Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

2021.gada rudenī Valsts robežsardzes koledžas direktors Mariks Petrušins, vadot Valsts robežsardzes koledžas dienesta automašīnu Ford Mondeo, iekļuva ceļu satiksmes negadījumā - sadūrās ar meža dzīvnieku, kā rezultātā automašīna Ford Mondeo guva tādus bojājumus ka mašīnas remonts bija ekonomiski nepamatots un tā tika norakstīta. Par minēto faktu, lielā slepenībā, tika veikta visai formāla dienesta pārbaude, pēc kuras Valsts robežsardzes koledžas direktoram M. Petrušinam tika izteikts aizrādījums.

Pēc būtības šī situācija nav nekas ārkārtējs, katram var gadīties līdzīgs gadījums, meža zvēru Latvijā ir daudz, tomēr izbrīna fakts, ka, veicot dienesta pārbaudi, pilnīgi netika pievērsta uzmanība tam, ka minētais gadījums notika brīvdienā, respektīvi Valsts robežsardzes koledžas direktors M.Petrušins izmantoja dienesta mašīnu ārpus darba-dienesta laika un visdrīzāk ka personīgām vajadzībām, jo brīvdienās ar dienesta pienākumu izpildi saistīti pasākumi ir visai liels retums, it sevišķi tādā iestādē kā Valsts robežsardzes koledža! Šis fakts vispār netika vērtēts.

Pārbaudes rezultātā  arī netika pieņemts lēmums par to, ka M.Petrušinam būtu jāatlīdzina norakstāmās automašīnas vērtība, kas liecina par to, ka Valsts robežsardze līdzīgos gadījumos pieņem atšķirīgus lēmumus, piemēram, kādam Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes virsniekam par iekļūšanu ceļu satiksmes negadījumā, vadot dienesta automašīnu dienesta laikā 2021.gada sākumā, gan tika piemērots disciplinārsods, gan tika noteikts atlīdzināt nodarītos zaudējumus - automašīnas vērtību. M.Petrušina gadījumā tika realizēts pavisam cits risinājums - tika iedalīta cita dienesta automašīna, kura, laikam lai nepievērstu lieku uzmanību, pat tika pilnībā pārkrāsota tādā pašā krāsā kā tā, kura tika norakstīta.

Šāda prakse diemžēl kārtējo reizi apliecina to, ka Valsts robežsardzē likuma priekšā visi nebūt nav līdzīgi – tie, kuri ieņem augstākus amatus nesaņem attiecīgu sodu.  Minēto faktu attiecībā uz M.Petrušinu apliecina arī tas, ka iepriekšējo gadu laikā viņš laikam ir viens no Valsts robežsardzes “rekordistiem” attiecībā uz dienesta pārbaužu un disciplinārlietu skaitu, kuras pret viņu ir bijušas ierosinātas, bet tomēr vienmēr beigušās bez rezultāta.

Informācija par to, ka M.Petrušins regulāri izmanto dienesta automašīnas privātām vajadzībām, vairākkārtīgi ir bijusi sniegta gan Valsts robežsardzes vadībai, gan IDB, gan KNAB, tomēr dīvainā kārtā nekāda reakcija no minēto iestāžu puses nav sekojusi un viss turpinās pa vecam.

Rezumējot visu iepriekš minēto, ar nožēlu nākas secināt, ka likumu prasību ievērošana visiem vēl aizvien nav obligāta un arī tāda valsts amatpersona kā Valsts robežsardzes koledžas direktors var atļauties šādi rīkoties un izvairīties no soda par nelikumīgām darbībām.

Novērtē šo rakstu:

115
14