Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par 30,84% AS Olainfarm akciju balsstiesību iegūšanu apstiprina, ka pagājušās nedēļas Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulcē Repharm kontroli ir pārņēmusi pretlikumīgi. 

Proti, sniegtā informācija liecina, ka kontrole pār 30,84% Olainfarm balsstiesību Repharm jau bija uz 17.jūnija Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulces brīdi un saskaņā ar Finanšu instrumentu tirgus likumu Repharm jau tobrīd bija jāizsaka obligātais akciju atpirkuma piedāvājums.

Likuma 66. panta 7. daļa paredz, ka, ja tas netiek darīts, konkrēto akciju balsstiesības nevar tikt izlietotas. Šie nosacījumi netika ievēroti, un Repharm izmantoja balsstiesības, kas izriet no šiem 30,84% Olainfarm akciju, balsojot par jaunu uzņēmuma padomi.

Jāuzsver, ka gan Olainfarm mazākuma akcionāri, gan padomes locekļi jau pirms 17.jūnija Olainfarm ārkārtas akcionāru sapulces bija vērsušies FKTK, aicinot izmeklēt tieši slēpti iegūtu un nedeklarētu izšķirošas ietekmes iegūšanu Olainfarm.

Līdztekus Black Duck Invest turpinās aizstāvēt savas tiesības Latvijas un Čehijas Republikas tiesās, lai panāktu ar Olmafarm noslēgtā Olainfarm akciju iegādes darījuma izpildi.

* Black Duck Invest valdes loceklis

Attēlā - redzamākais Repharm pārstāvis Andrejs Leibovičs

Novērtē šo rakstu:

8
8