Menu
Pilnā versija
Foto

Reorganizācija Jelgavas stilā: ja jau reiz ko likvidējam, tad sākam ar lielu un labu skolu

Gatis Ozols, 2. pamatskolas vecāku padomes loceklis · 25.02.2019. · Komentāri (31)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Ksenija

26.02.2019. 19:01

Zēni, lūdzu, lieciet like zem jaunām foto - http://datsi.tk (mans niks ksyublondy)

Atbildēt

patiesībā

25.02.2019. 23:57

»

opā

ej nu, kamēr nebija masmēdītāju, uz zemes valdīja paradīze


tu naivi ceri, ka atļaušanās publiski izpildīties ar pastulbiem jautājumiem neliecina par tavu piederību masmēdītāju lopiski truli nozombētiem biogaļas izstrādājumiem no šīs pašreizējās muļķu zemes eurolatvānijas "titulnācijas"?

Atbildēt

Skolnieka mamma

25.02.2019. 23:11

»

JoshkinaKoshka

Pirmdienas rītā ap pulksten 7.50 vairāk nekā pusotra simta automašīnu, kuras vadīja Jelgavas 2. pamatskolas audzēkņu vecāki, devās no Jelgavas dienvidrietumu malas uz Pārlielupi - 6. vidusskolu, kas atrodas Loka maģistrālē 29. Tādējādi viņi izmēģināja praksē, kāds viņu bērniem izrādītos ceļš uz skolu...


Nav kauns klāstīt par izmaksām,ja labi ziniet,ka lielākā daļa bērnu braukā uz skolām,jo redziet nav visiem pie kāpņu telpas skolas!!!Sastrēgumi traucē,izbrauciet 10 minūtes ātrāk vai ejiet kājām!!!😡

Atbildēt

kaķa smiekli

25.02.2019. 22:54

»

jautājums

nu bet 2.pamatskola ar Krievijas karogu mājas lapā...un tas ir apzināti, jo karogs ir valsts nevis valodas simbols...


Kaut vismaz Tu savu stulbumu nebūtu izrādījis publiski. Paņem jebkuras lielas pašvaldības mājaslapu un paskaties, tur ne tikai Krievijas karodziņu ieraudzīsi - tā ir valodas izvēle. Tiesa, vismaz madona.lv krievu valodā lapas saturs ir tikai tūrisma sadaļā.
Kur var būt tik stulbi ļautiņi. Un šitādiem dod vēlēšanas tiesības.

Atbildēt

meh

25.02.2019. 22:18

»

JoshkinaKoshka

Pirmdienas rītā ap pulksten 7.50 vairāk nekā pusotra simta automašīnu, kuras vadīja Jelgavas 2. pamatskolas audzēkņu vecāki, devās no Jelgavas dienvidrietumu malas uz Pārlielupi - 6. vidusskolu, kas atrodas Loka maģistrālē 29. Tādējādi viņi izmēģināja praksē, kāds viņu bērniem izrādītos ceļš uz skolu...


Vai tiešām viņi visi dzīvo pie skolas? Nu, vispār tur nav tāda apbūve.
Nu, nestāstiet pasakas - ja visi brauktu no mājām, nekādu papildus sastrēgumu nebūtu.

PS Vai šie vecāki ir apdomājuši par alternatīvu - sūtīt savus bērnus skolās ar latviešu mācību valodu? Nez kāpēc latviešiem manā laikā tādu alternatīvu nebija un nācās iet vai nu divplūsmu vai pat krievu skolā! Arī sobačij jazik zināšanas paplašina cilvēka redzesloku ;)

Atbildēt

meh

25.02.2019. 22:13

Tad kad 90tajos dibināja Spīdolas ģimnāziju, tad viens no variantiem bija ka šī 2. pamatskola(kas tad bija vidusskola - numuru neatceros) kļūs par Spīdolas ģimnāzijas ēku.
Acīmredzami, tika cerēts, ka krievi izbrauks, bet nekā - latvieši šos nesāka izkaut kā dienvidu republikās - pat Čečenijā krievu vairs praktiski nav. Un vēlāk nepateicīgās odzes pat sarīkoja savu skolu aizstavību un tā tās lietas pieklusa.

Es kad dzīvoju tieši blakus pie šīs skolas dabūju milzīgu gabalu iet uz savu skolu, nevis pie mājas - tas pats notika ar šīs skolas audzēkņiem, kas dzīvoja labu gabalu no šīs skolas. Šai skolai dažus desmit gadus iepriekš nebija nekādas loģikas būt par skrievu skolu un diez vai ir arī tagad. Bez tam, ja mana atmiņa neviļ - 2. pamatskolas ēka sākumā tika celta priekš 1. vidusskolas(tagad Tehnoloģiju vidusskola).


Vispār, globāli raugoties ir pilnīgi nesaprotami, kā ~30 gadus pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas vēl pastāv tādas krievu skolas.

Atbildēt

Polis

25.02.2019. 20:17

»

Leo

Kādām tādām programmām? Vai ir vēl kādas bez IZM apstiprinātām


Netēlo muļķīti, tieši par tām IZM apstiprinātajām arī domāts.

Atbildēt

patiesībā

25.02.2019. 17:27

»

c'est exact

viss ir pareizi! Un vēl, ja kāds dīvainis par kaut ko iestājas, to pūlis "piesit krustā"! Jo cilvēks tā ir ieprogrammēts. Kāpēc? To mēs diemžēl nezinām


Neviens normāls cilvēks tā NAV ieprogrammēts no Radītāja, bet gan - par tādu NEcilvēku tiek pataisīts, galvenokārt ar lopiski trulu masmēdītāju ikdienišķi masīvi tiražēto prasti manipulatīvo lumpenzombējumu. To mēs visi zinām, diemžēl...

Atbildēt

Polis

25.02.2019. 17:01

Ja māca pēc tādām programām, tad visas skolas jāslēdz ar steigu, lai neturpinās vispārējā degradācija. Un šie jau varētu neklaigāt, tepat blakus plašajā kaimiņzemē skolu izvēle ir milzīga.

Atbildēt

gunča

25.02.2019. 16:34

»

jautājums

Ir gan. Sākumlapā augšā labais stūris-valodas izvēle...


Neko sliktu negribu teikt, bet man liekas, ka arī tavā datorā krievu valodas apzīmēšanai ir tas karogs. Ko nu?

Atbildēt

JoshkinaKoshka

25.02.2019. 16:34

Pirmdienas rītā ap pulksten 7.50 vairāk nekā pusotra simta automašīnu, kuras vadīja Jelgavas 2. pamatskolas audzēkņu vecāki, devās no Jelgavas dienvidrietumu malas uz Pārlielupi - 6. vidusskolu, kas atrodas Loka maģistrālē 29. Tādējādi viņi izmēģināja praksē, kāds viņu bērniem izrādītos ceļš uz skolu tad, ja īstenotos Jelgavas pašvaldības vadības skolu tīkla optimizācijas plāns, kas paredz likvidēt 2. pamatskolu.

Izmēģinājuma brauciena dalībniece Olga Barišmane teica, ka sešus kilometrus garo ceļu no Dobeles un Lielās ielas krustojuma līdz 6. vidusskolai braukusi pusstundu. “Agrāk biju rīdziniece, bet šodien Jelgavā jutos apmēram tāpat kā ielu satrēgumos Rīgā. Lielās un Mātera ielas krustojuma varēju iebraukt tikai tad, kad zalā gaisma iedegās ceturto reizi,” teica O.Barišmane. Viņa piebilda, ka ģimenei šāda bērnu vadāšana būtu ievērojams laika un naudas zaudējums.

“Skolu būtu nokavējuši arī tie bērni, kas brauktu ar 19. vai 25. autobusu. 19. autobuss, kam pietura ir tieši pie 6. vidusskolas, būtu ērts, taču šogad un vēl arī nakamgad Loka magistrāle ir slēgta rekonstrukcijas dēļ,” minēja skolnieces tēvs Maksims, kas apkopoja informāciju par izmēģinājuma braucienu.

Visi skolēnu vecāki uzteica gan valsts, gan pašvaldības policiju, kas sekoja izmēģinājuma brauciena norisei. Tomēr skaidrs, ka policijai nav tādu resursu, lai dežūrētu katru no 175 mācību gada dienām. Pēc Jelgavas 2. pamatskolas skolēnu vecāku padomes datiem, izmēģinājuma braucienā devās 162 automašīnu.

