

Esmu pārliecināts, ka ja ir politiskā griba un funkcionējošais speciālais dienests, ar šo slimīgo ainu vajadzētu viegli tikt galā.

No otras puses, ja tie visi ir slima suņa murgi, būtu jauki pārliecināties, ka nekāda finansēšana no Maskavas nevienai partijai Latvijā nenotiek.

Atbildēt

x

22.10.2010. 22:47

katra partija pa savejam

Atbildēt

Lietussargs

22.10.2010. 14:42

1-kārt uzsvršu, ka man šis niks ir jau sen, pirms vēl Ēlerte vāca kopā savus širmjus.
2-kārt, kad ilgu laiku pirms vēlēšanām daudziem centos skaidrot "vienotībēnu" divkāršo morāli, par mani ņirdza un teica, ka nē - tas jaunais laiks, kas šalkās nāks... utt.
Līdz ar to, neslēpšu, zināms gandarījums, ka neesmu alojies. Par viņiem nobalsojušiem atliek vien "iekosties elkonī". ja spējat...

Atbildēt

JL Etikas komisja

21.10.2010. 18:29

Bendrate lidz sim taja pasa JL Etikas komisija ir vertejusi citus biedrus, ka bus tagad? Bus japras A.Lembergam (bez personas koda) padoms, ko Darīt?

Atbildēt

jā,

21.10.2010. 18:08

par Vienotību balsoju pēdējo reizi, tas nu ir skaidrs un manējie arī! Dzird no zinošiem avotiem runas, ka Solvita Ā. ļoti pēdējā laikā satuvinājusies ar zināmu Aivaru l. tas varbūt skaidro arī norises koalīcijā, dažus lēmumus, kompromisus un arī šo ārprāta gadījumu ar Silvu B. It kā šķiet, ka pagājis laiks, bet.... viņa taču šo visu laiku zināja, ka ņēmusi naudu no tiesājam', ka nauda var būt netīra un ka viņai bijis jāatstrādā- jāpauž Aivara viedoklis1 Man ir kauns, premjer, par Jūsu apvienības nostāju tik kliedzošā nekrietnībā!

Atbildēt

lol

21.10.2010. 14:48

Liberaalpid***su portaals.

Atbildēt

Haris

21.10.2010. 14:32

ES: Vienotībai bija iespēja izveidot no oligarhu ietekmes brīvu valdību, ņemot pārī SC.
================
Un kā ar SC gluži izmisīgajiem balsojumiem 9. Saeimā, par varītēm cenšoties aizstāvēt Kargina un Krasovicka intereses?

Atcerēsimies arī, ko pauda Jurkāns, aiziedams no SC - ka "Saskaņas Centrs" ir Smilšu ielas ("Parex") projekts.

Atbildēt

mjā

21.10.2010. 12:45

viņas ar Āboltiņu ir personīgas draudzenes, tas arī viss. Āboltiņa viņu vienmēr auklējusi.

Atbildēt

ES

21.10.2010. 11:30

Vienotībai bija iespēja izveidot no oligarhu ietekmes brīvu valdību, ņemot pārī SC. Viņi ir izvēlējušies ZZS ar visu aiz tās stāvošo Lembergu. Bendrātei nekas nebūs. Bet manas balss Vienotībai arī nebūs. Un ārkārtas vēlēšanas būs, Vienotība dara visu, lai tās notiktu. Mūrnieces viedoklis neko nemainīs. Ja agrāk, uz JL izdarībām skatoties, reizēm gribējās teikt: "Nejēgas, bet godīgi", tad ko lai saka tagad?

Atbildēt

Ezis

21.10.2010. 11:14

Jā, kā gan mainās tie, kas vēl tikko lādēja oligarhus, kad uzpirktie parādās pašu rindās! Cietā morāle kļuvusi mīksta gan čigānei, gan kārkliņai, gan loskutovam. Par jaunlaiciešiem nemaz nerunāsim- viņi vienkārši pamazām ieņem TP atbrīvoto vietu.

Atbildēt

Ja kas

21.10.2010. 11:11

Izbrīna Dombrovska komentārs Bendrātes sakarā. Tas neizskatās valstsvīra cienīgi - tāda atrunāšanās, bet gan pēc teiciena - vārna vārnai acīs neknābj. sagaidītu no dombrovska situācijas analīzi pēc būtības. Citādi tas vienmēr paliks kā negods un rakstura vājuma izpausme.

Atbildēt

To qwe

21.10.2010. 10:55

Man gan ir saprotams naids pret tiem, kas ēd un dzer uz mana rēķina, mani apzog un man melo.:)

Atbildēt

qwe

21.10.2010. 10:53

Pēc visa spriežot, Vienotībai tomēr Bendrāte būs jāizslēdz. Lai arī tik melnās krāsās, kā tas ir krāsots šeit, to visu krāso tie, kuri par Vienotību diez vai ir balsojuši, elektorāts šito tomēr var sākt nesaprast.

Es gan arī gribētu piebilst, ka Lato Lapsas attieksme pret Latvijas politiķiem savā naidā ir diezgan identiska krievu elektorāta attieksmei. Tāds dziļāks naids, ar citiem patiesajiem iemesliem, kurus patiesībā praktiski nekāds politiķis nespēs apmierināt.

Atbildēt

JL Etikas komisija

21.10.2010. 08:40

Bendrate lidz sim taja pasa JL Etikas komisija ir vertejusi citus biedrus, ka bus tagad? Bus japras A.Lembergam (bez personas koda) padoms, ko Darīt?

Atbildēt

Laukakmenim

21.10.2010. 08:12

Vismaz Le Monde pārpublikāciju šodien nokārtosim. Pie pārējā strādājam.
Ar cieņu,
PIETIEK

Atbildēt

ce

21.10.2010. 07:20

incanti cik vēl Aivaram ir tādu under cover Vienotības iekšienē? Vai tik nebūs tā, ka tie, kuri visskaļāk viņu zāķē patiesībā nebūs viņa cilvēki. Un kuri balsoja pret Maizīti?

Atbildēt

Laukakmens

21.10.2010. 03:39

ļoti jauki, ka izcēlāt gaismā šo Bendrātes gadījumu. Tomēr tiesa kas tiesa - šobrīd vēl jo vairāk interesē, vai šajā portālā beidzot parādīsies kaut kas par Saskaņas centru. Turklāt idejas taču nav tālu jāmeklē - vai tiešām nevienam nav pieejama Le Monde maksas versija, vai vismaz nevar palūgt laikrakstam rakstu atsūtīt, un vai franču valodas pratēji Latvijā izmiruši? Un tad - ja nu ne caur saviem varenajiem avotiem iegūt kādu papildus info, tad varbūt vismaz pārpublicēt šo Le Monde rakstu, latviskā tulkojumā, protams.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: