Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Labi apmaksātajos Valsts akciju sabiedrības Latvijas Gaisa satiksme (LGS) valdes padomnieku amatos jau labu laiku iekārtoti iepriekš pretrunīgi vērtētie eksprokurors Guntis Akmeņkalns un bijusī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītāja Valentīna Andrējeva, noskaidroja Pietiek.

Saskaņā ar LGS mājaslapā publiskoto uzņēmuma algu budžetu, valdes padomnieka mēnešalga ir 1499 lati. Ventspils mēram Aivaram Lembergam simpatizējošais eksprokurors Akmeņkalns pie amata LGS ticis aptuveni pirms gada vēl satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) laikā. LGS atrodas Satiksmes ministrijas pārraudzībā. Savukārt Andrējeva, kuras pēdējos pāris gadus ietekmīgajā SPRK vadītājas amatā aizēnoja skandāli par azartspēļu atkarību un pārāk ciešiem kontaktiem ar no viņas vadītās iestādes atkarīgajiem monopolistiem, LGS nonākusi pirms aptuveni pusgada - neilgi pirms valdības maiņas.

Abi vairs nav valsts amatpersonas, arī LGS mājaslapā informācija par šiem darbiniekiem nav atrodama, tādēļ Akmeņkalna un Andrējevas nonākšana šajos amatos palikusi nepamanīta. LGS valdes priekšsēdētājs Dāvids Tauriņš Pietiek apstiprināja viņu nonākšanu amatos, uzsverot, ka „abi cītīgi strādā” un ir spēcīgi katrs savā jomā – Akmeņkalns juridiskajos jautājumos, bet Andrējeva – finanšu lietās. Akmeņkalna redzeslokā, piemēram, patlaban esot tiesvedība ar zemo cenu lidsabiedrību Ryanair, no kā LGS cenšas piedzīt parādus par neapmaksātajiem pakalpojumiem.

Abi LGS valdes padomnieku amati nav radīti īpaši Akmeņkalnam un Andrējevai, bet bija jau iepriekš un tradicionāli kalpoja attiecīgā satiksmes ministra partijai vajadzīgu cilvēku nodrošināšanai ar labu algu. Laikā, kad Satiksmes ministriju vadīja tēvzemietis Kaspars Gerhards, šajos amatos bija viņa padomniece Inga Spriņķe un tēvzemiešu ģenerālsekretārs Juris Saratovs.

To, ka Akmeņkalns un Andrējeva nav tikai vārdi LGS algu sarakstos, bet aktīvi strādā, Pietiek norādījuši arī citi avoti LGS. Tiesa, Andrējevai kopš 2. februāra darbu LGS nākas savienot ar a/s Olainfarm padomes priekšsēdētājas amatu.

Bijušais prokurors Akmeņkalns pēdējos gados ticis uzskatīts par cilvēku, kurš izpelnījies Ventspils mēra Aivara Lemberga simpātijas un uzticību. Akmeņkalns savulaik ar troksni aizgāja no darba Ģenerālprokuratūrā, ar asu publisku kritiku nostājoties opozīcijā toreizējam ģenerālprokuroram Jānim Maizītim laikā, kad tuvojās Lembergam netīkamās amatpersonas pārvēlēšana. Drīz pēc tam Akmeņkalns kļuva par toreizējā un arī pašreizējā tieslietu ministra tēvzemieša Gaida Bērziņa padomnieku. Akmeņkalna ēna bija saskatāma aiz skandalozajiem Kalvīša valdības drošības likumu grozījumiem, kas sakrita ar laiku, kad eksprokurors parādījās Tieslietu ministrijā.

Toreizējā SPRK vadītāja Andrējeva mediju uzmanībā nonāca 2008. gada otrajā pusē, kad viņai amatā vēl bija palikuši divi gadi. Bija izdevies fiksēt, kā Andrējeva darba laikā vairākkārt iegriežas spēļu zālēs pie spēļu automātiem. Drīz vien tika uzdoti jautājumi, vai Andrējevas strauji augošos parādus, kas, viņai pametot amatu 2010. gada decembrī, bija sasnieguši 144 000 latu un 61 000 eiro, nav izraisījusi tieši azartspēļu atkarība.

Līdztekus azartspēļu atkarībai un pat ar paprāvajiem ienākumiem nesamērojamiem parādiem atklātībā parādījās fakti par Andrējevas ciešajām attiecībām ar uzņēmējiem, kuru peļņa ir tieši atkarīga no SPRK apstiprinātajiem tarifiem. Tika publiskoti kadri, kuros Andrējevas iecelšanu SPRK vadītājas amatā kopā ar ietekmīgo amatpersonu svin Latvijas gāzes vadība.

Kopš šā gada 2. februāra Andrējeva kļuvusi par a/s Olainfarm padomes priekšsēdētāju, liecina Lursoft dati. 26,17% kapitāldaļu īpašnieks Olainfarm ir Latvijas gāzes padomes priekšsēdētāja vietnieks Juris Savickis. 

Novērtē šo rakstu:

0
0