Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

kāri pēc mantas un jebkādiem labumiem

05.03.2021. 18:12

Šo rakstu cien.L.Lapsas k-gam.Vai M.Gausam nebūtu jāpārzina /ilgstošam Air Baltik šefam/latviešu valoda.Ko par to saka valodas centrs.

Atbildēt

Janka

15.02.2021. 21:31

Vai cienītais ir samazinājis savu algu krīzes laikā?

Atbildēt

Dzejdara ķermenis izjūt satraukumu

14.02.2021. 17:22

»

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

...


Kortizolu ražo virsnieru dziedzeri, un tas labāk pazīstams kā “stresa hormons”, jo lielākā daudzumā izdalās situācijās, kad ķermenis izjūt satraukumu.

Atbildēt

Blondīne

14.02.2021. 03:52

180 eirikus no purniņa un ar to vēl būšot par maz.

Atbildēt

Blondīne

14.02.2021. 03:49

man biļetes par velti nedod. Es par tām maksāju, kad lidoju, tad kādēļ man viņus jādotē?

Atbildēt

Janis

13.02.2021. 13:43

Vai beidzot nevajadzetu likvidet so gausu finansu piramidu. Pec tris gadiem Latvijai paliks tuksa caula un miljardi paradu. Meroni paradija ka vajag baurus cakaret.

Atbildēt

Kāda Tauta-tāda valdība

12.02.2021. 16:20

Airboltikam vajag iedot vienu miliardu uzreiz,un peec tam katru meenesi dot pa diviem miliardiem.Un tad juus reszeesiet kaa Airboltic uzplauks.Kaapeec taa?Taapeec ka latwieshi saka ka dots deveejam atdodas.Uz priekshu latwieshi!Un uzdancojoiet pidralalaaa pidralalaaa.

Atbildēt

taisiet nu to bodi ciet

11.02.2021. 20:38

divi pasažieri lainerī........vēl viens šizis

Atbildēt

jaajaa

11.02.2021. 18:12

...ar lidojošo lūžņu čupu ir cauri...nu vismaz uz gadiem pieciem...cik tur tām bērnu helikopternaudām vajadzēja ?...170 mio ?...nu re...šogad airBaltikam neko, un pietiks, un pāri paliks...un pienesums tieši Latvijas "ekonomikai" ātrāks un uzreiz...:)

Atbildēt

E..

11.02.2021. 17:54

Gaisais pats šito sacerēja par savu miljona algu jeb kāds no padotajiem bija spiests gudri sacerēt vēstuli masu medijiem?

Atbildēt

11.02.2021. 17:13

ASV aviosabiedrības, kas tiek apspiestas valdības palīdzības meklēšanai un nesen un konsekventi izmantojušas lielu daudzumu uzņēmuma skaidras naudas akcionāru dividenžu izmaksāšanai, ir lielisks piemērs tam, kā valdības īstenos šīs izmaiņas sabiedrības attieksmē.

Turklāt nākamajos mēnešos un gados var notikt “režīma maiņa”, kad politikas veidotāji uzņemas ievērojamu daļu no privātā sektora saistību neizpildes riska. Kad tas notiks, valdības gribēs kaut ko pretī. Vācijas glābšana no Lufthansa parāda šāda veida situāciju: valdība injicēja likviditāti nacionālajam pārvadātājam, bet tikai ar nosacījumu, ka uzņēmums ierobežo vadītāju atalgojumu (ieskaitot akciju opcijas) un apņemas nemaksāt dividendes.

Labāka valsts politikas un korporatīvās plānošanas saskaņošana būs īpaša uzmanības centrā, runājot par valdības lielāku iejaukšanos.

Ventilatoru sajaukšana pandēmijas pīķa laikā liecina par to, kāpēc. 2010. gadā ASV ar valdības līgumu bija pasūtīti 40 000 ventilatoru, taču tie nekad netika piegādāti, lielā mērā izskaidrojot valsts trūkumu, kas tik acīmredzami parādījās 2020. gada martā.

Kas izraisīja šo trūkuma situāciju? 2012. gadā sākotnējo uzņēmumu, kas bija uzvarējis piedāvājumā, (nedaudz apšaubāmos un neskaidros apstākļos) nopirka daudz lielāks ražotājs (publiski tirgots uzņēmums, kas ražo arī ventilatorus): vēlāk izrādījās, ka iepirkuma uzņēmums vēlējās novērst sākotnējā pretendenta iespēju lētāka ventilatora uzbūvēšana, kas būtu mazinājusi paša uzņēmuma rentabilitāti. Šis uzņēmums pavilka kāju, pirms galu galā pārtrauca līgumu un galu galā to iegādājās konkurents. Neviens no 40 000 ventilatoriem nekad netika piegādāts
ASV valdībai.

Maz ticams, ka šāda veida situācija atkārtosies pēc pandēmijas laikmetā, jo valsts iestādes divreiz domās par tādu projektu nodošanu ārpakalpojumiem privātiem uzņēmumiem, kuriem ir kritiska ietekme uz sabiedrības veselību (vai patiešām kritiska ietekme uz sabiedrību, drošība vai citādi).

Rezumējot: peļņas maksimizēšana un īstermiņa perspektīva, kas ar to bieži saistīta, reti vai vismaz ne vienmēr atbilst sabiedrības mērķim sagatavoties nākotnes krīzei.
Visā pasaulē pieaugs spiediens uzlabot zemu atalgoto darbinieku sociālo aizsardzību un algu līmeni.

K. Švābe “Covid-19 Lielais restarts”

https://straight2point.info/wp-content/uploads/2020/08/COVID-19_-The-Great-Reset-Klaus-Schwab.pdf


2. Mikroekonomikas tendencesVisticamāk, mūsu pasaulē pēc pandēmijas minimālās algas palielināšana kļūs par galveno jautājumu, kas tiks risināts, pieņemot stingrāku minimālo standartu regulējumu un rūpīgāk piemērojot jau esošos noteikumus.

Visticamāk, uzņēmumiem būs jāmaksā lielāki nodokļi un dažādi valsts finansējuma veidi (piemēram, pakalpojumi sociālajai aprūpei).

Atbildēt

TT

11.02.2021. 16:10

nekaunīgais pederasts

Atbildēt

Sadists

11.02.2021. 12:46

Airoflotei vajag ieviest abonēšanas maksu, tāpat kā biržā aizlaistajam latvijenEnergo. 5 jevro rubļi no galvas katru mēnesi, lido kaut nelabi paliek. Nelido, pats vainīgs. Arī dačņiki ziemā nedzīvo vasarnīcā, bet maksā taču par pieslēgumu, kas vainas nahaļavu pelnīt.

Atbildēt

PVN

11.02.2021. 12:35

Protams vajadzēs vēl, jo tā ir uzbūvēta sistēma. Katrs nopērkot biļeti, pievieno lidmašīnai vērtību (PVN) un ir tikai likumsakarīgi, ka lidojot ar katru dienu dārgāku lidmašīnu arī biļešu dotācijām jāaug. Arī no to cilvēku kabatām, kuriem tiek vienīgi kaitīgie izmeši uz galvas.

Atbildēt

gunč

11.02.2021. 12:10

jĀ, KĀDI GAN V PARAZĪTI LATVIJĀ SAVAIROJUŠIES! Varbūt derētu šeit 350 mlj vietā izmantot DIHLOFOSU?

Atbildēt

fēlis

11.02.2021. 11:02

Vafeli viņam ne naudu!

Atbildēt

Lasītājs

11.02.2021. 10:55

Jo drīzāk, šo valsts kompāniju, aizlaidīs bankrotā, jo labāk. Biļetes dārgas, ar taksi brauc līdz Viļņai un lido uz Britāniju. Tā lētāk.
Covidu vēl ievazā caur Rīgas lidostu.

Atbildēt

Pārdomas

11.02.2021. 10:41

Principā tā ir valsts kompānija, kurai Linkaits&co ir dabūjis cauri īpašu statusu. Nevar noliegt, ka kompānijai ir zināms potenciāls. Ar kompānijas finansēšanu ir saistīta virkne necaurskatāmu, no malas nesaprotamu darbību un lēmumu. Kaut vai lēmums par obligāciju izdošanu kaut kādā Īrijas biržā ar gada likmi pāri 6%. Valsts kompānijai! Latvijas lielās valsts kompānijas bez īpašām grūtībām tepat Latvijā aizņēmās ar apmēram 2% gada likmi. Nesamērīgais lidmašīnu iepirkums, kas, acīmredzot, šobrīd arī iespējams, ka visvairāk ietekmē kompānijas finanses. (Linkaits bija padomes loceklis vai pat priekšsēdētājs!!!) Tagad redzams, ka tā bija kļūda. Vai tik tur nebija paredzētas komisijas maksas? Pārsteidz tas, cik ātri un bez liekiem jautājumiem piešķīra iepriekšējo pabalstu. Un tas par pārsimt miljoniem! Vai tik tur nav iekārtota barotava atsevišķām ietekmīgām personām vai politiskajiem spēkiem?
Viens no investoru zelta likumiem saka, ka slikti ieguldītam EUR otru pakaļ nesūta. Apskatīsimies uz Linkaiša un JKP reakciju. Vajadzētu jau ķērkt no paša rīta, ka Airbaltic neko nedabūs, pašiem jāpelna, vadība netiek galā utt. Kā tas bija ar ceļiem, pasažieru pārvadājumiem un dzelzceļiem par salīdzinājumam pavisam smieklīgām summām. Pagaidām klusums.

Atbildēt

ārā

11.02.2021. 10:12

Ārā no Latvijas tādu rijīgu airBaltik un Gausu!

Atbildēt

Klauss

11.02.2021. 09:02

man nepajautaji? Kaada atlabshana?
Atlabshanas nebuus, jo jau saplaanots Rota22.
Bet LV valsts ir stulba kaa zaabaks- ja bija vajadziigs pasazhieru trafiks, bija jaatriec tevi bekaas un jaataisa Ryainair mega baaze. Tas nebuutu prasiijis naudu, bet devis tranzuiitu un tuuristus.
bet tavaa gjiimii stumt - tur pat man, Klausam, nauda beigsies.

Atbildēt

Ghh

11.02.2021. 08:06

1 miljons algaa par 6 klases sacerejumu nedot viņiem naudu

Atbildēt

lauķis

11.02.2021. 07:33

Es varētu pateikt ko vajadzētu tam sistēmas patašoram,bet būs pārāk rupji.Teikšu vienkārši un saprotami,parazītus barot nedrīkst.Tad nu domājiet,ja ir ar ko domāt.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: