Menu
Pilnā versija

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Kāpēc politika mums nepieciešama? :)

15.11.2013. 09:53

Sabiedrībā tiešā un netiešā mijiedarbībā nepārtraukti atrodas daudzi cilvēki. Katrs no viņiem ir apveltīts ar savu patstāvīgo apziņu un saskata savas intereses, kā viņam šajā sabiedrībā labāk izdzīvot. Bet šīs intereses bieži nesakrīt gan ar citu cilvēku interesēm, gan ar sabiedrības kopīgajām interesēm. Ja cilvēki vadītos vienīgi no savu individuālo vajadzību izpratnes, viņi savu centienu savstarpējās sadursmēs saārdītu sabiedrību. Taču sabiedrība ir nepieciešams viņu eksistences nosacījums, un, ja tās nebūtu viņi paši aizietu bojā. Tāpēc nepieciešama kāda pāri atsevišķiem indivīdiem stāvoša sakārtotība, kas regulētu viņu sabiedrisko izturēšanos visas sabiedrības mērogā. Šo uzdevumu pilda politika.
Te arī parādās politikas dziļākā jēga – pasargāt sabiedrību no spontāna pašsairuma (entropijas). Visi pārējie politikā izvirzāmie mērķi, to vai citu grupu interešu īstenošana iespējama vienīgi ar nosacījumu, ka saglabāsies pati sabiedrība, respektīvi, tiks realizēta politikas pamatfunkcija.
Jebkuras vienas ļaužu grupas centieni par katru cenu īstenot politikā tikai un vienīgi savas intereses pārkāpj šo nosacījumu un līdz ar to zaudē politikas kvalitāti, jo, iznīcinādami sabiedrību vai, kas ir tas pats, novezdami to haosa stāvoklī, viņi iznīcina iespēju to pārvaldīt. Tā ir antipolitiska, nekompetenta rīcība, tai trūkst pārvaldīšanas būtisko īpašību- mērķtiecības un efektivitātes.
Politikas kā pārvaldīšanas specifiskā veida viena no īpatnībām ir tā, ka politika nevar būt vērsta uz sava pārvaldīšanas priekšmeta- sabiedrības iznīcināšanu. Atšķirībā no pārējiem pārvaldīšanas gadījumiem (piemēram, darbarīka, mašīnas, vai uzņēmuma pārvaldīšana), kad pārvaldošais subjekts atrodas ārpus pārvaldāmā objekta, stāv tam pāri un var, ja vien spēj, to visādi ietekmēt, pat iznīcināt, politikā subjekts ir pārvaldāmās sabiedrības daļa, vitāli no tās atkarīgs un ekstremālā situācijā pats iet bojā līdz ar sabiedrību vai pat agrāk.

Atbildēt

Kur problēma? :)

15.11.2013. 09:48

Politika ir sabiedrisks process, kurā dažādas iedzīvotāju interešu grupas, nacionālas un starptautiskas institūcijas, uzņēmumi vai atsevišķi indivīdi, veic darbības savu oficiālu vai neoficiālu varas, ietekmes, ekonomisko vai citu mērķu sasniegšanai. Zinātnes nozare, kurā tiek pētīta politika, ir politoloģija.

Politisko procesu sākšanās priekšnosacījums ir sabiedrības strukturēšanās Neolīta revolūcijas laikā un līdz ar to atšķirīgu interešu veidošanās dažādās iedzīvotāju grupās.

Vārds "politika" ir cēlies no grieķu vārda Πολιτικά (politika). To ieviesa Aristotelis, lai apzīmētu "valsts darīšanas". Viņš pat uzrakstīja darbu ar tādu nosaukumu.

Atbildēt

Ēdelveiss

15.11.2013. 08:37

Ko jūs te visi vāraties un stresojat ???!!!! Esiet tacu reali !!!!!!!!! Šajā mēslu bedrē ir virak kā miljons ta saukto LR PILSOŅI- debīlu , smirdošu, navionalistu vergu bars, kurs turpinās balsot par jebkuru noziedzīgo politmafijas klanu lai tikai vrētu plivināt sarkanbaltsdarkano lupatu un gaudot dievlūdzeju psalmu par dieva svētību latvijai!!!!!!!!

Atbildēt

vilis

15.11.2013. 07:59

Repše -Belokoņa vergs.Ja grib skaidrību,jārunā ar vergturi ne vergu.

