Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Nav pamata izvērtēt jautājumu par kriminālprocesa sākšanu saistībā ar iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces izrunāšanos televīzijā, valdošās koalīcijas veidošanas laikā paziņojot par uzsāktu pārbaudi saistībā ar partijas Visu Latvijai! it kā saņemtu finansējumu no čečenu disasporas pārstāvjiem, - tā izlēmusi LR Ģenerālprokuratūra.

LR Ģenerālprokuratūras īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļā noskaidrots, ka Drošības policijā tiešām tikusi veikta resoriskā pārbaude par partijas Visu Latvijai! finansēšanas avotiem.

Saskaņā ar prokuratūras slēdzienu „pie šādiem apstākļiem izvērtēt jautājumu Kriminālprocesa likuma 369.panta kārtībā par iespēju uzsākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 304.panta, kas paredz atbildību par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja atļaujas līdz šā procesa pabeigšanai, ja to izdarījusi persona, kura ir bijusi brīdināta par attiecīgo ziņu neizpaušanu, nav pamata”.

Kā jau ziņots, Mūrniece ar šo paziņojumu nāca klajā tieši laikā, kad Visu Latvijai! vēl bija it kā nopietnas cerības iekļūt valdošajā koalīcijā. Vēlāk pārbaude nekādu čečenu finansējumu partijai nekonstatēja, savukārt politisko aizkulišu zinātāji jau paziņojuma izteikšanas dienā pieļāva, ka ar šādām metodēm tiekot padarīta neiespējama Visu Latvijai! līdzdalība koalīcijā. Pati Mūrniece gan apgalvoja, ka viņa ar savu publisko paziņojumu baumas esot nevis izplatījusi, bet izbeigusi.

Novērtē šo rakstu:

0
0