Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ko nodokļu jomā piedāvā Progresīvie un konkrēti Andris Šuvajevs? Pirmā lieta ir vispārzināma un pareiza - jāizlīdzina neapliekamais minimums. Tagad tas attiecas faktiski tikai uz mazo algu saņēmējiem. Lai to realizētu, vajag pārsimt miljonus eiro gadā.

Es savulaik (pirms šīgada budžeta pieņemšanas) teicu, ka to varēja izdarīt jau, sākot ar šogadu. Kā? Izmantojot no gaisa nokritušos plus 500 miljonus (negaidīti lielās inflācijas sekas).

Progresīvie bija pret. Piekrita naudu izpļekarēt, kas pareizi, - vispirms jāizpļekarē un tad jāsola kaut kas no neeksistējošas naudas (kā var nesolīt)? Kur ņemšot naudu tagad? To viņi nespēj pateikt.

Plāns ir ieviest „dividenžu nodokli”, bet tas ienesīs tikai 50 miljonus. Tā kā neviens tāpat nesaprot atšķirību starp 50 un pārsimts miljoniem, progresam tāds arguments laikam darbojas.

Un kas tas tāds par dividenžu nodokli? Šobrīd tāds jau ir, bet viņi to nezina. Savulaik Latvija salika kopā peļņas nodokli 15% un dividenžu nodokli 10%. Kopā tas tagad saucas UIN (peļņas nodoklis), bet faktiski tas ir divi vienā.

Tagad viņi izdomājuši, ka dividenžu nodokļa komponente ir jādubulto. Tas automātiski mazinās nodokļu sistēmas konkurētspēju (un nekompensēs izlīdzinātā neapliekamā radīto caurumu budžetā).

Novērtē šo rakstu:

61
2