Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ne Valsts robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram, ne kādam citam no robežsardzes vadītājiem nekas nav sakāms par to, ka no šodienas Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldi vadīs par oficiāli maksātnespējīgu atzīta persona - pulkvedis Oļegs Jemašovs (attēlā). Savukārt pats Jemašovs atteicās atbildēt uz Pietiek jautājumu - kā persona, kas iesniedz fiziskas personas maksātnespējas pieteikumu, spēj to savienot ar atpūtas braucienu uz Kipru.

Daugavpils tiesa Jemašova maksātnespēju šodien rakstveida procesā atzina pēc viņa paša pieteikuma. Kā rāda pārvaldes priekšnieka amatpersonas deklarācijas, pēdējos gados viņš, acīmredzot pārdodot divus dzīvokļus Jūrmalā un Valmierā, gan bija būtiski samazinājis savu parādu nastu, kas 2012. gada beigās bija sasniegusi iespaidīgu summu - 176 123 eiro. Taču šā gada sākumā viņa parādi vienalga vēl bija 55 116, taču pa šo laiku Jemašovs bija pilnībā atbrīvojies no visa oficiāli reģistrējamā īpašuma.

Valsts robežsardzes priekšnieks, ģenerālis Garbars otrdien atteicās sniegt atbildi uz Pietiek jautājumu - vai Valsts robežsardzes vadība vispār ir informēta, ka robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks ir pieteicis fiziskas personas maksātnespēju. Garbars nevēlējās sniegt atbildi arī uz jautājumu, vai oficiāli bankrotējusi persona vispār var ieņemt tik atbildīgu amatu.

Savukārt pats Jemašovs nevēlējās ne sīkāk paskaidrot to, kādi tieši apstākļi viņu noveduši līdz maksātnespējai, ne arī komentēt Pietiek avotu informāciju, ka īsi pirms maksātnespējas pieteikuma iesniegšanas viņš vēl devies atpūtas braucienā uz Kipru.

Pietiek avoti vēsta, ka Jemašovu pēc atgriešanās no Kipras Rīgas lidostā sagaidījusi dienesta automašīna, kas viņu nogādājusi mājup uz Daugavpili, taču robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieks nevēlējās komentēt arī šo informāciju un paskaidrot, no kādiem līdzekļiem - valsts vai viņa personiskajiem - tas apmaksāts.

Interesanti, ka Jemašovu nekādā gadījumā nav iespējams uzskatīt par trūkumcietēju bez iztikas līdzekļiem, - kā rāda amatpersonas deklarācija, pērn viņa alga bijusi gandrīz 1800 eiro mēnesī (pirms nodokļu nomaksas) - tātad aptuveni 1240 eiro mēnesī "uz rokas".

Pietiek pagaidām nav izdevies noskaidrot - vai fakts, ka persona tiek oficiāli atzīta par maksātnespējīgu, nevar atsaukties uz tās pielaidi valsts noslēpumam.

Foto no d-fakti.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0