Menu
Pilnā versija
Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Dzintris Kolāts · 17.07.2021. · Komentāri (70)

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Atis Priedītis

20.07.2021. 17:34

»

Antrra

A.Priedītim. Jūs esiet atradis labu veidu, caur fantāzijas žanru, kā pastāstīt par notikušo...


Paldies par labiem vārdiem. Cilvēku skaita ierobežošana manā grāmatā ir domāta globālā mērogā. Mēs izmirstam bet daudzviet ir pamatīga pārapdzīvotība. Romānā konkrēta valsts jau nosaukta netiek,

Atbildēt

Antrra

20.07.2021. 15:52

A.Priedītim. Jūs esiet atradis labu veidu, caur fantāzijas žanru, kā pastāstīt par notikušo.
Ko lai es pasaku par savu "murgu"? Sapnī redzēju, ka sēžu, skatos ltv1, man blakus ir vēl kāds cilvēks, un televizorā zem kadra iet tāda līnija, kur rakstīts - nevajag iet pāri laukumam uz veikalu pēc cīsiņiem! Tas otrs cilvēks man prasa - kas tas bija? Es teicu - tas bija domāts man, lai es neeju uz to veikalu, kas ir te pāri laukumam. Viņš smējās - nevar būt!
Un tādu epizožu bija daudz, tas viss liecināja, ka man tiek sekots, un dzīvoklis noklausīts.
Par Jūsu Kristapu man gan ir kāds iebildums. Ne jau latviešiem un arī citām Eiropas tautām ir jāmāca, ka cilvēku skaits uz Zemes ir jāierobežo. Mēs jau tā izmirstam. Tas jau ir sorosistu sauklis.

Atbildēt

prokuratūrai

20.07.2021. 15:32

Kad sāks tiesāt tos kas ar naidu piesavinājās
G 24 kredītus, Šķēles un Šlesera klanus ?

Atbildēt

cietusī, oligarha A. Šķēles upuris

20.07.2021. 15:23

Grāmatās:
" Kampējs "
" Šofera dēls minhauzens "
" Kā nozagt miljonu "

ir aprakstīts naids un sevišķi cietsirdīgi naida noziegumi pret sabiedrību, pret mani un manu ğimeni, maniem radiem un ikvienu Latvijas cilvēku, kad naidu pret visu sabiedrību vērsa Andris Šķēle, Ainārs Šlesers un Aivara Lembergs , būdami kā apmāti aiz mantkārības, aiz nesavaldāmām mantkārīgām tieksmēm .

100 zināmie Latvijas miljonāri burtiski kā no zila gaisa pēkšņi kļuva par miljonāriem bez reāli ieguldīta darba kā uz burvju mājienu, noziedzīgu nodarījumu rezultātā lielā apmērā organizētā grupā profesionāli organizēti, kurus viņi izdarīja par to savstarpēji vienojoties.

Latvijs tauta, lūdzu vēršaties Interpola starptautiskajā iestādē ar lūgumu apkarot Latvijas Republikā organizēto noziedzību visās tiesībsargājošās iestādēs un Saeimā.

Sakarā ar to, ka jauna 100 miljonāru paaudze top atkal Saeimā līdzīgā veidā arī patreiz, iznīcinot pilnībā demokrātiskas valsts iekārtu, radot šķiras kā Indijas valstī, nabadzību dinamikā, jo visai sabiedrībai domāto naudu, tostarp darbaalgām piesavinās un izkrāpj slepenos aizmuguriskos necaurspīdīgos darījumos, privātai lietošanai, identiski kā Lembergs.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.07.2021. 14:30

»

izlasīju

Kaut kas ļoti pazīstams, tikai piedzīvots vēlāk, pēc 2010.gada


Grāmatas "Kristaps - slepenie protokoli" lejupielāžu skaits
Esmu to fiksējis apmēram gada laikā (no 215 līdz 371). Grāmata tika pilnā apjomā izdota 2019.gada decembrī. Lielo masu mediju vidē par šo grāmatu ir sacelts pamatīgs tracis, taču visiem ir kategoriski aizliegts kaut ko par šo grāmatu rakstīt. Grāmata joprojām ir vienīgā Latvijā, kura pauž patiesību par VDK darbību laika posmā no 1986.gada līdz mūsdienām.

