Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Šā gada 28. maijā portālā tiesas.lv publicēts Rīgas pilsētas tiesas tiesneša Mārtiņa Tupureina paziņojums, ka ģenerālprokurors Juris Stukāns, būdams valsts amatpersona, kas nav kriminālprocesā iesaistītā persona, ar publisku paziņojumu ir izteicies par personas vainīgumu, pārkāpjot nevainīguma prezumpciju attiecībā uz Igoru Kuzmuku, tādēļ tiesa kā procesa virzītājs publiski informē par nevainīguma prezumpcijas principa pārkāpumu.

Rīgas pilsētas tiesā šā gada 3. jūnijā saņemts Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas prokurora protests, kurā prokurors lūdz tiesas priekšsēdētaju atzīt tiesneša M. Tupureina rīcību, publicējot paziņojumu par personas nevainīguma prezumpcijas principa pārkāpumu, par nelikumīgu un atsaukt publicēto paziņojumu.

Rīgas pilsētas tiesas priekšsēdētāja Anda Kraukle, iepazīstoties ar prokurora protestu un pārbaudot krimināllietas materiālus, atzina, ka tiesnesis šajā situācijā ir pamatoti secinājis, ka I. Kuzmukam ir piemērojams kriminālprocesuālais aizsardzības līdzeklis, un tiesneša rīcība ir bijusi likumīga. Līdz ar to iesniegtais protests nav pamatots un ir noraidīts.

Novērtē šo rakstu:

88
0