Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Armanda Ruka vadītā Valsts policija nevēlas sākt kriminālprocesu saistībā ar Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta amatpersonu noziedzīgo nolaidību, kuras dēļ Latvija no piedavātajām 800 000 Pfizer/BioNTech Covid-19 vakcīnām ir pieteikusies uz nepilniem 100 000. Tā vietā policija ir nolēmusi, ka labāk būtu, ja notikušo izvērtētu paši vainīgie, un iesniegumu par notikušo nosūtījusi... pašai Veselības ministrijai,

„Latvijai pirmajā piegājienā piedāvāja vairāk nekā 800 000 Pfizer vakcīnu, no kurām kāds vai kādi mūsu sistēmā pieņēma lēmumu pieņemt tikai 97 500. Man tas nav saprotams, ja mēs nebūtu atteikušies, mums šobrīd būtu daudz vairāk vakcīnu. Es esmu dziļi sašutis par šo. Ja kāds būs jāsauc pie atbildības, tas tiks izdarīts. Mani visvairāk mulsina tas, ka tas tika darīts kaut kādā slepenībā. Jaunais veselības ministrs strādā pilnīgi citādāk, visus jautājumus par vakcīnu piegādēm viņš nes uz Ministru kabinetu,” – tā šorīt paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Taču, visticamākais, nekādi atbildīgie netiks ne nopietni meklēti, ne arī saukti pie atbildības. Pietiek šodien publicē Veselības ministrijai adresētu dokumentu, ko parakstījis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. No šī dokumenta izriet, ka Valsts policijai nav ne mazākās vēlēšanās sākt kriminālprocesu par šo noziedzīgo nolaidību, kuras dēļ smagi cietīs valsts tautsaimniecība un mirs simtiem cilvēku. Tā vietā policija iesaka notikušo izvērtēt... pašai Veselības ministrijai:

„Veselības ministrijai

Par iesnieguma pārsūtīšanu

2021.gada 13.janvārī Valsts policija saņēma Lato Lapsas iesniegumu (reģistrēts Valsts policijā 2021.gada 13.janvārī ar Nr. 20/8372), kurā iesniedzējs lūdz izvērtēt Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta amatpersonu rīcību,  kas saistīta ar COVID 19 vakcīnu iepirkuma organizēšanu un īstenošanu.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2004.gada 13.aprīļa noteikumu Nr.286 “Veselības ministrijas nolikums” 6.8.punktu (veikt funkciju izpildes, kā arī citas pārbaudes ministrijas padotībā esošajās valsts pārvaldes iestādēs) Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta darbinieku un amatpersonu rīcības izvērtēšana ir Veselības ministrijas kompetencē. L.Lapsas iesniegumā norādīto ziņu pārbaudei nav nepieciešams pielietot kriminālprocesuālos līdzekļus un metodes.

Kriminālprocesa likuma 373.panta trešajā daļā ir noteikts, ja saņemtās ziņas satur informāciju par likuma pārkāpumu, kura atklāšanai nav nepieciešams pielietot kriminālprocesa līdzekļus un metodes, tās nosūta resoriskās pārbaudes veikšanai kompetentai iestādei. Ar resorisko pārbaudi šā likuma izpratnē saprot valsts iestādes un tās amatpersonu veiktu pārbaudi attiecībā uz iespējamu likuma pārkāpumu, izmantojot šīs iestādes darbību regulējošajā likumā noteiktās pilnvaras, kas nav kriminālprocesuālās pilnvaras.

Ņemot vērā augstāk minēto, pārsūtam Jums izskatīšanai L.Lapsas iesniegumu.

Vēršam uzmanību, ja L.Lapsas iesnieguma izskatīšanas rezultātā tiek konstatētas noziedzīga nodarījuma pazīmes, tad saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 369.panta otrās daļas 2.punktu iegūtā informācija iesniedzama izmeklēšanas iestādei atbilstoši institucionālajai kompetencei (Kriminālprocesa likuma 387.pants).

Pielikumā (pirmajam adresātam): L.Lapsas iesniegums.

Cieņā,

Priekšnieks A.Grišins

ŠIS DOKUMENTS IR PARAKSTĪTS AR ELEKTRONISKO PARAKSTU UN SATUR LAIKA ZĪMOGU

K.Kalniņš 67014092

[email protected].”

Novērtē šo rakstu:

68
12