Nav bijis neviena pierādījuma, ka rakstītais ir meli. Sociālajos portālos gan reizēm saņemu ļoti niknas bijušo čekistu vēstules, bet tikai vispārīga satura. Konkrētu grāmatā minēto vajāšanu gadījumu atspēkojuma nav bijis neviena. Pat vēl vairāk - Googlē vācu valodā ir pieejami gandrīz 2 miljoni rakstu par līdzīgām vajāšanām, kuras veica VDR slepenais dienests Stasi.

Pašlaik ļoti aktīvu pretdarbību ir uzsākusi NRA žurnāliste Elita Veidemane. Viņa jau gandrīz divus gadus masu medijiem un žurnālistiem piesūta mani apmelojošu un ķengājošu informāciju. Par to mani informēja kāds žurnālists. Diemžēl, viņš nav tik drosmīgs lai atsūtītu man kādas Veidemanes vēstules kopiju.

Atbildēt

Atis Priedītis

20.07.2021. 11:46

»

izlasīju

Kaut kas ļoti pazīstams, tikai piedzīvots vēlāk, pēc 2010.gada


Ir arī citu cilvēku atmiņas par līdzīgiem gadījumiem pat pavisam nesen. Tātad tas notiek arī pašlaik kaut tiek kategoriski noliegts. Varu iedomāties kāds būs "sprādziens" kad šādi notikumi tika atzīti oficiāli. Par viena cilvēka liecībām jau var pasmīnēt, par vairāku cilvēku liecībām - nē.

Atbildēt

izlasīju

20.07.2021. 09:57

»

Atis Priedītis

Faila apjoms ir 2,22 MB. Tātad samērā neliels. PDF formātā


Kaut kas ļoti pazīstams, tikai piedzīvots vēlāk, pēc 2010.gada.

Atbildēt

Atis Priedītis

19.07.2021. 17:32

»

nezinu

Bet telefonā to laikam nevar ielādēt, vai nav par maz atmiņas


Faila apjoms ir 2,22 MB. Tātad samērā neliels. PDF formātā.

Atbildēt

Atis Priedītis

19.07.2021. 14:21

»

vecā ziņkārība

Es domāju,ka tā ir augstprātība,kas liedz Paulam pastāstīt,kas tad tur īsti bija ar tām dziesmām.Bailes taču tās nevarētu būt.Pieklājīgs cilvēks būtu atbildējis Priedītim kaut vai personīgi ne publiski


Manuprāt, tomēr tās ir Paula bailes, ka cilvēki sāktu uzzināt patiesību par viņu. Pauls visu mūžu ir dzīvojis ar apziņu, ka viņš ir kaut kāds izredzētais, kuram nekādi likumi nav jāievēro. Kaut vai tas pats skandāls ar pūšanu trubiņā, lai pārbaudītu alkohola līmenī asinīs un kāds cits ar dārgu kažoku kuru Paulam uzdāvināja Lembergs. Šādu gadījumu ir bijis desmitiem un diemžēl, daudzi cilvēki Paula atbalsta - nu kā tā var, tas taču ir Raimonds Pauls.

Atbildēt

CENZŪRAS bloķēts (un politiski represēts)

19.07.2021. 14:14

»

AAA

Šitā tipiņa galvenā "fiška" ir nodzertas smadzenes. Tās neskatoties uz plostiem, neizpildītiem solījumiem un ļoti degradētu žurnālistiku bija augsta pieprasījuma produkts trīs AAA laikā. Tagad šis apjukušais cilvēciņš kurš sāka dzert krievu laikā un attīstībā palika tajā pašā laikā pēkšņi kļuvis aktuāls...


