Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas pret raidījumā “Kultūršoks” pausto informāciju*.

Akadēmija stingri iestājas pret jebkādu neētisku, vispārpieņemtām sabiedrības normām neatbilstošu rīcību, komunikāciju vai attieksmi pret studentiem, darbiniekiem vai institūcijas viesiem. Par to esam informējuši gan darbiniekus, gan studentus, gan sižeta veidotājus.

Raidījumā paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai.

Pašreizējā rektora vadības laikā ir ticis saņemts viens iesniegums par darbinieka rīcību, kas saistīta ar seksuāla rakstura saziņu ar studenti. Uz to nekavējoties tika reaģēts, sasaucot Ētikas komisiju un tālāk lemjot par disciplinārsodu. Citu iesniegumu nav.

Kā sižetā jau norādījusi JVLMA Senāta priekšsēdētāja Ilona Meija – bez liecībām un oficiāliem iesniegumiem nav iespējams situācijas risināt pilnā apmērā. Tāpēc atkārtoti lūdzam saviem audzēkņiem par iespējamiem pāridarījumiem augstskolā ziņot ar oficiālu iesniegumu.

Oficiāls iesniegums – tas nozīmē, ka augstskolai būs iespēja ne tikai iekšēji izvērtēt nodarījumu, bet, ja nepieciešams, jau ar pierādījumu bāzi vērsties tiesībsargājošās institūcijās.

Akadēmija vērsīsies Valsts policijā ar lūgumu izmeklēt sižetā izskanējušo informāciju. Kopā ar JVLMA Padomi un JVLMA studējošo pašpārvaldi strādāsim pie tālākiem risinājumiem mūsu studentu drošībai.

* Anonīmus stāstus par anonīmu akadēmijas pedagogu ir kā veiktu seksuālu uzmākšanos

Novērtē šo rakstu:

56
6