Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Koku zāģēšana dienu pēc vēlēšanām Marsa parka teritorijā ir cinisks, nosodāms un politiski gļēvs lēmums, kura tagadējā izpilde, visticamāk, ir saistāma ar savas partijas nevēlēšanos riskēt ar saviem pirmsvēlēšanu reitingiem.

Progresīvie uzskata, ka atbildība par šo notikumu ir jāuzņemas VNĪ (VAS "Valsts nekustamie īpašumi") kapitāldaļu turētājam un finanšu ministram Jānim Reiram (Jaunā Vienotība), jo tas ir bijis politisks lēmums šo zāģēšanu novilcināt līdz brīdim, kad vēlēšanas ir beigušās. Progresīvie aicina Jāni Reiru uzņemties atbildību par šo cinisko, sabiedrības uzticību graujošo lēmumu un atklāti paziņot tā pieņēmēju vārdus. Progresīvie uzskata - ja tas netiek darīts, Jānim Reiram ir jāatkāpjas no amata.

"Koku zāģēšana Marsa parkā ir traģēdija, kuru pieļāvis valdības cinisms. Mēs ceram, ka šī ir pēdējā reize, kad valdība atļaujas tik klaji ignorēt sabiedrības un apkaimes vēlmes. Šī ir skaidra politiskā spēle, kurā zaudētāji ir Teikas apkaimes iedzīvotāji," saka Selīna Vancāne, Teikas apkaimes biedrības valdes priekšsēdētāja.

Progresīvie saprot, ka lēmums veikt koku zāģēšanu nākamajā darbadienā pēc Rīgas domes vēlēšanām nav nejaušība. Tas ir klajš cinisms pret sabiedrības viedokli un interesēm, šo nepopulāro lēmumu nepieņemot pirmsvēlēšanu perioda laikā.

Progresīvie uzskata, ka sadarbības trūkums starp Rīgas pašvaldību un Latvijas valdību ir viena no sāpīgākajām iesīkstējušām Rīgas problēmām. Šādi lēmumi grauj sabiedrības uzticību valdībai un iedzīvotāju demokrātiskajai iesaistei. Tas atspoguļojas arī Rīgas domes vēlēšanu zemajā aktivitātē.

Progresīvie redz iedzīvotāju uzticības demokrātiskai pārvaldībai atjaunošanu kā skaidru prioritāti. Mūsu ievēlētie Rīgas domes pārstāvji strādās, lai atjaunotu produktīvu, līdzvērtīgu un cieņpilnu sadarbību starp iedzīvotājiem, Rīgas pašvaldību un Latvijas valdību.

Novērtē šo rakstu:

22
25