Menu
Pilnā versija
Foto

Prezidents un Drāma

Jautājums · 27.06.2020. · Komentāri (36)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Turi muti

01.07.2020. 06:16

Bēda vairāk tā, ka latviešus maz interesē runas saturs. Raksturīga nespēja to uztvert, kritiskā prāta trūkums. Svarīgāk, kas runā, kā runā, kā izskatās. Kā rakstīja Ziedonis, "runājot mums mēle kust, un mums šķiet, ka paši kustam".

Atbildēt

Mazais Greizais Rats

29.06.2020. 15:14

»

bet, ja runāšana ir viss paveiktais

darbu rezultātu jau nav


Tāpēc, ka tauta darba laikā sēž te un gudri bezd. Strādāt neviens negrib, visi tikai brēc pēc lielākas algas un pabalstiem.

Atbildēt

mazajam greizajam ratam

29.06.2020. 13:20

»

Mazais Greizais Rats

YouTube var atrast arī Kārļa Ulmaņa uzrunas - ne mazāk spiedzoši, ne mazāk ķērcoši kā tam fīreram. Tad jau arī par latvju tautas (tolaik vēl neizvestās, neapšautās un neizklīdušas) veselo saprātu jāšaubās


ne tikai mazs, greizs rats, bet vēl piedevām bez loģiskās domāšanas - par tehnoloģiju rašanos un attīstību tajā laikā nav nekas dzirdēts,? - tā kā varētu pirmos radioierakstus salīdzināt ar tagadējām tehnoloģiskajām iespējām?Kaut kā ar galvu draugos?Nevajag klausīties tikai Ādolfa un Kārļa runas, bet arī citus pirmos ierakstus, gan runas, gan muzikālos priekšnesumus,tad varēsi saprast, kādā līmenī tolaik bija tik tikko radušās ierakstīšanas tehniskās iespējas.Eiropā radio sāka raidīt tikai 20.gs. 20.gados, tembrs un kvalitāte ir tāda, kāda ir.Piedevām maniere publiskās runas teikt tolaik bija pilnīgi cita.Pēc gadiem, skatoties uz mūsu priekšstāvju iestudētajiem, nedabiskajiem, samākslotajiem žestiem un runām, arī šķitīs, mazākais, smieklīgas, ja ne nožēlojamas.Kas neandertāliešiem par škrobi uz Ulmani?

Atbildēt

bet, ja runāšana ir viss paveiktais

29.06.2020. 11:29

»

Harijs Poters

Varbūt, pirms mācāmies runāt, paceļam minimālo algu? Nu, vismaz tuvāko kaimiņu līmenī


darbu rezultātu jau nav

Atbildēt

Liberālisms paredz lielu valsts aparātu

29.06.2020. 09:42

»

Harijs Poters

Varbūt, pirms mācāmies runāt, paceļam minimālo algu? Nu, vismaz tuvāko kaimiņu līmenī


valsts aparāts . 4. maija valsts korporācija, kas ārvalstu korporokrātijas interesēs apkalpo šo valsti, ir labi atalgots. Tiesneši, prokurori, ierēdņi no SAB, VDD, partokrātija - visi labi atalgoti.

Pārējie netiek algoti, viņiem nauda jānopelna sīvā konkurencē.

Atbildēt

Harijs Poters

29.06.2020. 06:33

Varbūt, pirms mācāmies runāt, paceļam minimālo algu? Nu, vismaz tuvāko kaimiņu līmenī...

Atbildēt

Izklausās neticami

29.06.2020. 06:13

Bet no 1991. gada Latvijas VP un MP ir bijuši vai nu idioti, vai kriminālnoziedznieki, veicinot un atbalstot genocīdu pret tautu, paši dzīvojot kā nieres pa taukiem.

Dažs no viņiem briesmu stundā sevi laprāt, lai izvairītos no atbildības, tēlotu jukušu. Tautai ne pret vienu no viņiem nav pat cieņas - nožēlojami, nacionāli un varas prrversi ļautiņi, kuri būtu līdz mūža galam jātur cietumā.