Atbildēt

kirova rajona komjaunietis

15.11.2013. 06:59

lai savāktu ēdienu un iztikšana būtu lētāka, baltais zirgs, mobilizēja pāķus uzspēlēt ''lielo politiku''
kocinieki ar sajūsmu iekļāvās shēmā!

Atbildēt

Šariks

15.11.2013. 05:59

Pat nav ko komentēt,jo kur tie laiki,kad sapratu,ka Repše ir Melnumu-Melnums,taču atkal par visu varu raujas politikā,lai turpinātu solīt tukšu gaisu un galvojumus sniegt uz nodokļu maksātāju naivuma daļas.

Atbildēt

ko niekus

14.11.2013. 23:42

Sametīsim kādu miljoniņu. Nodzēsīsim parādus.
Taču morāle:pats turies sava zirga mugurā. Zirgs ir vēlētāji . Uzmetīsi , tevi no segliem izmetīs.

Atbildēt

Kostja, odesas kefaļu zvejnieks , CTAG DMB 86

14.11.2013. 22:59

Tas ir zirgam skaidrs, ka uz marsieti politiskajā hipodromā ir uzlikuši konkrēta žuļiku kodla - tipa ja nu mūsu zirdziņš atskrien pirmais, mēs bīdam savas šeptes, jo vai nu velti šamo barojām???

nelaba ziņa ir tā, ka tā garantija metalurgam - ir kā ar sirpi pa olām un Marsietim drīz vajadzēs meklēt kādu citu nodarbošanos- piemēram ar ledus sūkāšanu, jo cita nekā aiz vaiga ko ielikt nebūs....

Atbildēt

dadzis

14.11.2013. 22:59

vai Einaru Repši,mežsaimniecības politikā kops 2006.28.junija nav ineresejis vienigi Uldis Mierkans ??? loti lielu interesi par mineto personu minetaja laika, izradija Vladimirs Vaskevics ?

Atbildēt

Attīstītājs Latvijas att'īst'ībai

14.11.2013. 21:52

jāsāk ar pilsoni Einaru Repši,no baņķieru autiņiem attīstāmo subjekt_objektu - kāpēc gribēja ietīstīties,kāpēc ļāvās, kā nolaidās būt par cūkas un lapsas krustojuma produktu, kāpēc neprovēja izrauties no gūsta. Bordānam būs darbs,valdība mums tagad laba, nav nekādas vainas,
Einis varēs cietumā dainot latvju dainas. Māte tavu aizkājiņu, allah akbar. Košeri būs, saku!!!

Atbildēt

proj.par labu Latviju nr.2. ?

14.11.2013. 21:39

...amatpersonas deklarācija rādīja, ka gada laikā Repšes jau tā astronomiskie parādi nav mazinājušies un ir 931 tūkstotis latu, bet viņa kopējā finansiālā situācija vēl vairāk pasliktinājusies.
++++++++++++++++++++++++++
Tāpēc jau arī "tautas glābējs"nāk politikā , "lai strādātu", Šoreiz laikam ziedojumus neprasīs? Aiz muguras baņķieris, priekšā Pirktiņa ar ātriem kredītiem.
Jācer, ka tautai pietiks veselā saprāta, lai šo pašlabuma meklētāju nelaistu pie varas.

Atbildēt

Finansists

14.11.2013. 21:35

Repšem arī gribas ēst, tāpat kā mums visiem. Nu tad labi, ka Baltais Zirgs - Tētiņš pabarojis.

Riebjas, kā niecības āboltiņas, zaķi, reiri, kuriem nav viedokļa nevienā jautājumā un kurus neviens i tagad nezinātu, pamanījās uz panaivā marsieša muguras iejāt treknā maizē. Bet gudrais rimsis panaivo no treknās bankas vietas izēda. Ar glaimiem, protams, - ej tak politikā, Einar, Tu mums tik gudrs. Vārniņ, Tev tik skaista balss, padziedi taču...

Nabaga Einars.

Atbildēt

viedoklis

14.11.2013. 21:31

Un sitais nespejnieks, totalais luzeris it visaa taisas valsti vadit! Kaa tads invalids sez bankierim uz kakla un tuksi muld. Es sievas vietaa vinu patriektu ar sudainu koku. Galigi nekam nederigs cilveks. Tadu laist pie valsts varas ir pat bistami.

Atbildēt

ojārs

14.11.2013. 21:18

Da vajag būt tik pārliecinātam par tautas stulbumu!!!! Bet varbūt tā arī ir - visi ar IQ aizbraukuši. jo te nav demorātiiskas valsts - ti kai - policejiska!!!!

Atbildēt

rasmahazanovs

14.11.2013. 21:13

Latvijai ir visas iespējas būt GINESA grāmatā balsojot par šq šifazrēniki AK dievs nākat pie prāta CETURTO REIZI RAUJĀS PIE SILES

Atbildēt

Viltnieks

14.11.2013. 21:05

Baltā zirga labdarība sāk izskatīties paradoksāla pat dīkam vērotājam.
Rodas aizdomas, ka banciņa pieder pašam Repšem un caur šo "labdarību" viņš funkcionē kā patiesais/puspatiesais labuma guvējs.

Atbildēt

vārds

14.11.2013. 20:24

»

Čiekurs Egles dēls

Pusotru gadu atpakaļ Lapsa kā ūdenī skatījies


Fufelis tas parāds, tiek speciāli izbazūnēts, lai einīts izskatītos tautai pievilcīgs, - tāds pliks un nabadzīgs.
Daudz kas liecina, ka nav tik vienkārši. Ja vajadzēs, domāju, einīts bagātībā pārspļaus daudzus bālēliņu "oligarhus". Viņu bīda, jo daži politbiznesmeņi vēl redz iespēju uzvārīties, izmantojot eiņa tēlu. Lai viņiem neveicas!

Visvairāk žēl, ka Gunārs Astra, novērtēdams šo "vīru", smagi kļūdījās.

Atbildēt

reāliste

14.11.2013. 20:13

»

sv

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu...


Tur ir jābūt Tvaika ielas klientam, lai par šo laimnesi nobalsotu.
Tā jau izskatās, ka ir pamatīgās naudas grūtībās un nu laužas pie siles, lai savu finansiālo situāciju strauji uzlabotu.
Ir tādi ļaudis, kuri savu labklājību prot nodrošināt tikai ieraušoties augstos valsts amatos. Un šis nu ir spilgts piemērs.
Repšem liels paldies vēlētāju vārdā, ka parakstīja garantijas Liepājas metalurgam. Droši vien, ka vēl "uzpeldēs" tikpat "veiksmīgi" garantētie kredīti

Atbildēt

Andris

14.11.2013. 20:07

un Sudraba jau ar līdzīgā "mākslīgā intelekta" afērā ielīdusi. Zinātnes glābēja :)

Atbildēt

sss

14.11.2013. 19:55

Jābū sevišķi lielam muļķim, lai par šo subjektu balsotu.

Atbildēt

Čiekurs Egles dēls

14.11.2013. 19:27

Pusotru gadu atpakaļ Lapsa kā ūdenī skatījies:
http://www.pietiek.com/raksti/einaru_atstajusi_bez_kabatas_naudas_-_vai_vienkarsi_suta_pelna

Atbildēt

Sindema

14.11.2013. 19:19

»

sv

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu...


Kaut kas jau jāmuhļī... Kuram tad gribētos saskrieties ar "svina piku"?

Atbildēt

Ojārs

14.11.2013. 19:15

Interesanti, cik galu galā būs izmaksājušas katra no 5 līdz 6 iegūtajām vietām nākamajā Saeimā? Taču, ja par to varēs dabūt kaut viena ministra vietu, tad jau mīnusos Belokoņs&Co nepaliks.

Atbildēt

ss

14.11.2013. 19:07

Vai Titavs ar turpat nav Belakoņa maizē?

Atbildēt

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

[R] 14.11.2013. 19:07

;)

Mediju ziņa (2013. gads): "Latvija ir maza valsts gan teritorijas, gan iedzīvotāju ziņā, taču skatoties uz to, cik Latvijā ir reģistrētu politisko partiju, rodas pretējs viedoklis. Saskaņā ar uzņēmuma reģistra datiem Latvijā uz diviem miljoniem iedzīvotāju ir reģistrētas 79! politiskās partijas un partiju apvienības. Visas šie politiskie veidojumi pārsvarā ir dibināti, lai aizstāvētu noteiktu sabiedrībā pastāvošo grupu intereses – uzņēmējus, zemniekus, skolotājus, ārstus, ģimenes, pensionārus u.c. sabiedrības pārstāvjus." ( apt.cit.aut. – A. Graudiņš, ZZS jeb "hūtes naftaspāķi" )
-----

"Mēs 'taisām' SAVU "partiju"!..."
( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” - 19.08.2008., Nr.6. )

Starp reklāmām par pamperiem,
Un "diskrētajiem spārniņiem",
Tiek "masmēdekļos" sludināts:
"Jauns 'politspēks' top dibināts!

