Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Papildus 7000 latu mēnešalgai, kas trīsarpus reizes pārsniedz Ministru prezidenta atalgojumu, valstij piederošās AS Reverta valdes locekle Solvita Deglava tikusi arī pie iespaidīgiem papildlabumiem, - Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) konstatējis, ka viņa par vidēji 460 latiem mēnesī Revertai iznomājusi savu personisko automašīnu, ko pati arī lieto.

Pati Deglava nevēlējās Pietiek atklāt ne to, par kādu summu mēnesī viņa Revertai iznomā savu personisko automašīnu, ne arī to, kura konkrētā Revertas amatpersona ar viņu noslēgusi šādu līgumu un uz kādiem nosacījumiem automašīna iznomāta.

Taču KNAB, kā Pietiek informēja biroja priekšnieka pienākumu izpildītāja Ilze Jurča, konstatējis, ka šie papildu ienākumi Deglavas amatpersonas deklarācijā uzrādīti kā „ienākumi no saimnieciskās darbības”.

„Konstatēts, ka AS Reverta ir noslēgusi vienošanos ar S. Deglavu par personīgās automašīnas izmantošanu darba vajadzībām, nosakot nomas maksu,” teikts Jurčas atzinumā, kas ir Pietiek rīcībā.

KNAB nekādus formālus pārkāpumus šāda līguma slēgšanā jau tradicionāli nav saskatījis, taču pateicoties biroja skaidrojumam, nu var atšifrēt Deglavas amatpersonas deklarācijā minēto: tā rāda, ka 2011. gadā viņa par savas automašīnas iznomāšanu Revertai kopā saņēmusi 5515 latus.

Tas nozīmē, ka šī valstij piederošā uzņēmuma valdes locekle vidēji mēnesī par sava 2006. gada izlaiduma auto Alfa Romeo iznomāšanu uzņēmumam, viņai pašai šo automašīnu lietojot, saņēmusi aptuveni 460 latus.

Deglava otrdien nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumu – ar ko tieši ir pamatota tik ievērojamas nomas maksas noteikšana.

Novērtē šo rakstu:

0
0