Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

To, vai jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš rīkojies atbilstoši likuma normām, no saviem četru dažādu māšu pasaulē laistajiem pieciem bērniem oficiālajā amatpersonas deklarācijā ierakstot tikai trīs, būs jāizvērtē Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

Izvērtējot Pietiek iesniegumu, kurā bija norādīts uz faktu, ka Bērziņš oficiāli uzrādījis tikai trīs bērnus, kaut saskaņā ar jaunievēlētā prezidenta nenoliegtajām mediju ziņām tādu viņam ir vismaz pieci, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nonācis pie secinājuma, ka šīs situācijas izvērtēšana tomēr ir VID kompetencē.

KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja Juta Strīķe, pārsūtot iesniegumu VID, atsaukusies uz likuma Par Valsts ieņēmumu dienestu, likuma Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā un Ministru kabineta noteikumu normām, no kurām, pēc Strīķes domām, kopumā izriet, ka Bērziņa uzrādīto ziņu patiesums vai nepatiesums jāpārbauda tieši VID. Savukārt VID viedoklis pagaidām nav zināms.

Kā jau ziņots, Bērziņš deklarācijā uzrādījis divus bērnus no savas pirmās laulības, kas šķirta jau pirms vairāk nekā 20 gadiem, un bērnu no pēdējām attiecībām, kuras formalizētas, jaunievēlētajam Valsts prezidentam nule otrreiz iepeldot laulības ostā.

Pats Bērziņš, kurš savā pirmajā preses konferencē uz jautājumu par bērniem ieteica ielūkoties „izlasīt viņa deklarācijā, tur tas viss ir pateikts”, tā arī nav vēlējies sniegt nekādas atbildes par pārējiem diviem bērniem, no kuriem dēls nule beidzis vidusskolu, bet meita ir dažus gadus vecāka.

Tomēr no meitas mātes amatpersonas deklarācijām redzams, ka Andris Bērziņš jau ilgus gadus viņai veicis regulārus uzturlīdzekļu maksājumus. 2003. gadā Bērziņš viņai izsniedzis dāvinājumu 300 latu apmērā, savukārt no 2005. gada maksājumi kļuvuši ievērojami lielāki un deklarācijās nosaukti par „līdzekļiem patēriņam”. 2005. gadā Andris Bērziņš viņai "līdzekļos patēriņam" izmaksājis 2200 latu, 2006. gadā – 2500 latu, 2007. gadā – 3700 latu un 1000 ASV dolāru, 2008. gadā – 2170 latu un 2009. gadā – 5450 latu.

Novērtē šo rakstu:

0
0