Atbildēt

motorhead 1916

28.06.2020. 20:22

Levitatiivi kumulatiivaa savgribas pashpenetraacija dizhveertiigaa duaali antagonistiski skataamaa tautstaaviibas griezumaa! Nu, kaut kaa taa... ;-)

Atbildēt

Raimonds

28.06.2020. 14:20

»

autoram vēsture balts plankums

ka tikai piekasīties Levitam, kaut kā zemiski sanāk. Gramatika pareiza, profesionālis savā profesijā,gribat. lai ir kā Artmane???????par slavu bučo kājas čekai...


Man ir prieks,ka tas Bērziņš jums ir labojs televizor!Es nemaz par vecām tantām nerunāj.Kad ievēlēj to veco Freiberg,es gandrīz neko neteic,jo Es ar toreiz tā kā kandidēj.Bet,kas attiecas uz to Artman,viņ savs runas nerakstīj,viņ tikai nolasīj.Tā viņš ir,ka cilvēk nesaprot,par ko jābalso.

Atbildēt

ai,ratiņ,ratiņ

28.06.2020. 13:53

»

Mazais Greizais Rats

YouTube var atrast arī Kārļa Ulmaņa uzrunas - ne mazāk spiedzoši, ne mazāk ķērcoši kā tam fīreram. Tad jau arī par latvju tautas (tolaik vēl neizvestās, neapšautās un neizklīdušas) veselo saprātu jāšaubās


Ne fīrera,nedz Ulmaņa laikā nebija mikrofonu.Ticiet man,vecam blēdim!gribētos,lai kāds no jums pamēģina teikt runu tūkstošiem.Un tā,lai dzird visi.Patīk jums,vai ne,bet Ulmanis ir un būs tautas atmiņā.

Atbildēt

pievienojos

28.06.2020. 12:35

»

Aldis Alliks

Ļoti interesants raksts


vismaz kaut kāds svaigums standarta publicējumos.

Atbildēt

Aha!

28.06.2020. 09:32

»

stāvi nu mierā

kam vajadzēja paaugstināt, tiem, kas pazuda no darba un nepieņēma pat akūtus slimniekus


Izklausās neticami, ka VP var būt kriminālnoziedznieks. Visi apstākļi un sekas, ko Latvijas medicīnā radījis E. Levits, krasi pasliktinot veselības aprūpes stāvokli, liecina pret viņu. Tās tukšās runas par latviešu valodu un citi viņa murgi nespēj aizplīvurot viņa noziedzīgo, apzināti noziedzīgo rīcību, parakstot pretēji likumā noteiktajam 2020. g. likumu par valsts budžetu. Kriminslnoziedznieks staigā publiski visu acu priekšā. Un paliek nesodīts tautas vārdā.

Atbildēt

autoram vēsture balts plankums

28.06.2020. 08:47

ka tikai piekasīties Levitam, kaut kā zemiski sanāk. Gramatika pareiza, profesionālis savā profesijā,gribat. lai ir kā Artmane???????par slavu bučo kājas čekai?????????
bērziņš jau nebija pat savā darbā gudrs, lai atrastu bojātu detaļu televizorā!!!!!!!!!!!!!!! mainīja visas pēc kārtas, līdz nostrādāja!!!!!!!!!!!
mūsu advokātus, prokurorus un tieslietas labāk nepieminiet, karote darvas visu sasmirdinājusi

Atbildēt

stāvi nu mierā

28.06.2020. 08:41

»

E.Levits ir noziedznieks,

kas neievēroja likumu par mediķu algu palielināšanu pat kā bij. ET tiesnesis, kam jāizprot likuma spēks un nozīme, parakstot 2020. g. likumu par valsts budžetu...


kam vajadzēja paaugstināt, tiem, kas pazuda no darba un nepieņēma pat akūtus slimniekus?????????????????

Atbildēt

E.Levits ir noziedznieks,

28.06.2020. 08:31

»

Tu gan duraks, kā daudzi

Ko tu gribi no prezidentiem sagaid\īt? Egils Levits gan runā ļoti sakarīgi un pareizi, tikai mēs, tu, es, viņš, viņa esam duraķi, gribam kaut ko oriģinālu sadzirdēt. Tad laā klausīties Ušaku Nilu. Viņš runā, ko grib dzirdēt tauta - lamā valdību, stāsta, ka valdībā zog pildspalvas, cik tā slikta, runā...


kas neievēroja likumu par mediķu algu palielināšanu pat kā bij. ET tiesnesis, kam jāizprot likuma spēks un nozīme, parakstot 2020. g. likumu par valsts budžetu.

