Menu
Pilnā versija

Iesaki rakstu:
Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc publikācijas, kurās tika aprakstīts, kā Latvijas sabiedriskais medijs (LSM), par to nepaziņojot un neatzīstot kļūdu, izlabojis savuiepriekš sniegto informāciju par traģisko notikumu Tukumā, kad smagi apdega un pēcāk no apdegumiem mira 1991. gadā dzimis vīrietis, LSM ir labojies un publikācijai pievienojis informatīvu norādi par to, ka šāds labojums ir veikts.

„Ziņas virsrakstā un tekstā precizēts, ka uzbrukums ir viena no policijas izmeklētajām iespējamā nozieguma versijām,” ir norādīts publikācijai pievienotajā „Precizējumā”.

Pietiek jau aprakstīja, kā LSM, kas pašlaik pārtiek tikai no nodokļu maksātāju līdzekļiem, bija paslepus izlabojis apgalvojumu par to, ka Tukumā ir notikusi „geju pāra aizdedzināšana” un ka ir noticis „uzbrukums”.

„Policija izmeklē vairākas versijas pēc geju pāra aizdedzināšanas Tukumā,” LSM ziņoja 23. aprīļa vakarā, un šis pats apgalvojums virsrakstā tika saglabāts arī nākamajā dienā, kad LSM kā par neapšaubāmu patiesību turpināja stāstīt par notikušu „uzbrukumu”.

Taču pēc tam, pusotru nedēļu vēlāk, šie apgalvojumi bija paslepus nomainīti. Tagad publikācijas virsraksts skan citādi – „Policija izmeklē vairākas versijas pēc incidenta Tukumā”, par „geju pāra aizdedzināšanu” vairs nav runas, un arī „uzbrukums” ir pārvērties par „iespējamo uzbrukumu”.

Nekādus skaidrojumus par šiem labojumiem medija vadība nesniedza, taču gan veco, gan jauno versiju atklāja sociālā tīkla Twitter profils @546f436f6465, kurā jau kopš 29. aprīļa tika norādīts uz LSM sniegtajām melu ziņām.

„Jūsu portāls apgalvo, ka veido "ētiskas un faktos balstītas publikācijas”. TĀ turpinot, arī nejaušam novērotājam var rasties iespaids, ka tur drīzāk ir izveidota autoru fantāzijā, sakāpinātās emocijās un ļaunprātībā balstīta paviršu tenku vācele trīs valodās,” pie LSM vērsās profila autors.

Vairākas dienas vēlāk LSM sniegto informāciju paslepus izlaboja, un Twitter autors notikušo komentēja šādi: „Nelielās republikas pie Dzintara jūras sliktas gribas un ietiepības izlaboja, nenorādot ne rediģēšanas datumu, ne iemeslu:

(1) "geju pāra aizdedzināšanu" par "incidentu" virsrakstā;

(2) "uzbrukumu" par "iespējamo uzbrukumu".”

Tagad beidzot, kaut neatvainojoties par manipulāciju, visas norādes ir pasniegtas korekti.

LSM mājas lapā „sabiedriskais” medijs par sevi vēsta: „Mēs veidojam ētiskas un faktos balstītas publikācijas, kas ir uzticama informācija jebkuram mūsu lietotājam.”

Novērtē šo rakstu:

46
1