Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

„Līgavaiņa skapja” vedēja Dzintara Rasnača vadītā Tieslietu ministrija nolēmusi pamēģināt veiksmi ētikas jautājumu risināšanā un vērsusies Latvijas Žurnālistu asociācijā ar lūgumu ierosināt un izskatīt lietu par Ētikas kodeksa pārkāpumu saistībā ar Lato Lapsas publikāciju par vardarbību eksprokurora ģimenē. Taču no šīs ierosmes nekas nav izdevies, jo Rasnačam un viņa padomdevējiem pirms lūguma izteikšanas aizmirsies noskaidrot, vai Lapsa vispār ir šīs organizācijas biedrs.

No avotiem Tieslietu ministrijā Pietiek zināms, ka tās vadība Rasnača uzdevumā Latvijas Žurnālistu asociācijā ir vērsusies ar vēstuli Nr. 1-18/2936 par Lapsas publikāciju: lai gan tajā nebija minēti nekādi dati saistībā ar vardarbībā cietušajiem bērniem, ministrija tomēr paudusi viedokli, ka rakstā „sniegta tāda informācija, kas var būt par pamatu prettiesiskas darbības rezultātā cietuša bērna interešu apdraudējumam”.

Ar šādu pamatojumu Rasnača vadītā ministrija ne tikai aicinājusi žurnālistu organizāciju veikt „preventīvas darbības” un „izstrādāt vadlīnijas” mediju izpratnes veicināšanai cietušo tiesību aizsardzības nodrošināšanā, bet arī lūgusi tai ierosināt un izskatīt lietu par Ētikas kodeksa pārkāpumu.

Tomēr nekas no Rasnača ierosmes nav izdevies, jo pirms vēstules nosūtīšanas ministram un viņa padomdevējiem nav ienācis prātā noskaidrot, vai viņi ir izvēlējušies pareizo adresātu: Žurnālistu asociācijas ētikas kodekss ir saistošs tikai šīs organizācijas biedriem, un, tā kā Lapsa nav to vidū, Žurnālistu asociācija šai sakarā neko nevar pasākt.

Ne Rasnačs, ne viņa preses sekretārs Andris Vitenburgs ceturtdien nevēlējās sniegt atbildi uz Pietiek jautājumiem – vai ministrs ir bijis tas, kurš iniciējis Latvijas Žurnālistu asociācijai nosūtītās vēstules Nr. 1-18/2936 sagatavošanu, vai pēc viņa iniciatīvas tajā tiek lūgts sākt ētikas kodeksa pārkāpuma lietu un vai pirms vēstules nosūtīšanas ir noskaidrots pareizais šīs ierosmes adresāts.

Interesanti, ka pats Rasnačs jau kopš 30. jūnija joprojām domā, ko atbildēt uz Pietiek jautājumu tieši par ētikas jomu saistībā ar viņa iedzīves pārvešanu uz nodokļu maksātāju rēķina. Šis jautājums bija šāds:

„Vai Jūs esat lasījis jūsu vadītās ministrijas ētikas kodeksu? Vai Jūs zināt, kas teikts tā 4. punktā? Tur teikts, ka ministrijas strādājošajam ir pienākums: 4.5. ministrijas telpas un inventāru neizmantot personīgiem mērķiem vai personīga labuma gūšanai; 4.6. neizmantot darba laiku, kā arī padotā un vadītāja attiecības privātās dzīves problēmu risināšanai. Vai atzīstat, ka neesat ievērojis šos ētikas kodeksa punktus?”

Novērtē šo rakstu:

0
0