Menu
Pilnā versija
Foto

Reforma jeb metastāzes apmīļošana

Arturs Priedītis · 26.01.2018. · Komentāri (24)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zeze

31.01.2018. 00:59

Piekrītu katram vārdam. Vēl tik gribētu piebilst, ka ņemšanās ap izglītību nav gluži no zila gaisa grābta. Lai valdošā kohorta arī turpmāk uzturētu sevi pie dzīvības, pareizi domājoši skolotāji, kuri iemācīs saviem audzēkņiem, kādas sēnes ēst (no Bojāra raidījuma)ir svarīgs faktors. Izglītības sistēma visos laikos - grozies kā gribi - ir bijusi ar politisku piesmaku. Viens tāds likums jau ir stājies spēkā - par lojalitāti.

Atbildēt

Andris

30.01.2018. 13:28

Labs raksts: kompetencēs, pratībās un caurviju principos balstītas atziņas. Īsts kohortas vecis, Artūr. Ša Duriks un Oliņa (Oļiņiete) būs sajūsmā...

Atbildēt

LV pilsonis

28.01.2018. 01:30

Pievienojos Sandras Briķes komentārā paustajam, toties visu zinošajam Edge'jam laikam pakaļa svilst, tāpat kā visai Latvijas pamatiedzīvotāju apzadzējkliķei.

Atbildēt

Edge

27.01.2018. 17:27

»

Sandra Briķe

Pirmkārt, Latvijas valstij nav vajadzīgi veseli cilvēki, tad tā neattiektos pret cilvēka veselību un dzīvību, pret ģimenēm ar bērniem utt.,kas liecina, ka valstij vispār nav vajadzīgi cilvēki, un to pierāda cilvēku lielā aizbraukšana. Otrkārt, Latvijai nav vajadzīgi gudri cilvēki, kas liecina, ka valsts...


Ceturtais bauslis: Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē.
===================================================
Beidziet vaimanāt un vainot, tas nepalīdzēs. Pietiks jau profesoriem abstrakcijas propagandēt, laiks pievērsties realitātei, domāt jēgsaturīgi, lai kaut ko spētu mainīt pozitīvā virzienā. ! Labi gan, ka Latvijā vēl ir domājoši profesori.
"Harijs Tumans: Mīlēt dzimteni nozīmē darīt kaut ko tās labā."

Atbildēt

A.P.

27.01.2018. 15:45

»

Sandra Briķe

Pirmkārt, Latvijas valstij nav vajadzīgi veseli cilvēki, tad tā neattiektos pret cilvēka veselību un dzīvību, pret ģimenēm ar bērniem utt.,kas liecina, ka valstij vispār nav vajadzīgi cilvēki, un to pierāda cilvēku lielā aizbraukšana. Otrkārt, Latvijai nav vajadzīgi gudri cilvēki, kas liecina, ka valsts...


Paldies par godīgi sacerēto komentāru! Jums ir taisnība. Vēl Jūs varējāt piebilst, ka "valsts" ir abstrakcija. Galvenais ir cilvēki, kuri šo abstrakciju pārvērš realitātē: reāli funkcionējošos varas institūtos, tiesu sistēmā, kura Jums ir labi un reizē nepatīkami pazīstama. Visu "valstī" nosaka cilvēki jeb, lietojot citu abstrakciju,"tauta". Tie, kuri veic Jūsu aprakstītās nelietīgās un destruktīvās darbības, ir konkrēti cilvēki - tautas reāli elpojoši indivīdi. Vēlreiz paldies par saprātīgo komentāru, kādi šajā portālā ir retums un vēl lielāks retums ar savu vārdu un uzvārdu. "Pietiek" komentārus jau labu laiku ir okupējis viens latviešu deģenerāts ar vairākiem segvārdiem.

Atbildēt

Sandra Briķe

27.01.2018. 15:09

Pirmkārt, Latvijas valstij nav vajadzīgi veseli cilvēki, tad tā neattiektos pret cilvēka veselību un dzīvību, pret ģimenēm ar bērniem utt.,kas liecina, ka valstij vispār nav vajadzīgi cilvēki, un to pierāda cilvēku lielā aizbraukšana. Otrkārt, Latvijai nav vajadzīgi gudri cilvēki, kas liecina, ka valsts nav tendēta uz attīstību, labklājību, ko pierāda, ka gudrākiem nav lemts tikt pie varas un vadošos amatos utt., un arī tādēļ cilvēki aizbrauc. Treškārt, valstij nav vajadzīgs tiesiskums, valsts neaizstāv savu cilvēku tiesības - cilvēktiesības, kas katram cilvēkam piemīt no dzimšanas un pat vēl pirms dzimšanas, kad bērns ir ieņemts. Valstij izveidotās tiesiskās aizsardzības institūcijas ir izveidotas tā, ka tās nevis aizsargā cilvēka tiesības, bet veic represijas. Cilvēkiem nav iekšējā drošība, līdz ar ko, ir apdraudēta ārējā drošība.

Atbildēt

Edge

27.01.2018. 11:42

»

FeissCik

Vai tiešãm Priedîtis vèl nesèž cietumà? Tik ražîgiem trołłiem tur tiešàm bûtu vieta


"Ja fronte, tad cīņa. Ja cīņa, tad kopā ar visiem progresīvajiem, nepakļāvīgajiem spēkiem pret birokrātisko patvaļu, pret administratīvo sociālismu, pret staļiniskajām metastāzēm."
J. Petera referāts Latvijas Tautas frontes dibināšanas kongresā, 1988.
====================================================
Priedītis turpina cīņu ar metastāzēm, tāpēc viņam par šo "svētīgo" darbu vajag piešķirt kādu prēmiju. Nav pareizi atstāt vecos cīnītājus auseklīšu bez goda mielasta viņu organizācijas 30. gadadienā:“Nevienā valdības simtgades programmā nav iekļauts fakts, ka pirms 30 gadiem nodibināta Tautas fronte," pirmais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns norādīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu.

Atbildēt

FeissCik

27.01.2018. 09:03

Vai tiešãm Priedîtis vèl nesèž cietumà? Tik ražîgiem trołłiem tur tiešàm bûtu vieta!

Atbildēt

lauķis

27.01.2018. 08:29

Ar jēdzienu reforma ir domāta kārtējā degradācija , un tā tas ir visās jomās kur savas roķeles pieliek biedri partijnieki , simbiozē ar augļotājiem.

Atbildēt

sorositi uzbruk

27.01.2018. 04:54

skolotajus ,,sagatavos,, atbilstosi cilvekus degradejosajai asv politikai visas jomas !centisies iznicinat visu vesturisko pieredzi.

Atbildēt

Edge

27.01.2018. 01:11

»

janis

Godīgi sakot,ne pielikt,ne....Viss kā kropļu trakonamā.Banālais un gara kroplums smacē,aug naids


"Kaķa lāsti debesīs nekāpj."
Smadzenes vajag kustināt, tad varēs kaut ko pozitīvu paveikt, nevis tikai novērot situāciju un veikt aprakstus dūrīšu vicināšanai.

Atbildēt

janis

27.01.2018. 00:56

Godīgi sakot,ne pielikt,ne....Viss kā kropļu trakonamā.Banālais un gara kroplums smacē,aug naids.

Atbildēt

Žulis

26.01.2018. 22:58

Visai trāpīgs raksts, kas atspoguļo realitāti.
Ļoti labi, ka autors vismaz šajā rakstā Latvijā valdošo, internacionālo kliķi un tās radīto "inteliģenci", kā arī visas viņu sastrādātās nejēdzības nepiedēvē latviešu tautai.

Atbildēt

A.P.

26.01.2018. 22:12

Interesants jautājums ir sakarā ar krievu skolu likteni. Krievi vēlas saglabāt savas skolas. Tas ir saprotams. Taču nav saprotams, kas krievu skolām gatavo un turpmāk gatavos skolotājus un kāpēc krievu augstākā izglītība vispār tika atdota deģenerātu buku, naikiforovu, djākonu alkātīgajam biznesam. Praktiski- izglītības dokumentu tirgošanai. Viņu degradācijas bedrēs nekas neliecina ne par zinātni, ne par skolotāju sagatavošanu. Tāda tumsoniska pieeja met drausmīgu ēnu uz krievu diasporu Latvijā.

Atbildēt

arī ome

26.01.2018. 21:51

Par tām kompetencēm. Mans mazdēls (pamatskola) vaicāja, kāda velna pēc vajadzīgs risināt matemātikā sarežģītus vienādojumus? Man nācās skaidrot, ka tas vēlāk būs vajadzīgs fizikā, inženiertehniskos aprēķinos, bez kā nevar iztikt, piem. tiltu vai māju būvē, utt. Būtu labi, ja bērniem skolā varētu paskaidrot to jēgu, jo viņi to grib zināt.
Līdzīgi varētu būt ar studiju programmu fragmentācijas samazinàšanu.
Par tādiem jēdzieniem kā sadarbība un atvērtība mācību procesā - tas būtu kā pretstats skolēnu iebiedēšanai, ko diemžēl vēl nesen skolās piekopa.
Tomēr jāatzīst, ka pēc atmodas tika nodarīts liels posts izglītībai...

Atbildēt

nu ja

26.01.2018. 21:49

piektdiena.

Atbildēt

Vietējais

26.01.2018. 21:13

Šoreiz respect Priedīša kungam!

Atbildēt

Lauku vecis

26.01.2018. 20:30

Mediķiem katru reizi jāiet atestācija par savu naudu. Lai to dara arī skolotāji, kas viņi par izņēmumu?

Atbildēt

ome- skolotaja

26.01.2018. 20:24

Paldies autoram!Cik zel, ka loti liela nauda tiek tereta, bet pat gribedams nevari saprast, kas bus ta "NOVITATE".Ir loti, loti skumji skatities, ka mes centigi kartejo reizi braucam gravi...

Atbildēt

Edge

26.01.2018. 17:44

»

Bij.kolēģis

Raksts un paša autora komentārs kā vienmēr skaidrs un vajadzīgs. Bet vai Latvijā palikušajiem švakuļiem interesē izglītība, tam es ne visai ticu. Būs tāpat kā ar to e-marazmu, kad visi švakuļi klusē


".... tieši LZA zinātnisko institūtu intelektuāļi bija Trešās atmodas iedvesmotāji un tribūni."
Ojārs Spārītis: Nu mēs klājam gultas peļņas dēļ.(nra.lv)
===================================================
Kā vienmēr skaļi un iedvesmojoši. Taču visam savs laiks - arī "akmeņus savākt". Pietiekoši ārdīts, lauzts un mētāts, tagad vajadzēs klusi, mierīgi, pacietīgi pastrādāt kādas pāris desmitgades.
"Pārejošam vajag kliegt. / Taisnoties. Pierādīt.
Mūžīgais var klusēt." V.Belševica.

Atbildēt

Bij.kolēģis

26.01.2018. 17:14

Raksts un paša autora komentārs kā vienmēr skaidrs un vajadzīgs. Bet vai Latvijā palikušajiem švakuļiem interesē izglītība, tam es ne visai ticu. Būs tāpat kā ar to e-marazmu, kad visi švakuļi klusē.

Atbildēt

Arturs Priedītis

26.01.2018. 16:47

Mūsu varas inteliģences ierēdnieciskais un akadēmiskais slānis faktiski ir ar attiecīgām regālijām izpušķoti plebeji bez patiesas inteliģences un patiesi inteliģentiem cilvēkiem raksturīgās attieksmes pret dažādām dzīves norisēm. Piemēram, pret skolotāju profesiju un skolotāju sagatavošanu. Pēc „brīvības” iegūšanas padomju laikā izveidotās pedagoģiskās mācību iestādes par katru cenu tiecās atkratīties no pedagoģijas un skolotāju sagatavošanas, it kā tas būtu kaut kas nepilnvērtīgs, necienīgs, neakadēmisks. Atkratīšanās sākās jau ar mācību iestādes nosaukuma maiņu, izsvītrojot vārdu „pedagoģiskā” un par katru cenu uzkurbulējot „universitāti”. Tipisks piemērs ir bijušais Daugavpils Pedagoģiskais institūts, kas padomju laikā bija cienījama mācību iestāde skolotāju sagatavošanā. DPI 1993.g. sevi sāka dēvēt par Daugavpils Pedagoģisko universitāti, bet 2001.g. – par Daugavpils universitāti. No pedagoģijas un skolotāju sagatavošanas ir atkratījies arī Liepājas Valsts Pedagoģiskais institūts. Tā nosaukumu vēsture ir šāda: 1990.-1993.g. Liepājas Pedagoģiskais institūts, 1993.-1998.g. Liepājas Pedagoģiskā augstskola, 1998.-2008.g. Liepājas Pedagoģiskā akadēmija, no 2008.g. Liepājas universitāte. Pēc Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas skandalozās likvidēšanas Latvijā paliek tikai viena valsts augstākās izglītības mācību iestāde, kurai nosaukumā ir vārds „pedagoģijas”. Tā ir Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Diplomu privātās tirgotavas, saprotams, savā biznesā vēl trakāk baidās no „pedagoģijas”.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: