Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šodien ir 14. jūnijs. Šis datums komentārus neprasa. Sagadīšanās dēļ šodien Latvijas Avīze publicēja manu interviju ”Šādus noziegumus pašplūsmā atstāt nedrīkst”. Runa tajā skaitā bija arī par plaši zināmo uzbrukumu zēnam ar Ukrainas karogu. Tieši šodien no prokuratūras saņēmu paziņojumu, ka ir nonākts pie secinājuma, ka uzbrucējam V.L. nav nepieciešams piemērot sodu, kas ir saistīts ar brīvības atņemšanu. Skāde sabiedrības interesēm iemērīta ar 200 stundām sabiedriskā darba.

Sauss fakts. Šobrīd bez komentāriem. Bet noteikti būs… Vienīgi, kā var secināt no prokurora lēmuma, V.L., būdams nopratināts, protokolā esot “atvainojies cietušajam”. Atvainošanās kabineta klusumā cietušajam bez viņa klātbūtnes? Interesanti. Parasti tas notiek publiskā tiesas procesā. Klātienē vai vismaz ar vēstuli. Nu ko, kādi laiki, tādi tikumi. Nulles tolerance par excellence.

Tagad arī tamlīdzīgiem personāžiem amats rokā. Algoritms šāds: piekaut un pazemot, pēc tam kaut ko tukšumā nomurmulēt par atvainošanos - un dzīvo tālāk. Dzīve izdevusies. Līdz nākamajai reizei. Vai vismaz līdz “atbrīvotāju” atnākšanai. Tad varēs atvainošanos ar uzviju paņemt atpakaļ. Individuāli audzinošs un citus pamācošs gadījums. Kā teica Kurts Vonnegūts - “tā gadās”. Kāpēc pēdējos gadus es ar tādu riebumu skatos, kas notiek Latvijas politikā?

Piedodiet, ka kaisu sāli uz brūcēm! Tikko pamanīju, ka prokurora priekšrakstā par sodu norādīts, ka “huligāna” rīcībā neesot saskatāmi atbildību pastiprinoši apstākļi! Nopietni? Kā tas var būt? Krimināllikuma 48. pants 1. daļas 14. punkts - “noziedzīgs nodarījums izdarīts rasistisku, nacionālu, etnisku vai reliģisku motīvu dēļ”.

Vai naids pret “fašistiem-ukraiņiem” šeit nebija konstatējams? Nu tad varbūt lietu vajadzēja izmeklēt nedaudz ilgāk? Kāpēc bija vajadzīga šāda steiga? Visā. Apcietinājuma atcelšanā, lietas izmeklēšanā un beigu beigās nenosūtīšanā tiesai sprieduma taisīšanai. Prokuratūra uzņēmās tiesas lomu. Jā, likums to pieļauj. Bet vai tas bija īstais gadījums? Vai baidījās no atklāta tiesas procesa? Tas ir spļāviens sabiedrībai sejā.

Novērtē šo rakstu:

166
15