...
"Jo vairāk (lump.en)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lop!ski tŗulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta."
/ apt.cit.aut. - Džordžs Orvels /

"Es ticu, ka šis laiks izgaisīs kā ļauns muŗgs. Tas dod spē.ku šeit būt un elpot."
/ Gunārs Astra, Brīvības cīnītājs un politiski repŗesēts disidents /
-----------

(…)
Latv(ĀN)is latv(ĀN)im -- mīļākā 'paika'!!!
(Kaut vai - dēļ kauna lien zemē, pēc laika,
BEIDZOT kad apjēgsi, CIK tas ir stulbi ~
"Nācijas kolēgu nosist kā gulbi"...)

M U Ļ Ķ U zeme, SILES "valsts" parodija "euro.latvĀNija", XXI gadsimts.

Atbildēt

vecā ziņkārība

19.07.2021. 14:13

Es domāju,ka tā ir augstprātība,kas liedz Paulam pastāstīt,kas tad tur īsti bija ar tām dziesmām.Bailes taču tās nevarētu būt.Pieklājīgs cilvēks būtu atbildējis Priedītim kaut vai personīgi ne publiski.

Atbildēt

Atis Priedītis

19.07.2021. 14:11

»

Tauta diemžēl, šķiet, ka arī neko negrib zināt.

Nu tad beidzot saprati, kas ir pašreizējās "brīvvalsts" muļķu zemes euro-latvānijas lielākā problēma. Nu ja, labāk vēlu, nekā vispār nekad un nemaz...


Es to sapratu jau 1991.gadā un momentā izstājos no Tautas Frontes. Jau toreiz zināju, ka LTF vada čekisti. Par šo atklāsmi samaksāju ļoti rūgtu samaksu. Toreiz taču visi turpināja ticēt "Auseklīšu bālēliņu" svētumam.

Atbildēt

Tauta diemžēl, šķiet, ka arī neko negrib zināt.

19.07.2021. 14:04

»

Atis Priedītis

Iemesls aizliegumam publicēt vajāto cilvēku atmiņas ir ļoti vienkāršs. Ar VDK vajāšanām bija cieši saistīti ļoti daudzi no šībrīža Latvijas slavenajiem cilvēkiem. Tauta par to neko uzzināt nedrīkst un diemžēl, šķiet, ka arī neko negrib zināt


Nu tad beidzot saprati, kas ir pašreizējās "brīvvalsts" muļķu zemes euro-latvānijas lielākā problēma. Nu ja, labāk vēlu, nekā vispār nekad un nemaz.

Ir sacīts: "Nevajag daudz vārdu, lai pateiktu patiesību, BET - pat bezgalīgi daudz vārdu var izrādīties par maz, lai pateiktu (iestāstītu) patiesību tiem, kas to nav spējīgi vai pat nevēlas sadzirdēt."

Un, arī: "Nevar pamodināt cilvēku, kurš tikai izliekas, ka guļ." ;)

Atbildēt

to kolaborants

19.07.2021. 12:51

»

Atis Priedītis

Iemesls aizliegumam publicēt vajāto cilvēku atmiņas ir ļoti vienkāršs. Ar VDK vajāšanām bija cieši saistīti ļoti daudzi no šībrīža Latvijas slavenajiem cilvēkiem. Tauta par to neko uzzināt nedrīkst un diemžēl, šķiet, ka arī neko negrib zināt


Tie paši prokremliskie izdzimteņi, kuru fekāliju maisiņus visādi plānprātiņi met uz Lembergu, savu čekas kuratoru uzdevumā fanātiski sargāja čekas maisus, dalīja UA krievu bandītiem un čekistiem un, protams, slavē stukačus un visādi ierobežo informācijas par noziegumiem pret latviešu tautu, nonākšanu atklātībā.

Atbildēt

Es

19.07.2021. 11:39

Piekrītu Kolātam.

Atbildēt

Atis Priedītis

19.07.2021. 10:21

Publiskoju saiti uz savas (Andra Marta) grāmatas "Kristaps - slepenie protokoli" failu. Grāmata ir pamatīgi satraukusi lielo masu mediju vidi. Tā vietā lai ar mani sazinātos un uzzinātu precīzas šī notikuma detaļas, par mani "stukaču" ziņojumu veidā tiek izplatīti dažādi, pat smieklīgi, apmelojumi. Pats galvenais ir izlasāms noslēguma nodaļā "Slepenie protokoli".
https://files.inbox.lv/shared/file/36467151

Atbildēt

Ielāps

19.07.2021. 09:27

»

visticamāk

vajadzētu salāpīties


Šitais labais!!!😂

Atbildēt

Atis Priedītis

19.07.2021. 08:21

»

tauta

grib gan zināt. Tikai daudzi ir brīdināti un iebiedēti, lai neraksta komentārus. Bet uzrakstiet gan par tām svētajām govīm, kaut vai kādu fragmentu no savām grāmatām, daudziem ir tikai telefoni, bet tās grāmatas nav dabūjamas grāmatnīcās


Manas grāmatas var brīvi lejupielādēt. Plus ik pa brīdim sociālajos portālos publicēju grāmatu fragmentus ar komentāriem, kuros nosaucu arī konkrētu cilvēku vārdus. Izveidoju pat nelielu rakstiņu sēriju "Sirdsapziņas modināšana". Šajos rakstos publiskoju informāciju par R.Paulu un I.Godmani. Godmanis pat manu rakstiņu izlasīja, tikai protams nekādu atbildi nesniedza.

Atbildēt

tauta

19.07.2021. 08:10

»

Atis Priedītis

Iemesls aizliegumam publicēt vajāto cilvēku atmiņas ir ļoti vienkāršs. Ar VDK vajāšanām bija cieši saistīti ļoti daudzi no šībrīža Latvijas slavenajiem cilvēkiem. Tauta par to neko uzzināt nedrīkst un diemžēl, šķiet, ka arī neko negrib zināt


grib gan zināt. Tikai daudzi ir brīdināti un iebiedēti, lai neraksta komentārus. Bet uzrakstiet gan par tām svētajām govīm, kaut vai kādu fragmentu no savām grāmatām, daudziem ir tikai telefoni, bet tās grāmatas nav dabūjamas grāmatnīcās.

Atbildēt

Kolāts

19.07.2021. 06:30

malacis. Ja arī alkahols, tad nemana,bieza smadzeņu garoza, nav kā č, biķši ierauj un aiziet...

Atbildēt

nu

19.07.2021. 06:28

»

Atis Priedītis

Iemesls aizliegumam publicēt vajāto cilvēku atmiņas ir ļoti vienkāršs. Ar VDK vajāšanām bija cieši saistīti ļoti daudzi no šībrīža Latvijas slavenajiem cilvēkiem. Tauta par to neko uzzināt nedrīkst un diemžēl, šķiet, ka arī neko negrib zināt


ne jau tevi vajāja. Mani vajāja un zinu kuri. Nu un? ja tagad nevajā, bet gododīgi rukā...
bija tāds norādījums, kurus laist uz augstskolām, kurus nē...bet tā, kā augstkolām gribas gudrus cilvēkus ne pārdevēju/komunistu bērnus....
nu, tie uz menedžeriem, es pie darba, tā arī jājamies draudzīgi

Atbildēt

Atis Priedītis

19.07.2021. 05:58

Iemesls aizliegumam publicēt vajāto cilvēku atmiņas ir ļoti vienkāršs. Ar VDK vajāšanām bija cieši saistīti ļoti daudzi no šībrīža Latvijas slavenajiem cilvēkiem. Tauta par to neko uzzināt nedrīkst un diemžēl, šķiet, ka arī neko negrib zināt.

Atbildēt

AAA

19.07.2021. 00:15

Šitā tipiņa galvenā "fiška" ir nodzertas smadzenes. Tās neskatoties uz plostiem, neizpildītiem solījumiem un ļoti degradētu žurnālistiku bija augsta pieprasījuma produkts trīs AAA laikā. Tagad šis apjukušais cilvēciņš kurš sāka dzert krievu laikā un attīstībā palika tajā pašā laikā pēkšņi kļuvis aktuāls cilvēkiem kurus prokuratūra grib saukt pie atbildības

Atbildēt

дурак латыш

18.07.2021. 21:21

»

ja !

viena normāla nākotnes vīzija


tieši tā . Šitai vistai gaili nevajag.