Levits ir žīds, žīdu noziedznieks, kurš cionistiem raksturīgā manierē maļ savu melīgo maļamo, ka Latvijā ir demokrātija un valsts valoda ir latviešu valoda. Formāli valsts korporācijas valoda ir latviešu, bet var sazināties, ja vajag, arī citās valodās. Globālā finanšu korpirokrātija, kas finansē ar naudas drukājamo mašīnu Latvijas parādus, demžēl nerunā latviešu valodā.

E. Levits ir kriminālnoziedznieks, jo tautai pēc viņa parakstītā likuma par 2020. gada budžetu iestājās smagas sekas veselības aprūpē. Tās palielinājās C19 izplatībā, E. Levitam atzīstot šo pandēmiju - uz laiku tika slēgta plānotās operācijas un bija citas problēmas. C19 pandēmijas nav, “pandēmija” tiek uzspiesta, lai radītu haosu. E. Levits ir C19 “pandēmijas” izplatītāju skaitā.

Atbildēt

...

28.06.2020. 08:24

»

Pomeranču Vainadziņš

Droši vien galvenais faktors veiksmīgai runai ir sakāmā atbilstība runātāja pārliecībai. Runas prasmes laikam tomēr nāk pēc tam...


Iespējams ka tā,pārliecība ka goji jāpakļauj un jāiznīcina bija gan Hitleram gan Čērčilam,savukārt Bērziņi,Vējoņi un Leviti ir tikai lelles ar aukliņām.

Atbildēt

Pomeranču Vainadziņš

28.06.2020. 08:18

»

Hmm

Man runas mākslu mācīja Antonija Apele un Andrejs Migla. Ne tikai man...


Droši vien galvenais faktors veiksmīgai runai ir sakāmā atbilstība runātāja pārliecībai. Runas prasmes laikam tomēr nāk pēc tam.

Autors brīnās, ar ko Hitlers paņēma tautu. Tak jau ar savu iekšējo pārliecību!

Ne Bērziņš, ne Vējonis savas runas nerakstīja. Tur no pārliecības nebija ne vēsts. Savukārt šā brīža krēslā ieceltais brīnums ir vienārši iekšēji tukšs. Viņā nekā nav! Paštīksmināšanās (un no tās arī dīvainie vārdu veidojumi viņa runās!) nav saturs, ar kuru var pavilkt, iedvesmot līdzcilvēkus. Un neviena runas māksla teicēja iekšējo tukšumu nepiepildīs.

Atbildēt

lauķis

28.06.2020. 06:52

»

ak kungs

Vai, es taču neiedomājos, visi taču gribēs kļūt par prezidentiem, vai politiķiem vismaz


Cilvēks ar godu,cieņu un sirdsapziņu nekad nevēlēsies kļūt par slimnieku.Poli/tiķi ir slimnieki,un vēl māca veselajiem kā dzīvot.

Atbildēt

ak kungs

28.06.2020. 02:03

»

ak kungs

Tad jau kārtīgu darbu vairs neviens negribēs darīt, visi tikai tēlot, dziedāt, dejot, sportot...


Vai, es taču neiedomājos, visi taču gribēs kļūt par prezidentiem, vai politiķiem vismaz.

Atbildēt

ak kungs

28.06.2020. 01:57

Tad jau kārtīgu darbu vairs neviens negribēs darīt, visi tikai tēlot, dziedāt, dejot, sportot?
Mums kādreiz lauku skolās mācīja arī stādīt un novākt kartupeļus, un ravēt pa vasarām. Un nevienu nespieda iet uz pulciņiem. Kā tagad, zēnam, kuram ar muzikālo dzirdi pašvaki, vecāki liek izvēlēties ārpusskolas nodarbību, viņš izvēlas arī... ģitārspēli... nu priekš kam?

Atbildēt

Tu gan duraks, kā daudzi

28.06.2020. 00:36

»

Mazais Greizais Rats

Nu, nu, cik tad


Ko tu gribi no prezidentiem sagaid\īt? Egils Levits gan runā ļoti sakarīgi un pareizi, tikai mēs, tu, es, viņš, viņa esam duraķi, gribam kaut ko oriģinālu sadzirdēt. Tad laā klausīties Ušaku Nilu. Viņš runā, ko grib dzirdēt tauta - lamā valdību, stāsta, ka valdībā zog pildspalvas, cik tā slikta, runā ar akcentu, it kā ar uzsvaru - "nas neuvažajut", nedod naudu utt., vārdu sakot - lamā valdību kā mietpilsonis. To jūs griebiet no prezidenta? Visi tie, kas aprunā Valsts prezidentu ir Latvijas nedraugi, tie, kuri uzskata, ka Latvija 1940. un 1945. gadā nav bijusi okupēta utt. Vaira bija gudrāka? Tā, man liekas, necienīja latviešus, kuri 50 gadus dzīvoja krievu (Krievijas) okupācijas režīmā un uzturēja latvietību, jo viņi bija nabagi. Bagātie, saimnieki - tie viņai bija Īstie cil;ēki". Viņa pat teica, ka izsūtīja uz Sibīriju "labākos cilvēkus"- tātad palika dzīvot tepat "sliktie" latvieši.

Atbildēt

Latvijā ir tikai viens aktieris, kurš runā perfekti

28.06.2020. 00:21

Tieši tā, perfekti SKAIDRI runā vienīgais aktieris Gundars Āboliņš. Nezinu, tas ir talants, māksla, izkopta valoda vai kas cits?

Vai Gundars runā ātri, lēni, klusi vai skaļi - visu viņa lasīto runu var saprast, saklausīt. Viņa radiolasījumus klausos vienmēr ar baudu un brīnos par vairākumu citu runātāju, ja ne visiem runātājiem radio, TV un publiskās vietās - tik augsta nevīžība pret publiku. Galvenā nelaime ir tas, ka aprauj, klusināti izrunā galotnes vai pusi vārdu, kad visu tekstu pat grūti uztvert. Ja salīdzina, kā dziedājumos, kad svarīgāka mūzika, kad tekstu ne vienmēr var saprast. Runnās un lasījumos dikcijai jābūt skaidrai un labi saklusāmai,tai nemaz nav jābūt kā "vieglās valodas" lasījumam.Tā, piemēram, radio "Kā labāk dzīvot"- Elvis Jansons - maļ kā dzirnavās un tik ātri, ka pusi no viņa teiktā saprast nav iespējams. Viņš pieaicina 2-3 runātājus - speciālistus, toties pats norunā apmēram par trijiem mēmiem PUSI LAIKA, speciālistiem atliek tikai nomurmulēt kaut ko, jo "izjauktā sarunā" neko pateikt nevar. Citādi Elvis ir talants, zinātājs, gudrs, vienmēr zina ne mazāk kā speciālisti, ka liekas - kam viņam vajag speciālistus aicināt, kad pats viens var runāt?

Bet tāda nevīžība, bezatbildība valda visa Latvijas dzīvē, politikā, ierēdņu, nomenklatūras darbā - paviršība, citu cilvēku necieņa, cinisms palaikam, ka s izskatās, ka cilvēki ir nejēgas, bez prāta, nav lasījusi grāmatas, nav mācījušies dzīvi, nav empātgijas izjūtu apveltīti.

Daudzās publiskās sapulcēs jūtos kā ārzemnieks, kur vairunā it kā runā svešvalodā, jo tādēl zālē runātājus neklausās, čalo, sarunājas, burkšķ, jo tik un tā neko saprast nevar. Daži runātāji runā klusi un labi saklausāmi, kad izrunā vārdus pilnskanīgi. 90 % parasti burkšķ kā tiesneši tiesas zālē, kur to dara ar nolūku. .

Atbildēt

Mazais Greizais Rats

27.06.2020. 23:57

»

Hmm

Man runas mākslu mācīja Antonija Apele un Andrejs Migla. Ne tikai man...


YouTube var atrast arī Kārļa Ulmaņa uzrunas - ne mazāk spiedzoši, ne mazāk ķērcoši kā tam fīreram. Tad jau arī par latvju tautas (tolaik vēl neizvestās, neapšautās un neizklīdušas) veselo saprātu jāšaubās.

Atbildēt

ja runa vai raksts tukši

27.06.2020. 22:13

bezmērķīgi runā nu cik skaisti gribi, tas ir pūlim

Atbildēt

ja ir raksts, jābūt mērķim

27.06.2020. 22:11

»

Aldis Alliks

Ļoti interesants raksts


mērķa nav, vāvuļo.Hirosima, nagasaki nebija bez iemesla, cik amerikāņu nonāvēja japāņi?????????????????
psrs izglītība IR kauns, ne izglītība

Atbildēt

Hmm

27.06.2020. 21:26

»

to Aldim Allikam

Aldis s Alliks 27.06.2020. 19:21...


Piezvaniet Strautas kundzei, vai Dambja kungam uz Tieslietu ministriju, pirms zākājaties. Neviens neko nepaņēmis, Strautas kundze pie sekretāres to aizmirsa pati un ir laimīgi atguvusi. Dambja kungs izstāstīs sīkāk, ja vēlaties!

Atbildēt

to Aldim Allikam

27.06.2020. 21:09

Aldis s Alliks 27.06.2020. 19:21Man runas mākslu mācīja Antonija Apele un Andrejs Migla. Ne tikai man...

Antonijas kundze jau aizsaulē.. Vai kāds ir - un kurš ir - nācis viņas vietā?

---------------

Vai Tu sevi uzskati par godīgu cilvēku? Advokātu kolēģijā par Tevi ir saņemta Strautas kundzes sūdzība. Esi tik godīgs un atdod kundzei to, ko esi negodīgi paņēmis.

Atbildēt

Hmm

27.06.2020. 20:35

»

Aldis Alliks

Antonijas kundze jau aizsaulē.. Vai kāds ir - un kurš ir - nācis viņas vietā


Piekrītu, ka jāmācās nepārtraukti, tā tomēr ir māksla.Tā palīdz attīstīt un noturēt dabiskos dotumus. Cik nu katram to ir.

Pieturos pie teksta satura rakstot... izklaidei komentārus.

Publiski atturos no visa. Prasmes palīdzēja tiesas procesos turēt runas. Kad tās jau ir “daudz maz labas”, tad par dikciju utt. vairs nedomā, bet par saturu, kas atklājams.

Interesants raksts, atklāj autora zināšanu dziļumu par tēmu.

Un ar to atklājas autora raksturs un viņa attieksme pret mūsdienu politiku Latvijā. Īsti un precīzi raksturo “vidējo inteleliģences līmeni”, no kura pieradis lūkoties pieklājīgi un godbijīgi “uz augšu”.

Atbildēt

Aldis Alliks

27.06.2020. 20:21

»

Hmm

Man runas mākslu mācīja Antonija Apele un Andrejs Migla. Ne tikai man...


Antonijas kundze jau aizsaulē.. Vai kāds ir - un kurš ir - nācis viņas vietā?

Atbildēt

Hmm

27.06.2020. 20:03

Man runas mākslu mācīja Antonija Apele un Andrejs Migla. Ne tikai man.

Kad publiski uzstājos, “konkurenti” teica, ka atnācu un paņēmu visus. Tas tā, “kautrībai”.

Kaimiņš politikā iegāja nevis ar balsi, bet idiota nekaunību, neko no politikas nesaprotot.

Čerčils pieminētais sāka pareizi, ja ir ko teikt, vārdi atradīsies. Kļūda bija, ka nebija runas uzmetuma, kaut dažos “sleleta vārdos”, lai domai viegli pārlēkt.

Nosauktie Latvijas prezidenti, izņemot VVF, tēloja runas, kas neatbilda laika saturam pēc būtības.

VVF izmantoja savas improvizācijas prasmes, “satura skeletu” paturot prātā. Viņas runu saturu raksturo dekadence - patmīlības un izredzētības ilūzija. Tukšas tautas gaidām no valsts prezidenta.

Atbildēt

Aldis Alliks

27.06.2020. 20:01

Ļoti interesants raksts.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: