Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Atzinīgi vērtēju pietiek.com redakcijas rīcību, atsaucot nepatieso informāciju par maniem ienākumiem. Ceru, ka arī citi plašsaziņas līdzekļi, kas paguva pārpublicēt ziņu, atspoguļos tās atsaukumu. Tomēr, ņemot vērā šo nepatīkamo starpgadījumu, esmu iecerējis detalizēti izpētīt šo jautājumu un nepieciešamības gadījumā nākt klajā ar likumdošanas iniciatīvu, lai sabiedrībai būtu iespēja gūt pilnīgu priešstatu par valsts amatpersonu mantisko stāvokli un veiktajiem darījumiem.

Uzskatu, ka Latvijā ir nepieciešama „Godīguma reforma”, lai ar ienākumu sākotnējās deklarēšanas, legālās prezumpcijas un amnestijas /lustrācijas/ likumu paketes palīdzību „restartētu” sabiedrību, novelkot robežšķirtni zem vecās dzīves un sāktu jaunu. Šīs reformas rezultātā tiktu pilnveidota arī valsts amatpersonu mantiskā stāvokļa deklarēšanas sistēma, kas šobrīd var tikt dažādi interpretēta vai izmantota.

Jautājums par valsts amatpersonas mantiskā stāvokļa atspoguļošanu publiski pieejamā deklarācijā man ir kļuvis aktuāls pēdējo mēnešu laikā, kopš esmu ievēlēts par Saeimas deputātu. Pēdējos 12 gadus, būdams uzņēmējs un pašnodarbināta persona, apsaimniekojot sev piederošo nekustamo īpašumu Brīvības ielā, pats esmu sev bijis darba devējs. Visus šos gadus par savu saimniecisko darbību un mantisko stāvokli esmu godprātīgi informējis Valsts ieņēmumu dienestu. Līdz ar to es nevaru būt atbildīgs par iespējamām likuma nepilnībām, kas pieļautas iepriekšējo Saeimas sasaukumu laikā.

Kā 10.Saeimas deputāts esmu nolēmis iedziļināties šajā jautājumā, tostarp lūdzot kompetento institūciju skaidrojumus par to, vai tiešām patiesībai atbilst fakti, ko savās publikācijās ir minējuši pietiek.com žurnālisti.

Ja likumā patiešām atklāsies “robi”, kurus apstiprinās arī Valsts ieņēmumu dienests un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, tad rosināšu Nacionālās apvienības frakcijai nākt klajā ar likumdošanas iniciatīvu, lai novērstu šīs nepilnības, ar mērķi nodrošināt iespēju sabiedrībai gūt skaidru priešstatu par valsts amatpersonu mantisko stāvokli.

Aicinu ikvienu interesentu, tostarp pietiek.com žurnālistus, sadarboties šī jautājuma turpmākā detalizētā izpētē un iespējamo nepieciešamo likumprojektu izstrādē.

Novērtē šo rakstu:

0
0