Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan pazīstamā polituzņēmēja Gunta Rāvja sabiedrisko attiecību pārstāve mēģina medijus maldināt ar apgalvojumiem, ka viņas klientam neesot nekāda statusa Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sāktajā kukuļošanas kriminālprocesā, Pietiek informācijas avoti tiesībsargāšanas iestādēs apliecina, ka Rāvis atrodas policijas iepriekšējās aizturēšanas izolatorā – tā sauktajās „septītajās debesīs” – un gaida lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu.

Skonto būves uzņēmumu grupas īpašnieks Rāvis ir viens no leģendārākajiem Latvijas polituzņēmējiem, kura veiksme valsts iepirkumu jomā neformāli jau sen ir tikusi skaidrota ar politiskiem kontaktiem un spēju „dalīties”, taču līdz šim viņam ir izdevies sekmīgi turpināt darbu, netiekot pieķertam.

Visticamākais, Rāvja aizturēšana ir saistīta ar to pašu kriminālprocesu, kura ietvaros ir aizturēta un policijas izolatorā joprojām atrodas Nacionālās apvienības politiķe Baiba Broka. Lai gan publiski līdz šim minēta tikai viņas saistība ar 20 000 eiro kukuļošanu, nav izslēgts, ka kriminālprocess varētu būt saistīts arī ar apjomīgāku Rāvja „veiksmi” iepirkumu jomā.

Pagājušā gada Latvijas miljonāru sarakstā Rāvis ieņēma 34.–35. vietu ar īpašumu novērtējumu 22 miljonu eiro apmērā un šādu raksturojumu: „Pamazām no publiskās skatuves pazudušais būvnieks arvien turpina zaudēt sev piederošo aktīvu vērtību. Joprojām viņš savu biznesa impēriju pārvalda caur holdingkompāniju SIA GRF, bet viņam pieder arī 84,99% SIA Jaunattīstības projekti, 9,76% AS Dinamo Rīga, 28,81% SIA Lucavsala, 47,86% SIA Babbord, 11,11% SIA Braukšanas mācību centrs un 24% SIA Real Partners.”

Savukārt trešais aizturētais, pēc visa spriežot, varētu būt bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Ivars Millers, kura mobilais tālrunis ir izslēgts jau kopš vakardienas. Viņš tiek uzskatīts par Andra Šķēles daļu turētāju Skonto būvē, kaut zināma daļa varētu piederēt arī viņam pašam.

Tiek uzskatīts, ka Millers deviņdesmitajos gados bija viens no tā dēvētā Valmieras grupējuma un tika ielikts par administrācijas vadītāju, lai „pieskatītu” toreizējo Valsts prezidentu Gunti Ulmani.

Novērtē šo rakstu:

119
2