Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Piecas dienas pēc tam, kad uzņēmuma Itera Latvija vadītājs, bijušais VDK štata darbinieks Juris Savickis Latvijas TV tiešraidē apšaubīja Latvijas okupācijas faktu, viņa viesmīlību Arēnā Rīga izbaudīja ne tikai kompanjons Aigars Kalvītis, bet arī Latvijas valsts augstākā amatpersona - valsts prezidents (no šī brīža Pietiek vairs neuzskata par iespējamu šo amata nosaukumu attiecībā uz tā konkrēto ieņēmēju rakstīt ar lielo burtu) Andris Bērziņš ar kundzi, kā arī Latvijas eiroparlamentārietis Ivars Godmanis ar sievu, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani.

Uz jautājumu, vai Latvija ir tikusi okupēta, Savickis LTV tiešraidē 12. novembrī atbildēja: "Jūs man tagad to jautājat? Man tagad jāpadomā vēl, mazlietiņās (..) Lai vēsturnieki pastrādā. (..) Es nesaku, ka tā nebija okupācija, bet tas ir tāds sarežģīts moments."

Savukārt piecas dienas vēlāk, 17. novembrī Savickis, kurš ir faktiskais Rīgas Dinamo hokeja komandas saimnieks un nozīmīgākais saimnieks, kārtējo hokeja komandas spēli ložā draudzīgi, plecu pie pleca noskatījās kopā ar valsts prezidentu Bērziņu un viņa dzīvesbiedri.

Tāpat okupācijas apšaubītāja Savicka viesmīlību Latvijas valsts svētku priekšvakarā uzskatīja par iespējamu izmantot arī Latvijas eiroparlamentārietis Godmanis ar sievu.

Valsts prezidents Bērziņš pagaidām nav vēlējies atbildēt uz Pietiek jautājumu - vai viņš nejutās kaut nedaudz nepiedienīgi, tikai dažas dienas pēc LTV raidījuma un dienu pirms valsts proklamēšanas gadadienas izmantojot tāda cilvēka viesmīlību, kurš apšauba Latvijas valsts okupācijas faktu.

Tāpat prezidents Bērziņš pagaidām nav vēlējies atbildēt uz Pietiek jautājumu, vai sarkanbaltsarkano lentīti viņš pirms svētkiem vispār nebija piespraudis vai vienkārši noņēmis pirms hokeja spēles, respektējot namatēva "jūtas".

Bērziņš nav atbildējis arī uz jautājumu - vai viņš ir apmaksājis spēles noskatīšanos un, ja jā, tad kam tieši, kādu tieši summu un kādā veidā nomaksājis, bet, ja nē, vai uzskata par pieņemamu Latvijas valsts augstākajai amatpersonai pieņemt šādas dāvaniņas no šādiem cilvēkiem.

Savu un savas sievas - tāpat augstas valsts amatpersonas - gatavību izmantot ērtu hokeja spēles apmeklējuma iespēju uz okupācijas apšaubītāja viesmīlības rēķina pagaidām nav komentējis arī Godmanis.

Foto no sportacentrs.com

Novērtē šo rakstu:

0
0