Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas dome pieprasījusi no pašvaldības SIA Rīgas satiksme sīkāku informāciju par nolietoto tramvaju formālo izsoli, kurā tramvaji pārdoti par nepilniem 2500 eiro gabalā - zemāku cenu, nekā varētu iegūt, pat tos vienkārši nododot metāllūžņos. Tikmēr pats uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens (attēlā) jau tradicionāli klusē, atsakoties sniegt jebkādu informāciju par viņa vadītā uzņēmuma rīcību.

Rīgas satiksmes oficiālais kapitāldaļu turētājs, Rīgas mērs Nils Ušakovs ir devies atvaļinājumā, tādēļ savu komentāru par pusslepeno Rīgas satiksmes izsoli nesniedza. Savukārt Rīgas satiksmes valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens vairāku dienu laikā tā arī nespēja vai nevēlējās atbildēt, vai meklēs, kurš īsti vainīgs pie tā, ka tramvaji nav pārdoti par iespējami augstāko cenu.

Informāciju no pašvaldības uzņēmuma ir pieprasījis domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks, taču par iznākumu jau tagad skaidri liecina deputāta teiktais - viņa viedoklis esot, ka pagaidām, pēc publiski izskanējušās informācijas, nav pamata domāt, ka izsolē būtu pieļauti pārkāpumi.

Pietiek jau ziņoja par Rīgas satiksmes paklusām rīkoto izsoli, kurā 30 vecie tramvaji pārdoti par nepilniem 2500 eiro gabalā, kamēr pat metāllūžņu uzpircēji lēš, ka par vienu tramvaju varētu maksāt vismaz 3500 eiro. Tikmēr "par lēto" nopirktie Rīgas tramvaji nonākuši Ukrainas uzņēmuma Real –NP īpašumā, kas tos plāno izmantot Harkovas iedzīvotāju pārvadāšanai.

Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ka patiesībā Rīgas domei piederošais uzņēmums īpaši parūpējies, lai izsolē nebūtu „lieku” dalībnieku un tos iegūtu Ukrainas kompānija Real-NP. Summa, par kuru uzņēmums piekritis pirkt vecos tramvajus, ir tikai nedaudz lielāka par to, kuru mazāksolīšanas izsolē kā slepeno bija noteikusi Rīgas satiksme un zem kuras izsole būtu uzskatāma par nenotikušu.

Iepriekš Rīgas satiksme šos tramvajus tikpat paklusām organizētā izsolē pārdeva arī vairāksolīšanā, taču par šo izsoli vispār neviens neizrādīja interesi.

Pietiek šodien publicē arī virkni fotogrāfiju, ko iesūtījis kāds mūsu lasītājs un kurās redzama tramvaju sagatavošana aizvešanai.

Dokumenti

FotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0