Atbildēt

jautājums

18.07.2021. 18:43

Kas ir tie aizliedzēji?Nav taču tāda likuma,kas aizliegtu.

Atbildēt

pret atklātību?

18.07.2021. 18:41

Tā naida runas aizliegšana atkal vedinās uz nelāgām lietām - uz stučīšanu ( bērni stučīs savus vecākus, pieaugušie viens otru, utt.), uz sarunu noklausīšanos, bail pat padomāt par sodiem.
Var jau ārēji nedusmoties, nenaidoties, bet, ja tas naids sakrājas, tad vienreiz ka zvelt...

Atbildēt

Atis Priedītis

18.07.2021. 18:26

Aizliegums publicēt VDK pēc 1986.gada vajāto cilvēku atmiņas ir klasisks naida noziegums. Sabiedrībā ir radīts uzskats, ka visi kuri apgalvo, ka šajā laikā tika vajāti ir psihiski slimi. Tas jau ir naida noziegums kvadrātā. Un visi par to klusē.

Atbildēt

Paldies, Kolāt!

18.07.2021. 18:02

no sirds. Kad Latvijā kāds būtu piekauts orientāciju dēļ??????????? NEKAD!!!!!!!!!!!!!!! Paši savā starpā gan...
Nemīlēt un naids ir divas tālas lietas. Jo vairāk tračo, jo vairāk nemīl.............
Mērķis?????Panākt kautiņus uz ielām!!! kam izdevīgi????

Atbildēt

laiki mainās, bet tikumi ne

18.07.2021. 17:55

»

A.Priedītim un pārējiem

Ko jūs varat ņemties?kāds sakars Golubevai ar čeku un vdk vajāšanām?Raksts ir par ministres dīvainajām aktivitātēm "darba grupu" dibināšanas sakarā,lai cīnītos ar "naida noziegumiem".Par to Priedītim pilnīgi nekas nav sakāms


Atis Priedītis rakstīja, ka lielākie masu informācijas līdzekļi atsakās publicēt vdk vajāto cilvēku stāstus. Bet tagad pasakiet - kādas ir lielāko MIL nostādnes? Galvenokārt pseidoliberālismu atbalstošas. Izņemot (varbūt) nra, kuriem ir savs ķēniņš. Nu tad sanāk, ka patiesību neviens negrib publicēt? Kā tas sanāk - jaunās ideoloģijas paudēji saauguši ar vecajiem?

Atbildēt

A.Priedītim un pārējiem

18.07.2021. 17:13

Ko jūs varat ņemties?kāds sakars Golubevai ar čeku un vdk vajāšanām?Raksts ir par ministres dīvainajām aktivitātēm "darba grupu" dibināšanas sakarā,lai cīnītos ar "naida noziegumiem".Par to Priedītim pilnīgi nekas nav sakāms.

Atbildēt

krimināltango

18.07.2021. 16:26

»

VB

Grūti ko iebilst, jā tā. Tomēr, atceros, Brežņeva, pat Chruščova laika VDK vairs jau gluži nebija Staļina laika NKVD. Piem...


RPI šī iestāde bija maigāka. Tos studentus, kurus nepieņēma vai izslēdza LVU, tomēr pieņēma RPI. Bija tādi fakti.

Atbildēt

krimināltango

18.07.2021. 16:23

»

tā ir

Par morālo invalīdu: Pabrika un Repšes, hūtēm nezinu, bet bez tupiem atbalstītājiem viņi paši un viņu organizētās noziedzības grupējumi sen barotu tārpus


Jā tā ir. Mūsu tautai, domāju tautas vairākumu, ir daudz ienaidnieku.
Par to, ko raksta Atis - bija jau dzirdēts, ka starp kultūras jomas darboņiem ir daudz intrigu, varbūt tikai nojaust varēja par drošības dienesta vai partijas iesaisti.
Toties tagad katrai turīgai bandai ir iespēja algot detektīvus, izsekot, noklausīt dzīvokļus... Un konkurence šodien vēl zvērīgāka.

