Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2022. gada 24. februārī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma noraidīt un atzīt par nepamatotu Rīgas domes (RD) prasību par Rīgas domes Satiksmes departamenta (RDSD) direktora Vitālija Reinbaha atlaišanu no amatu, kā arī noteica no Rīgas pašvaldības piedzīt ar tiesvedību saistītos izdevumus. Šī jaunajai RD ir trešā zaudētā tiesvedība pret V. Reinbahu.

Nepamatotā RD prasība pret V. Reinbahu tiesā tika celta 2021. gada 13. jūlijā, un tajā norādīts, ka V. Reinbahs ir zaudējis darba devēja uzticību, tādēļ ir atlaižams no RDSD direktora amata, tomēr tiesa šo prasību noraidījusi. 

“Šis bija kārtējais RD vicemēra Viļņa Ķirša izrēķināšanās mēģinājums pēc tam, kad viņš pagājušā gadā centās man “ietirgot” vēl neesošu amatu un izteica draudus, ka nepakļaušanās gadījumā tiks iedarbinātas administratīvās sankcijas ar mērķi mani salauzt un panākt aiziešanu no amata.

Pats esmu pārliecinājies, ka RD vadības arsenāls, lai atbrīvotos no sev nevēlamiem darbiniekiem, ir plašs – tirgošanās ar ietekmi, draudi, rājieni, kā arī neizpildāmi vadības uzdevumi ļoti īsos termiņos ar mērķi radīt mākslīgu attaisnojumu darbinieka atlaišanai, tomēr līdzšinējie tiesas spriedumi liecina, ka RD vadībai nopietnu pierādījumu par pašu izdomātajiem pārkāpumiem nav.

Jautājums drīzāk ir par to, cik ilgi RD vadība tērēs rīdzinieku naudu un administratīvo resursu, lai turpinātu nepamatotās tiesvedības?” tiesas lēmumu komentē RDSD direktors Vitālijs Reinbahs.

Jaunajai RD šī kopumā ir trešā zaudētā tiesvedība pret V. Reinbahu. Pirmā lieta saistībā ar V. Reinbaham ierosināto disciplinārlietu līdz tiesai pat nenokļuva, jo RD nebija ievērojusi noteiktos termiņus. Nākamā zaudētā tiesvedība bija saistīta ar RD rājienu par V. Reinbaha atteikšanos izpildīt V. Ķirša norādījumus iejaukties RDSD Iepirkumu komisijas darbā.

Savukārt RD prasība par V. Reinbaha atlaišanu no RDSD direktora amata tiesā tika iesniegta 2021. gada 13. jūlijā. Pēc pierādījumu izvērtēšanas Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2022. gada 24. februārī lēma šo prasību noraidīt un atzīt par nepamatotu.

“Tiesas lēmumi skaidri parāda, ka līdz šim visas pret mani vērstās administratīvās represijas un mēģinājumi atlaist no amata ir bijuši nepamatoti un pat safabricēti. Turklāt šobrīd ir acīmredzami, ka pēc tam, kad nepiekritu V. Ķirša mēģinājumiem tirgoties ar ietekmi un piedāvājumam “labprātīgi aizrotēt” no RDSD direktora amata uz tobrīd vēl neizveidotu amatu, RD vadība tiešām ir īstenojusi savu politisko atriebību un administratīvo represiju draudus.

Manuprāt, nav pieļaujami, ka politiski ievēlētas personas, nevis meklē iespējas, kā sekmīgi sadarboties ar izpildvaras struktūrām, bet gan tieši pretēji – izmanto visus iespējamos veidus, lai izrēķinātos ar RD struktūru vadību un sev neērtiem darbiniekiem,” piebilst V. Reinbahs.

Novērtē šo rakstu:

91
7