Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Ģenerālprokuratūrā pārbaudi par SAB augsta ranga amatpersonas saistību ar naudas atmazgātāju Arti Hartmani veiks īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļa.

Oficiāli pirmdien bija tikai paziņojums, ka Ģenerālprokuratūrā sākta pārbaude par situāciju Satversmes aizsardzības birojā (SAB). Taču neoficiāla informācija, kas ir Pietiek rīcībā, liecina, ka pārbaudi uzdots veikt Ģenerālprokuratūras īpaši pilnvarotajai prokuroru nodaļai, kuras kompetencē ir drošības iestāžu, to vidū SAB uzraudzība.  

Turklāt netiek izslēgts, ka šīs pārbaudes laikā prokuratūra atkārtoti pieķersies 2006.gadā KNAB sāktajam, bet pēc vairāku avotu Pietiek atzītā „uz bremzēm” noliktajam kriminālprocesam par nu jau bijušā SAB izlūkošanas šefa Aigara Bora, iespējams, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu.

Šī kriminālprocesa ietvaros, kuru SAB preses dienests nodēvējis par „vecu lietu”, jau 2006.gadā tika pētīta Bora saistība ar Liepājas uzņēmēju, tagad naudas atmazgāšanā aizdomās turēto Hartmani.

Lietā, kurai noteikta īpaša slepenība, tikušas noklausītas gan Hartmaņa, gan Bora telefonsarunas. Pēc vairāku avotu teiktā, šajā kriminālprocesā esot bijis daudz „interesantu” materiālu, taču pēc lietas nodošanas prokuratūrai ar augstu amatpersonu iejaukšanos tā izbeigta un Bors attaisnots.

Tagad, kad prokuratūra atsākusi pārbaudi par SAB, kurā tiks pārbaudīta arī Bora saistība ar naudas atmazgātāju un iespējamo piesegpasu izkārtošanu, būtiskākais esot, lai lieta atkal netiek nolikta „uz bremzēm”.

Prokuratūra pārbaudi sākusi pēc Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK) pieprasījuma sniegt skaidrojumu saistībā ar izskanējušo informāciju par Bora iespējamo saistību ar naudas atmazgāšanu.

Pietiek jau ziņoja, ka Bors pēc neoficiālas informācijas darbu augstajā SAB izlūkošanas šefa amatā pametis. SAB šādu informāciju nekomentē.

Ar Saeimas NDK priekšsēdi Gundaru Daudzi (ZZS) Pietiek pirmdien neizdevās sazināties. Daudze, kā atzina viņam pietuvinātas personas, esot saslimis.

SAB noraidījis biroja augstu amatpersonu saistību ar naudas atmazgātāju Hartmani. Taču Bora sieva Bora ilgstoši bijusi Hartmaņa biznesa partnere viņam piederošajā firmā Baltic Bunkering Company. Valsts ieņēmumu dienesta finanšu policija Hartmani tur aizdomās par aptuveni 140 miljonu latu naudas atmazgāšanu, kas īstenota kopš 2006.gada. Hartmanis Latviju pametis.

Novērtē šo rakstu:

0
0