Atbildēt

bez naida

18.07.2021. 16:07

Golubeva ir forša beibe un laba ministre!

Atbildēt

Atis Priedītis

18.07.2021. 14:18

»

visticamāk

ja nav reakcijas, tad nav uz ko reaģēt, jo galvas slimības ir mediķu kompetence un sensitīvi dati par slimnieku veselību ir aizsargāti ar likumu


Ir "slimība" un ir patiesi notikumi. Tieši tas arī man dod iespēju visu publicēt. Ja tie būtu tikai mani murgi, reakcija būtu pavisam cita. Taču notikumi ir patiesi un manuprāt, arī pašlaik neviens nezina kā uz tiem reaģēt. Tāpēc man arī tiek ļauts visu publiskot, jo patiesas atmiņas aizliegt nedrīkst. Tas būtu jau pat noziegums.

Atbildēt

visticamāk

18.07.2021. 14:10

»

Atis Priedītis

Ja tie būtu meli, sen jau būtu attiecīga reakcija. Visu sāku publiskot pirms četriem gadiem un pretreakcijas nav. Protams, izņemot tāda veida kā jūsējā


ja nav reakcijas, tad nav uz ko reaģēt, jo galvas slimības ir mediķu kompetence un sensitīvi dati par slimnieku veselību ir aizsargāti ar likumu.

Atbildēt

Atis Priedītis

18.07.2021. 13:45

»

ko vari ņemties?

Ja tik tiešām čeka tik ļoti nodarījusi pāri, sagūsti kādu no JV, JKP, A/Par, vai Saskaņas čekas kājslauķiem un nodīrā tam dzīvam ādu! Par to gadījumu Maskavā Dzeržinska laukuma mājā veselu sēdi noturēs


Mani neinteresē atriebība. Es pat itin mierīgi ar katru no tiem, kurš ap mani darbojās varētu sēdēt un papļāpāt pie kopīgas tējas vai kafijas tases. Mani interesē patiesība. Tieši to es arī pamazām cenšos uzzināt. Komentārus reizēm raksta arī bijušie čekisti un ļoti daudz ko atklāti pastāsta, protams, anonīmi.

Atbildēt

ko vari ņemties?

18.07.2021. 13:39

»

Atis Priedītis

Esmu jau ar 90% ticamību visu noskaidrojis. Zinu pat konkrētu cilvēku uzvārdus. Esmu pat mēģinājis ar viņiem tikties un par visu izrunāties. Tikai labi saprotat kā viņi jūtas pašlaik kad man visu ir izdevies atklāti publiskot un nevienam nav izdevies pierādīt, ka tas nav noticis. Liecinieku skaits bija...


Ja tik tiešām čeka tik ļoti nodarījusi pāri, sagūsti kādu no JV, JKP, A/Par, vai Saskaņas čekas kājslauķiem un nodīrā tam dzīvam ādu! Par to gadījumu Maskavā Dzeržinska laukuma mājā veselu sēdi noturēs.

Atbildēt

tā ir

18.07.2021. 13:34

»

krimināltango

Bez līdzdalībniekiem un atbalstītājiem pat hūte uz galvas nevarētu labi turēties


Par morālo invalīdu: Pabrika un Repšes, hūtēm nezinu, bet bez tupiem atbalstītājiem viņi paši un viņu organizētās noziedzības grupējumi sen barotu tārpus.

Atbildēt

voila

18.07.2021. 12:08

jā un vēl varētu vienu rīkojumu par nepareizas domāšanas aizliegumu! Pats rakstiņš intriģējošs, bet komentāri arī šeit sāk iet biezputrā, laikam jau sabiedrības izturībai tuvojas limits, rasas punkts

Atbildēt

Atis Priedītis

18.07.2021. 11:45

»

visticamāk

vajadzētu salāpīties


Ja tie būtu meli, sen jau būtu attiecīga reakcija. Visu sāku publiskot pirms četriem gadiem un pretreakcijas nav. Protams, izņemot tāda veida kā jūsējā.

Atbildēt

Atis Priedītis

18.07.2021. 11:42

»

VB

Grūti ko iebilst, jā tā. Tomēr, atceros, Brežņeva, pat Chruščova laika VDK vairs jau gluži nebija Staļina laika NKVD. Piem...


Esmu jau ar 90% ticamību visu noskaidrojis. Zinu pat konkrētu cilvēku uzvārdus. Esmu pat mēģinājis ar viņiem tikties un par visu izrunāties. Tikai labi saprotat kā viņi jūtas pašlaik kad man visu ir izdevies atklāti publiskot un nevienam nav izdevies pierādīt, ka tas nav noticis. Liecinieku skaits bija pārāk liels.

Atbildēt

VB

18.07.2021. 11:38

»

Atis Priedītis

Paldies par labiem vārdiem. Tikai VDK mani apstrādāja tik pamatīgi, ka es gāju bojā - klīniskā nāve pēc kuras es mistiskā kārtā no rīta tomēr atkal atdzīvojos. Tieši tāpēc jau arī "bijušie" īsti nezina ko ar mani darīt, šāds notikums ir bijis un tagad tiek darīts viss iespējamais lai par to uzzina pēc...


Grūti ko iebilst, jā tā. Tomēr, atceros, Brežņeva, pat Chruščova laika VDK vairs jau gluži nebija Staļina laika NKVD. Piem.:
- mušu kolhozā strādāja par elektriķi vīrs, kurš bija slēpies savas mājas pagrabā pat līdz 1958. gadam un tikai tad, pēc Berija -s nāvei iznācis. Neticu, ka par to nezināja kam vajag, tikai, kam viņš tur pagraba klusumā vairs bija vajadzīgs;
- ap 80. gadiem, ar mums, RPI studentiem, VDK tika galā mierīgi, tas ir, pamatā, aprobežojoties tikai ar pārrunām, ka tādas un tādas dziesmas (ka kādi tur šauj kaut ko Rumbulā etc) nav īsti labas topošajiem padomju inženieriem utt., kam faktiski ar bijām spiesti piekrist.
Domāju, Jums bija jāizceļas ar ko nopietnāku...,
bet, nu, lai veicas vismaz šodien!

Atbildēt

visticamāk

18.07.2021. 11:12

»

Atis Priedītis

Tas notika pēc manas pēdējās pratināšanas...


vajadzētu salāpīties.

Atbildēt

Atis Priedītis

18.07.2021. 10:28

Tas notika pēc manas pēdējās pratināšanas.

Nonācis psihiatriskajā slimnīcā, Kristaps pēc visa
notikušā joprojām bija ļoti satraukts un pretojās sanitāriem, tāpēc tika ar varu aizvests uz slimnīcas palātu un piesiets pie gultas. Citi palātā esošie nolēma Kristapu «padakterēt» ar savām metodēm, tas ir, sist. Kad pirmais
no viņiem pienāca pavisam tuvu Kristapa gultai, Kristaps ar pūlēm pieslējās pussēdus, cik vien daudz saites to ļāva, un skaļā balsī sāka visiem pavēlēt, lai viņi skatās Kristapam acīs. Palātas iemītnieki apmulsuši to arī
paklausīgi darīja, bet daži no viņiem tomēr atkārtoja
mēģinājumus tuvoties Kristapa gultai. Un tad Kristaps
tikpat skaļā balsī, drīzāk pat kliegdams, sāka viņus sadalīt
baltajos un melnajos. Sadalīšanu Kristaps veica, uzmanīgi pētot cilvēku acu skatienus. Vieniem acīs bija gaišs,
labestīgs mirdzums, citiem – tumšs, ļaunuma pilns.
Baltajiem Kristaps ļāva pienākt tuvāk, melnajiem pavēlēja vākties prom.

Teksti bija apmēram šādi: tu esi balts, nāc man tuvāk,
tu esi melns – ej prom! Palātā esošie to visu paklausīgi arī
darīja. Bet viens no viņiem nepakļāvās, un tad Kristaps
nepaklausīgajā vīrā cilvēka vietā pēkšņi ieraudzīja
nīlzirgu, pateica: «Viss, ar zvēriem es galā netikšu,» –
pavērsa savas acis uz palātas griestiem un apklusa.

Dzirdot šos vārdus, visi palātas iemītnieki nometās
ceļos, sāka mest krustus un sauca: «Ir atnācis Jēzus!»
(Apaudzis ar bārdu, Kristaps tiešām izskatījās līdzīgs
Jēzum, tādā versijā, kā pierasts viņu attēlot gleznās.) Pēc
tam telpā iestājās pilnīgs miers un klusums.

Naktī Kristapam palika pavisam slikti. Sirds krūtīs
dauzījās tik mežonīgi, ka šķita – tā izlēks ārā no krūšu
kurvja, un Kristaps saprata, ka viņš mirst. Tomēr bija taču
bērnu dienās Kristapa mammai pateiktais pareģojums
par Kristapu – «ar viņu notiks kaut kas neparasts, bet
viņš nenomirs». Kristaps kā mantru sāka skaitīt šādu
tekstu: «Es vēl neko neesmu izdarījis, es nedrīkstu mirt!»
Šo mantru viņš atkārtoja bezgalīgi ilgi.

Tad pienāca brīdis, kurā Kristaps saprata, ka viņš
tiešām mirst. Kristaps nonāca it kā tunelī, bet tas bija
absolūti tumšs – neviena gaismas stariņa, neviena apsolījuma, pilnīgi nekā, tikai tumsa un absolūts klusums. Tas bija pēdējais, ko Kristaps atcerējās.

Tajā naktī viņš pēc visa pārdzīvotā tiešām nomira. No
rīta pamodies, gulēja gultā, pārsegts ar baltu palagu, un
pirmie vārdi, kurus Kristaps dzirdēja, bija šādi: «Kāpēc
tas līķis vēl nav aiznests uz morgu?» Nākamajā dienā viņš
turpināja gulēt gultā, bet no visām citām palātām cilvēki,
kā svētceļojumā, nāca pie Kristapa palātas durvīm, lai uz
viņu paskatītos.

Atbildēt

Atis Priedītis

18.07.2021. 10:10

»

VB

Visu cieņu, jauka dziesma, pats labi izskatāties, ko vēl? Kad iebildu par tiem aizliegumiem, domāju mūsdienas. Vecajos, labajos laikos, jā, aizliegts bija daudz - tur neko nevarēja darīt. Bet, ko to visu celt ārā tagad, vēl un vēl? Ja nu vienīgi, aiz principa, bet nu tad ar nebrīnieties, ka publikai...


Paldies par labiem vārdiem. Tikai VDK mani apstrādāja tik pamatīgi, ka es gāju bojā - klīniskā nāve pēc kuras es mistiskā kārtā no rīta tomēr atkal atdzīvojos. Tieši tāpēc jau arī "bijušie" īsti nezina ko ar mani darīt, šāds notikums ir bijis un tagad tiek darīts viss iespējamais lai par to uzzina pēc iespējas mazāk cilvēku.

Atbildēt

VB

18.07.2021. 08:33

»

Atis Priedītis

Man kaut kā šādus rakstus atrast nav izdevies. Ir liels skaits publikāciju par "stukačiem", par tiem, kuri no stučīšanām ļoti smagi cieta nav nekā. Jā, aktieris Andris Bērziņš atklāti atzina, ka aktieri, kuri atteicās stučīt nesaņēma lomas. Bet tas tā, tika pateikts it kā garāmejot, bez konkrētiem piemēriem...


Visu cieņu, jauka dziesma, pats labi izskatāties, ko vēl? Kad iebildu par tiem aizliegumiem, domāju mūsdienas. Vecajos, labajos laikos, jā, aizliegts bija daudz - tur neko nevarēja darīt. Bet, ko to visu celt ārā tagad, vēl un vēl? Ja nu vienīgi, aiz principa, bet nu tad ar nebrīnieties, ka publikai tas viss jau "pie kājas" - netikāt taču fiziski spīdzināts, izsūtīts nometnēs utt. - īstenībā, nekā jauna.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts: