Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc plašās sabiedriskās rezoanses Rēzeknes dome piektdien "uz nenoteiktu laiku" atlika lemšanu jautājumā par finansējuma piešķiršanu, lai tiktu izdota Jurija Sediševa grāmata Viņu paveiktais nav aizmirstams (Совершённое ими бессмертно). Šī grāmata ir īsas Latvijas okupētājvalsts - "PSRS varoņu biogrāfijas, kas krituši Latvijas teritorijā 1944. un 1945. gadā un arī kas pēc kara dzīvojuši un miruši Latvijā".

Pietiek rīcībā nonākusi Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam adresēta vēstule, ko parakstījis Latgales Kultūras centra (LKC) izdevniecības vadītājs Jānis Elksnis. Viņš lūdz pašvaldību atbalstīt Sediševa grāmatas Viņu paveiktais nav aizmirstams (Совершённое ими бессмертно) izdošanu.

"J. Sediševa grāmata būs nozīmīga kara un vēlākā laika notikumu vēstures skaidrošanā un izprašanā," vēlmi pēc pašvaldības naudas PSRS varoņus slavinošās grāmatas izdošanai skaidro Elksnis, vēl solot arī, ka "gandrīz visām PSRS varoņu biogrāfijām tiks pievienoti fotoattēli".

Lūgumraksta pielikumā esošā izdevējdarbības projekta tāme rāda, ka kopējās projekta izmaksas būtu 5440 eiro, un var noprast, ka šāda summa arī tiek lūgta pašvaldībai. No šīs summas 1240 eiro paredzēti autoram. Tāme rāda, ka grāmatu paredzēts izdot 500 eksemplāru tirāžā.

Rēzeknes pašvaldībā Pietiek ceturtdien noskaidroja, ka komitejās lēmums par atbalstu PSRS varoņu aprakstam jau ir saskaņots un piektdien to izskatīs domes sēdē. Iecerēts grāmatas izdošanai no pašvaldības līdzekļiem piešķirt 3800 eiro.

Taču pēc plašās politiskās rezonanses un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Romāna Naudiņa iebildumiem piektdien Rēzeknes dome nolēmusi jautājuma izskatīšanu atlikt "uz nenoteiktu laiku".

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0