Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Progrresīvā” aizsardzības ministra Andra Sprūda publiskie izteikumi par atbalstu Latgales medijiem hibrīdkara apstākļos ir izrādījušies tikai tukša runāšana, - to apliecina Aizsardzības ministrijas mēnesi gatavotās atbildes uz Lato Lapsas oficiālo informācijas pieprasījumu šai sakarā.

7. martā Lato Lapsa nosūtīja Aizsardzības ministrijai informācijas pieprasījumu, kurā saistībā ar ministra A. Sprūda publiskajiem izteikumiem bija uzdoti šādi jautājumi:

Šā gada 26. februārī TV24 aizsardzības ministrs Andris Sprūds, atbildot uz jautājumu par piekto kolonnu Latgalē un attiecīgi par mediju darbību, sniedza šādu atbildi:

"Pavisam īsa atbilde ir, mans lēmums ir, ka šāds atbalsts tiek sniegts, tiks sniegts, tagad jau principā ir pieņemts lēmums par finansiālu atbalstu Latgales medijiem... ē... šeit ir protams jānotiek konkursam... jābūt konkrētai atlasei!"

Es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, plānojot mediju publikācijas, vēlos saņemt no Jūsu iestādes šādu informāciju un atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem:

11) kāds atbalsts tiek sniegts medijiem Latgalē?

12) kāds atbalsts un kad tiks sniegts medijiem Latgalē?

13) kas un kad ir pieņēmis ministra minēto lēmumu par finansiālu atbalstu Latgales medijiem?”

Kā tagad izriet no ministrijas mēnesi gatavotajām atbildēm, patiesībā nekādu atbalstu Latgales medijiem Aizsardzības ministrija nesniedz, tikai „kaut kad – nezin kad” esot pieņemts „konceptuāls lēmums” šai sakarā, - taču tā pieņemšanas datumu A. Sprūda vadītā ministrija nosaukt nespēj. Pietiek šodien publicē visu, kas Aizsardzības ministrijai ir bijis atbildams:

„Atbildot uz 11., 12., un 13. jautājumu, Ministrija norāda, ka līdz ar Krievijas sākto pilna mēroga karu Ukrainā un izvērsto hibrīdkaru pret Latviju, arvien vairāk ir aktualizējies jautājums par informatīvās telpas drošību un to, kā veiksmīgāk uzrunāt tieši Latgales reģionā un austrumu pierobežā dzīvojošos iedzīvotājus.

Lai stiprinātu Latgales iedzīvotāju noturību un reģiona informatīvo telpu pret Krievijas dezinformācijas operācijām, Ministrija ir pieņēmusi konceptuālu lēmumu šogad sniegt mērķētu finansiālu atbalstu no sava budžeta tādiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuru mērķauditorija ir tieši Latgales reģiona iedzīvotāji un kuri potenciāli nerada apdraudējumu valsts drošībai. Šobrīd Ministrijā notiek darbs pie normatīvo aktu izstrādes, lai nodrošinātu plašsaziņas līdzekļiem brīvu konkurenci un vienlīdzīgu attieksmi.

Vienlaikus norādām, ka Ministrija jau periodiski ir sadarbojusies ar vairākiem Latgales plašsaziņas līdzekļiem, kopīgi veidojot saturu par valsts aizsardzības aktualitātēm un atzinusi augsto kvalitāti Latgales mediju reakciju darbā, kā arī iniciatīvu un izrādīto interesi sadarboties, lai pēc iespējas kvalitatīvāk nodotu informāciju skatītājiem un klausītājiem.”

Novērtē šo rakstu:

63
8