Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Es pirmo reizi iemīlējos bērnudārzā - Viņa gulēja diendusu gultā, kas sanāca man blakus. Otra mana lielā mīlestība bija pirmajā klasē. Es vienmēr esmu zinājis, ka man patīk meitenes. Literatūras un mākslas žurnālā bija viens numurs, kur bija plika sieviete, tas mani vienmēr ļoti interesēja. Tāpat es biju atradis konversācijas vārdnīcā šķirkļus, kur apmēram kaut ko varēja saprast par seksu. Nekāda propaganda mani nebūtu padarījusi par geju, es vienkārši piedzimu hetero.

Taču, kad es gāju skolā, es ienīdu gejus. Tiesa gan, es nevienu nekad nebiju redzējis (vismaz toreiz man tā likās). Ienīst savādākos ir tik vienkārši. Es esmu normāls, bet ir kaut kādi pidari, kas ir savādāki. Vēlāk, kad es iepazinos ar homoseksuāliem cilvēkiem un atklāju, ka daudzus jau esmu pazinis, izrādījās, ka viņi ir tādi paši kā es. Daudzi ir ļoti forši, citi mazāk forši - tieši tāpat kā heteroseksuāli cilvēki.

Braucot pa Salacu ar laivu, es ievēroju, ka arī starp putniem ir ļoti daudz homoseksuālu pāru*. Un putni atšķirībā no cilvēkiem pārsvarā ir monogāmi**. Tāpat es, interesējoties par vēsturi, uzzināju, ka ir ļoti daudz kultūras, kur homoseksuālisms ir bijis daudz normālāk uztverts nekā mūsdienu Latvijā. Tēbās bija izlases militārā vienība, kas bija veidota no 150 geju pāriem, kuri visi krita kaujā pret Maķedonijas Aleksandru (kurš arī pats visticamāk bija biseksuāls).

Homoseksualitāte ir pilnībā normāla tāpat kā heteroseksualitāte. Tā ir sastopama dabā un vēsturē. Un tā neapdraud ne mani, ne manu ģimeni, ne manu orientāciju. Un mana ģimene ir vienošanās starp mani un manu sievu, kas ir balstīta mīlestībā, cieņā un sapratnē. Un es būtu priecīgs, ja arī cilvēki ar savādāku seksuālo orientāciju varētu slēgt šādas vienošanās un es nebūtu privileģēts attiecībā pret viņiem.

Taču es saprotu naidu, kas nāk no kāda vēstures posma, no bailēm mainīties, no bailēm par sevi. Es šogad pirmo reizi piedalījos praidā, un man liels prieks, ka naids vairs redzams tikai pa malām, kā margināla parādība. Praidā piedalījās draugu bērni, un viņiem nekas tur nebija nesaprotams. Un viņi neizaugs par gejiem un lesbietēm, tāpēc ka viņi tur piedalījās. Tu nevari kļūt par geju, tāpēc ka apmeklē praidu.

Naids mums ir kaimiņos, vienā briesmīgā valsts izstrādājumā, kas it kā cīnās par tikumību un tradicionālajām vērtībām, bet patiesībā ir naida impērija. Nevajag nīst, bet vajag mīlēt, un praidā ir forši. Pat var satikt Jēzu. Man izdevās. Un es nepaliku par geju.

* Zinātnieki, kas ir ne tikai braukuši ar laivu pa Salacu, ir nedaudz citādās domās: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_birds_displaying_homosexual_behavior

** Un jau atkal patiesībā ir nedaudz citādāk: https://www.birdwatchersdigest.com/bwdsite/solve/faqs/do-birds-mate-for-life.php

Novērtē šo rakstu:

25
185