Menu
Pilnā versija
Foto

Quo vadis Lettonia?! Kurp ej, Latvija?!

Jānis Miežagrauds · 14.09.2011. · Komentāri (16)

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizspogulijā viss kā vienmēr... Saeimas deputātus izmeta pa durvīm ar vilka pasizobos, bet tie lien atpakaļ, jo, kad dalīja kaunu, šie kungi un dāmas bija citā rindā. Cik saprotams, viņiem ar dažiem mēnešiem pie lielās karotes, bija par maz, labi, ka tagad vēlētājiem ir vismaz kaut kāda izvēle partiju ziņā. Tāpēc nevaimanāsim, bet pareizi vēlēsim!

Problēmas būs vēlāk. Nepatīkami, ka televīzija tiek uzmantota, lai cilvēkiem melotu. Piemēram, Vienotība. Dombrovskis, acis nepamirkšķinot, visiem paziņo, ka Latvenergo un Latvijas Dzezceļš netiks privatizēti. Protams!!! Tikai dīvainā kārtā viņš aizmirst piebilst, ka š.g. janvārī Ministru kabinets pieņēma rīkojumu, kurš paredz Latvenergo sadalīšanu un privatizāciju. No Latvenergo jau ir izdalīti Augstsprieguma tīkli un Daugavas HES-i, un tādā gadījumā viņu pašu izdotie likumi tos (it kā patstāvīgos uzņēmumus) privatizēt neliedz!

Pie Latvijas dzelzceļa vairs neskaitās LDz Cargo (preču un kravu pārvadāšana, kas valstij nes milzīgu peļņu – tātad tas steidzami jāpārdod ārzemju investoram)! Kam tas būs izdevīgi, un kurš saņems starpniecības naudu simtiem tūkstošu latu apmērā?

Protams, ka valstij steidzami jāpārdod LMT un Lattelekom!!! Kāpēc Latvijas valstij ir jāpelna? Labāk ir saņemt pusnokrāptos nodokļu grašus no ārzemniekiem piederošiem uzņēmumiem! Vienotības finanšu ministra kungs Vilks taču paskaidroja: valstij nav jānodarbojas ar uzņēmējdarbību... Tā nav valsts funkcija - turēt savā īpašumā uzņēmumus! Līdzīgi domā arī bariņš homo novus, kuri arī gribētu atrisināt savas problēmas uz visas tautas rēķina.

Apgalvojums, ka privātie uzņēmumi vienmēr ir efektīvāki nekā valstij piederošie, kas kalpo par pamatu veikt visaptverošu privatizāciju, ir kļūdains - to atzīst valdošie pasaules ekonomisti, arī bijušais SVF vadītājs Stross-Kāns. Piemēram, Norvēģija ir ilggadējs līderis valsts īpašuma veiksmīga pārvaldījumā. Norvēģijā uzņēmumi ar valsts kapitālu ir vidēji par 30% efektīvāki nekā privātuzņēmumi.

Kāpēc Norvēģijā valsts uzņēmumi ir stabils ekonomikas pamats, bet pie mums – izzagšanas objekts?! Mana atbilde - Norvēģijā valsts vara rūpējas par saviem iedzīvotājiem. Par ko rūpējas mūsu bāleliņi? Ja tā turpināsies, tad no Latvijas drīz paliks tikai karogs, himna un nosaukums! Cilvēki, esiet modri!

 P.S. Līdzatbildīgi valsts iznīcināšanas mēģinājumā ir SC, ZZS, Šlesera partija, VL-LNNK, īsi sakot, visi, kas turēja muti un pievilka kājiņu, kad postīja un turpina postīt Latviju.

Novērtē šo rakstu:

0
0