2017. gadā pašvaldība publicēja pētījumu, kura tika minēts, ka diennaktī Jāņa Čakstes un Lielās ielas krustojumu diennaktī izbrauc vairāk nekā 36 tūkstoši automašīnu. Turklat darbadienās no pulksten 7.30 līdz pulksten 8.30 satiksmes plūsma ir vislielākā (deviņi procenti no diennnakts kopējā daudzuma). Pēc “Pilsētsaimniecības” datiem, noslogots ir arī Lietuvas šosejas un Miera ielas krustojums, kuru diennaktī šķērso vidēji 16 500 transportlīdzekļu. Analīzējot Centralās vēlēšanu komisijas vēlētāju reģistra datus, iznāk, ka Lielupes labajā krastā dzīvo 75 procenti, bet Pārlielupē – 25 procenti no jelgavniekiem.

Plašsaziņas līdzekļiem izplatītajā preses relīzē vecāki norāda, ka bērniem turpmāk būtu jāmēro vidēji 5,5 kilometri līdz RAF masīvam, bieži vien jābrauc ar pārsēšanos, un transports, pēc viņu aprēķiniem, katra bērna vecākiem papildus izmaksās 476 eiro vienā mācību gadā.Tā kā bērni vēl ir mazi, viņi nedrīkst braukt vieni paši, un gan no rītiem, gan vakaros līdzi būs jābrauc arī kādam pavadonim. Tāpēc vecākiem, kuriem ir automašīna, nāktos bērnu nogādāšanai skolā un pēc tam atpakaļ uz mājām izmantot personīgo transportu.

Izrādījās, ka aptuveni 5,5 kilometrus iespējams nobraukt vien 30-40 minūtēs, vienlaikus apgrūtinot nokļūšanu izraudzītajos galamērķos citiem šoferiem. Gadījumā, ja visi 2 pamatskolas bērnu vecāki pakļautos domes plānam un vestu savus bērnus uz 6. vidusskolu, ar šādiem sastrēgumiem pilsētas centrā būs jārēķinās ik rītu, uzskata Jelgavas 2. pamatskolas vecāki.

Atbildēt

Joškina Koška

25.02.2019. 16:26

Tovarisčs Raviņš vēlas ēku,kurā viņš saka savu kommunista karjeru. Tagad tur ir Spidolskola. Tur netikai darbiņš KNABam,bet laikam arī Gintermuižai ka sociāli bīstamais varenības mānijas gadījums..

Atbildēt

patiesībā

25.02.2019. 16:02

»

Bauru galvenā doma

Lūdzu, lūdzu, tikai neaiztieciet mūs. Slēdziet viņu skolas. Zodziet, iznīciniet, melojiet, nododiet Latvijas intereses, izpārdotiet Latviju, tikai ļaujiet pirkt un lietot telefonus, un mašīnas, un televizorus. Dariet tā lai cilvēki aizbrauc, nomirst, tikai lūdzu lūdzu sāciet ar citiem


Savulaik bija aktuāls kāds visnotaļ "pamācoši audzinošs" pastāstiņš iz nacistiskās "fāterlandes" sociālsabiedriskās realitātes (kā izrādās – t.sk. arī 100% atbilstošs PAŠREIZĒJAI, "šajā laikā un vietā" aktuālajai ikdienišķajai realitātei, kas ir ienākusies "uz sejas" šajā pašreizējā MUĻĶU zemē, totāli absurdu "skapja virsvērtību" un klaji PRETLIKUMĪGA "ķēķa tiesiskuma" bezjēgā pārkropļotajā "valsts" parodijā eurolatvānijā, XXI gadsimtā):

"Kad nacisti atnāca pēc komunistiem, es klusēja, es nebiju komunists.
Kad viņi atnāca pēc sociāldemokrātiem, es klusēja, jo nebiju sociāldemokrāts.
Kad viņi atnāca pēc arodbiedrībām, es klusēju, jo nebiju arodbiedrības biedrs.
Kad viņi atnāca, pēc ebrejiem, es arī klusēju, jo es taču neesmu ebrejs.
Kad viņi atnāca pēc manis - ...nebija vairs neviena, kas varētu protestēt."
/ tulkojuma citāts no oriģināla Martina Niemolera 1946. gada dzejoļa /

Kā izrādās - patiešām, acīmredzami un neapšaubāmi: "Vēsture atkārtojas – nereti kā FARSS."

Ir sacīts: "Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo - bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis."

Un, arī: "Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku."

Savukārt, kā zināms: "Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi "klusējot lupatiņā", vai pat apzināti uz to "parakstoties" un +/- "aktīvi ņemot dalību" - nav būtiskas atšķirības."

Atbildēt

GP

25.02.2019. 15:51

Pirmkārt gribētos pateikt, ka šīs skolas paceltā problēma neattiecas tikai uz to skolu. Tagad notiek skolu slēgšanas, zem skaistā nosaukuma “izglītības reforma”, visā Latvijā. Tā ir valsts mēroga problēma, kura skar ne tikai mazākumtautību skolas, bet arī latviešu skolas (vēl viens piemērs: https://m.sputniknewslv.com/Latvia/20190216/10969554/vienigo-latviesu-skolu-ciekurkalna-slegs-berni-ies-krievu-skola.html?mobile_return no ).
Savukārt gribētos arī pievērst uzmanību tām, ka mūsu valstī diemžēl łoti bieži tiek pieńemti nepārdomāti un neprofesionāli lēmumi. To lēmumu pieńemšanas iemēsli ir nepamatoti un apšaubami. Un neviens cilvēks, kurš dzīvo Latvijā, kurš mīl Latviju un pārdzīvo par tās nākotni, nevar mierīgi skatīties, kā politiskajās spēlēs cieš latvijas iedzīvotāji. Un tā saucama izglitības reformas īstenošana ir tikai viens no kārtējiem mērkiem politiku spēlēs. Mēs visi skatāmies kas notiek valstī un klusējam. Bet jelgavas 2.pamatskolas vecāki drosmīgi un mērktiecīgi saka risināt savas skolas problēmu, aizstavot savu bērnu intereses. Vińi neizvēlējas klusēt, vińi izvēlējas cinīties par savu skolu! Un tās ir łoti svarīgi. Mums visiem jāiemacas no vinu piemēra - mēs varam izteikt arī savu viedokli, nevis runāt tikai to, ko kāds vēlas no mums dzirdēt.

Atbildēt

:)

25.02.2019. 15:50

»

NIP

kas tad ar Zzs priekšvēlēšanu solījumiem uzcelt jaunu ēku


Полностью потдерживаю.

Atbildēt

Jelgavniece

25.02.2019. 15:50

»

gunča

Un kur tu to karogu ķēri? Tikko apskatīju - nav. Tev rādās


Mīļi mūsu pilsētnieki!! Ka nav kauna apmelot??? Krievijas karogi ,taisām haosu no rīta!!? Pirms aprunat iedomājaties sevi tajā cilvēks vietā?! Atceraties bumeranga likumu.

Atbildēt

NIP

25.02.2019. 15:40

kas tad ar Zzs priekšvēlēšanu solījumiem uzcelt jaunu ēku?!
piemirsts ?
ja solījis- pildi, ja nevari- noliec dok-tus un aiziet!

Atbildēt

Bauru galvenā doma

25.02.2019. 14:46

Lūdzu, lūdzu, tikai neaiztieciet mūs. Slēdziet viņu skolas. Zodziet, iznīciniet, melojiet, nododiet Latvijas intereses, izpārdotiet Latviju, tikai ļaujiet pirkt un lietot telefonus, un mašīnas, un televizorus. Dariet tā lai cilvēki aizbrauc, nomirst, tikai lūdzu lūdzu sāciet ar citiem

Atbildēt

jautājums

25.02.2019. 14:15

»

gunča

Un kur tu to karogu ķēri? Tikko apskatīju - nav. Tev rādās


Ir gan. Sākumlapā augšā labais stūris-valodas izvēle.
5.vidusskola ir salīdzinoši nesen celta, ēka ir liela, ietilpībai vajadzētu būt pietiekamai.
Daļa uz 6.vidusskolu, daļa uz latviešu skolām. Par nokļūšanu-veloceliņš, kur sīkie pa vasarām karavānām šuj uz Ozolnieku dīķi un atpakaļ.
Nu visādā ziņā varianti ir. Dome varbūt uz 6.vdsk. grib novirzīt, jo ēka liela, bet piepildījums vājš.

Atbildēt

jautājums

25.02.2019. 13:43

nu bet 2.pamatskola ar Krievijas karogu mājas lapā...un tas ir apzināti, jo karogs ir valsts nevis valodas simbols...
Bet es tiešām nesaprotu motivāciju, jo ja optimizē, tad vispirms pamatskolas nevis vidusskolas. Tas ir tikai loģiski.
Latviešu skolu centrā pietiek, bet krievu bērniem, kam gribās bilingvālo , bet negribas uz RAF, vēl centrā ir 5.vidusskola. Skolēnu plūsmu pārdalīt nevajadzētu būt problēmai.

Atbildēt

Pārsteigtais

25.02.2019. 13:31

Vai tad Jelgavas komunistiem tagad izpildkomiteja jaunās telpās?

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: