Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā rajonā. Es labi pazinu Romu Bezzubovu. Viņš bija labs draugs, stiprs, dzīvespriecīgs, ar lielisku humora izjūtu. Milzīgs zaudējums, kas atstās tukšu vietu ģimenē, draugiem un viņa astoņus gadus vecajai meitiņai.

Pēc visa spriežot, Romu nogalināja "iebraucēji". Latvijas futbolā, protams, arī virmo kaislības, bet diez vai tik spēcīgas. Policijas vadība plāta rokas un stāsta, cik profesionāli viņi reaģē un kā dara visu, lai noziedznieki nevarētu izbraukt no valsts. Izstrādāts pārtveršanas plāns, visā valstī meklē melnu BMW ar iebuktētu sānu. Tad izrādās, ka šī automašīna visu dienu nostāvējusi netālu no Valsts ieņēmumu dienesta ēkas. Ne tik tālu no vietas, kur reiz bija policijas akadēmija. Cik simboliski!

Policijas priekšnieks preses konferencē stāsta, ka "noziedzniekiem nevajag lolot ilūzijas, ka mēs esam akmens laikmetā, mūsu rīcībā ir instrumenti un jaunās tehnoloģijas". Ja ārvalstu killeri var tik viegli atbraukt, nošaut vienu no mums gaišā dienas laikā apdzīvotā vietā un tikpat mierīgi pamest valsti, tad mēs esam AKMENS LAIKMETĀ! Mēs elementāri nevaram aizsargāt savus cilvēkus! Tātad mūsu valsts šādiem slepkavām ir tāda izbraukuma šautuve.

Nē, es neesmu dusmīgs uz policiju. Es ļoti labi zinu, kā policija dzīvo, lai ilgi dusmotos uz viņiem. Kāds cits mans bērnības draugs ilgus gadus strādāja policijā. No jaunības dienām. Lai uzturētu ģimeni, viņam nācās paralēli strādāt par braukšanas instruktoru. Šodien jūsu instruktors ir policijas kapteinis. Un tur (starp braukšanas instruktoriem) bija daudz citu viņa kolēģu. Mums ir tāda policija, kādu esam pelnījuši. Strādājot par braukšanas instruktoru vairs neatliek daudz laika, lai nopietni pildītu savus pienākumus.

Mums jau sen vairs nav pat policijas akadēmijas. Taupības nolūkos likvidēja. Patiešām, kāpēc policistiem nepieciešama īpaša izglītība? Lai zinātu, kā ķert noziedzniekus?

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem. Kuri ieekonomēja uz policijas akadēmiju. Problēma ir pie varas esošajos diletantos, pozētājos un pārpratumos. Un šī problēma ir risināma.

Novērtē šo rakstu:

79
10