Mums - čupām brīvas vakances,
Priekš tiem, kas "valsti" 'kalnā nes':
Nāc barā, 'biedri, nebremzē' ~
Pa visiem 'prodžekts jāforsē'!

Jums 'nespīd' beņķi padomēs,
Un - treknu "algu" izredzēs,
'Pa tukšo na...(fig) slienoties':
Tur "vadošāki" 'biedri' ies...

Jūs 'pašvaldoņu barotnēs',
'Pēc SILES "shēmas" neriktēs' ~
Jau sen tur 'robi aizsisti':
'Smeļ piķi' mūs "vecbiedri"...

Uz "tautas kalpiem" ziepēties',
Jums 'nespīdēs': tur 'biedri' ies,
Ar 'polit-klaunu' pieredzi,
Kas (pašreiz) 'malā nostumti'...

Jums "stipendijas" 'nepiķos',
Bet - pašus fiksi 'attārpos':
Bez "biedru naudām" partija,
Nav "ilgtspējīgi" 'velkoša'...

Šmaukt "antiņus" 'nav iekšā' jums?
Tas "gods" būs ekskluzīvi mums!
(Jo - dibinām tak' "partiju"
Uz SAVU 'privāt-kabatu'...)

Jums, 'biedri', dosim iespēju,
Likt lietā savu "veiktspēju",
Iekš MŪSU 'polit-prodžekta' ~
Lai dzīvo "jaunā" partija!!!..."
...
Smīn "vaukšķi", redzot reklāmu:
"Mēs 'taisām' SAVU "partiju"!
(Šis 'sludeklis' ir apmaksāts)
'Mož', grib par bal(a)stu nākt kāds?..."

=====

oriģinālversija = "O.M.© blogā":

http://ontuns-m.blogs.lv/?p=8078

u.c.

Muļķu Zeme, XXI gadsimts.

Atbildēt

sv

14.11.2013. 19:00

Marsietis tagad atstrādā Belokoņa naudiņu!
Viņu tāpat kā visus citus interesē nauda !Ne velti bija sagrābies īpašumus,kurus nespēja pavilkt un vērtspapīrus,kurusnespēja apmaksāt!
Kā var uzticēties šādam cilvēkam?Vienu dienu viņš burā,nākamā dienā kāpj pa klintīm,trešā -glezno,tad nesās ar močiem,tad ar kuteriem,īsāk runājot pats riktīgi nezina ko grib!
Šobrīd blefo par baigo attīstības attīstīšanu!
Nu ,Repše,redzējām mēs tavu strādāšanu,tavu iedomību ,tā kā nepūlies-tu nespēj mūs aizraut!
Nebalsosim !

Atbildēt

mans vards

14.11.2013. 18:47

Tie kuri valsts atjaunosanas pirmssakumos bija mazi garini strukturas, kas nema kukulus, lobeja, klausija un neko neteica - tie tagad ir generali, pulkvezi, deputati...
Ka lai tad maina situaciju? Jasak rakstit, zinot, nekluset par noziegumiem, japieprasa savas tiesibas, vinu pienakumus utt. Neredzu citus variantus.
Bet ja runa par so rakstu, tad - nobalsos jau tapat par vinu, veletaji balso emocionali, neviens neanalize. Atmina visiem isa. Paklausieties kaut vai lielako Latvijas tautas dalu Radio 1, kad spriez par politiku. Visi visu zina un zin ko vajag aiz restem un par ko balsot.
Sie kundzini uz to ari spele.
Nu tas taa, viens no visa pareejaa.....

Atbildēt

dace

14.11.2013. 18:39

nu re - savu milijonu dabuja,tapēc iet politikā :D

Atbildēt

umka

14.11.2013. 18:34

Vai ar viņa palīdzību esot valdībā netika noorganizēta kādas vidusāzijas republikas kases izlaupīšana vairāku miljardu apmērā? Vai par šo naudu šodien nenoteik apdullinoša reklāmas kampaņa TV, radio un presē? Vai tiešām šis valsts iedzīvotāji ir tik aprobežoti, ka spēj noticēt šiem saldajiem meliem? Cik reizes ļausim jāt Antiņam stikla kālnā? Bezgalīgi?

Atbildēt

vai

14.11.2013. 18:33

tad viņu cietumā neliks par galvojumu Liepājas Metalurgam?

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: