Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Bijusī Jaunā laika Rīgas domes priekšvēlēšanu kampaņas vadītāja un finanšu ministra Einara Repšes padomniece Baiba Fromane pārcēlusies izdevīgākā darbā – kļuvusi par valdes priekšsēdētāju uzņēmumā Biroju centrs Ezerparks,

Uzņēmumā 31,5% kapitāldaļu pieder valsts akciju sabiedrībai Valsts nekustamie īpašumi, bet pārējie 68,5% - bijušā Rīgas mēra Gundara Bojāra vadītajai SIA Mežaparks SPV, kuras faktiskā īpašniece ir Krievijas oligarha Viktora Vekselberga Renova Group.

Pagājušā gada septembrī Finanšu ministrija oficiāli ziņoja, ka Valsts nekustamajiem īpašumiem draud nopietnas maksātspējas problēmas, taču, neraugoties uz to, Biroju centrs Ezerparks plāno būvēt ļoti pretrunīgi vērtēto Valsts ieņēmumu dienesta (VID) biroja ēku Mežparkā, kura pēc dažādiem aprēķiniem varētu izmaksāt ap 70-130 miljoniem eiro.

Tieši finanšu ministra padomniece valsts pārvaldes reformu un vadības jautājumos Fromane šogad bija konkursa komisijā, kas izvēlējās jauno VID ģenerāldirektoru. Taču apstāklī, ka tagad viņa pārgājusi darbā uz kompāniju, kas nodarbosies ar VID ēkas celtniecību, Fromane nekādas problēmas nesaskata.

„Es kā Repšes padomniece strādāju līdz maijam, pēc tam devos pirmsdzemdību atvaļinājumā. Pēc bērna piedzimšanas secināju, ka darba slodze padomnieces amatā ir pārāk liela, es to fiziski nevarēšu apvienot ar mazuļa audzināšanu. Apsvērumi bija tīri pragmatiski - šajā uzņēmumā darba slodze ir ievērojami mazāka,” nu skaidro ekspadomniece.

Bet kādēļ izvēlējās tieši viņu? „Tādēļ, ka šeit ir nepieciešams cilvēks, kurš pārzina VID struktūru, un man šādas zināšanas ir. Arī zināšanas par valsts pārvaldi,” atbild Fromane, norādot, ka neredzot šajā faktā nekā aizdomīga.

Saskaņā ar VID publiskajā datu bāzē atrodamajām ziņām Fromane šā gada piecarpus mēnešos Finanšu ministrijā atalgojumā bija saņēmusi 4122 latus.

Novērtē šo rakstu:

0
0