Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts prezidenta kancelejā „pazudis” šā gada aprīlī iegādāts reprezentatīvu rotu komplekts, kura iegāde izmaksājusi 920 eiro, - kancelejas vadītājs Andris Teikmanis atzīst, ka iestādē nav atrodama dokumentācija par to, kur šīs vērtslietas ir palikušas.

Juveliera un rotu mākslinieka Māra Šustiņa radītu reprezentatīvu rotu komplektu Valsts prezidenta kanceleja iegādājusies šā gada aprīlī. Kancelejas grāmatvedībā ir atrodama ar 9. aprīli datēta preču pavadzīme-rēķins par 920 eiro, ko izrakstījis M. Šustiņš. Rīkojumu to apmaksāt devis toreizējais Raimonda Vējoņa kancelejas vadītājs Arnis Salnājs.

Taču tagad, kad līdz ar Valsts prezidentu nomainījies arī kancelejas vadītājs, ir izrādījies, ka iestādē nav atrodama dokumentācija par to, kur dārgās rotas ir palikušas, - to oficiālā vēstulē atzīst A. Teikmanis.

Esot gan zināms tas, ka „kanceleja to iegādājās no metālmākslinieka Māra Šustiņa kā valsts dāvanu ārvalstu augstākajai amatpersonai un tās dzīvesbiedram, kas tika pasniegta valsts vizītes laikā”.

Taču nekāda dokumentācija par to kancelejā neesot atrodama, turklāt no A. Teikmaņa vēstules izriet, ka šīs iestādes vadība arī neuzskata par nepieciešamu dokumentēt šādu vērtīgu priekšmetu norakstīšanu no prezidenta kancelejas bilances.

„Ārējie normatīvie akti un kancelejas iekšējie normatīvie akti neparedz pienākumu kancelejai radīt šādu dokumentāciju, norāda A. Teikmanis, līdz ar to „kancelejai nav pienākuma šādu informāciju Jūsu vajadzībām radīt”.

Pašlaik Valsts prezidenta kancelejā tiek izskatīts informācijas pieprasījums par visām materiālajām vērtībām, kas tajā ir tikušas norakstītas 2018. gadā un 2019. gadā, un par norakstīšanas kārtības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Novērtē šo rakstu:

72
4